Plzeňský Majáles nabídl úžasnou atmosféru

Plzeňský Majáles nabídl úžasnou atmosféru

Plzeňské slavnosti jara mají v západočeské metropoli více než dvacetiletou tradici a patří k těm největším v Česku. Svoji pozici Majáles potvrdil i letos, kdy po předcházejících studentských dnech vyvrcholil největším plzeňským open air festivalem. Příznivé počasí a lákavý hudební i doprovodný program přilákaly do prostor amfiteátru Lochotín rekordních dvacet tisíc lidí.

Plzeňskému Majálesu se tak podařilo navázat na historii velkých akcí v legendárním letním kině a připomenout právě unikátní atmosféru obrovského hlediště, která v minulosti proslavila Plzeň po celé republice. Letošní dvaadvacátý ročník propojil genius loci tohoto místa s programem vysoké úrovně, tradicí studentských slavností, krásným počasím a především chutí nejen Plzeňanů se bavit na prvním festivalu pod širým nebem. Majáles Open Air tak doprovázela úžasná atmosféra, která donutila účinkující k neuvěřitelným výkonům, což oceňovali diváci stále vzrůstajícím ohlasem. Závěrečné reakce na koncerty skupin jako Kryštof nebo slovenských Horkýže Slíže samotné interprety doslova uchvátily. Richrad Krajčo prohlásil, že za svoji kariéru nepoznal lepší místo pro velký koncert. Nečekaná odezva diváků na skvělou interpretaci hitů Marie Rottrové a sborový zpěv deseti tisíců příjemně bavících se lidí se ani nedá popsat.

Návštěvníci přicházeli v sobotu do prostor amfiteátru a jeho parkoviště, které bylo nově využito pro postavení druhé scény, od poledních hodin a strávili zde tak téměř celý den. Kromě více než třiceti interpretů zvučných jmen na třech pódiích se mohli lidé v amfiteátru zabavit cyklem dvanácti soutěží o titul Majálesový borec. Zájem o soutěž byl obrovský, titul M.B po splnění alespoň deseti aktivit získalo přes dva tisíce lidí. Ještě více lidí prošlo tradičními majálesovými svatbami na 24 hodin, pořadatelé museli již odpoledne objednávat rychlé vytištění dalších svatebních úpisů. Dále byly připraveny výtvarné dílny, lanový park a další aktivity, které odlišují majáles o klasických festivalů.

Open Air festival by vyvrcholením slavností. Předcházel mu čtrnáctidenní majálesový program převážně na akademické půdě ZČU. Kromě sportovních turnajů, majálesové štafety, festivalu studentských kapel, byl zaměřen na zformování kandidátů na Krále Majáles. O tento titul nakonec usilovalo celkem pět královských družin a v pátek na náměstí Republiky za doprovodu skupin jako Toxique nebo Xindl X byl zvolen Krájem Majáles 2010 Chrami I.

Ten dorazil se svojí družinou i do lochotínského amfiteátru a připojil se mezi skvěle bavící se návštěvníky. Můžeme říci, že majálesu letos bylo přáno jen to nejlepší. Pořadatelé vytušili rekordní zájem o sobotní festival a dobře se na něj připravili. Jak po stránce sociálního zázemí, průchodnosti občerstvení, velikosti areálu a pódií. Jistě se zde zúročily pětileté zkušenosti z vypilovávání festivalu v tomto areálu. Akce proběhla dle slov pořadatelů hladce, asistence záchranných a bezpečnostních složek proběhla v řádech jednotek, což vzhledem k návštěvnosti je až neuvěřitelné.

Doufejme tedy, že vývoj dalších ročníků tohoto open air festivalu a předcházejícího studentského programu si zachová lini. Plzeň má ve svém městě dva kulturní poklady. Lochotínský amfiteátr a Majáles Open Air festival. Snad se s obojím budeme setkávat i v následujících letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved