P S G s dalším jménem

P S G s dalším jménem

Na punkový večírek Prague Sounds Good se Sum 41, NOFX a Millencolin dorazí i Pennywise

Pankáči mají o důvod k radosti víc – na dvoudenní koncertní mejdan Prague Sounds Good dorazí spolu se SUM 41, Millencolin a NOFX i další slavní Kaliforňané – Pennywise!

300x300-PSG16-2dny

Zatímco Sum 41 a Millencolin ovládnou pódium Fora Karlín 23.srpna, tandem NOFX a Pennywise ho vezme útokem o den později. Oba večery v úvodu publikum rozehřeje speciální host, jména těchto dvou předskokanů budou zveřejněna zanedlouho.

Pennywise

Americká skupina Pennywise, která se pro své jméno inspirovala knihou Stephena Kinga, vznikla v roce 1988 v Kalifornii. Jejich velký potenciál hned zkraje odtušil Brett Gurewitz z Bad Religion, který si Pennywise okamžitě odchytil pro svoji nezávislou nahrávací společnost Epitaph. Pod její záštitou o tři roky později kapela debutovala s prostě pojmenovanou nahrávkou Pennywise.

Přestože jak tento debut, tak jeho následník Unknown Road, byly kritikou i posluchači velmi vřele přijaty, do celosvětového povědomí se skupina zapsala až s třetí deskou About Time z roku 1995, se kterou také prvně bodovala v přehledu nejprodávanějších alb v prestižním Billboard chartu TOP 200, ve kterém pak figurovala převážná část jejich nadcházejících desek.

Do dnešního dne natočili jedenáct studiových alb, vydali jednu koncertní nahrávku, dvě EP a jedno DVD.

Spolu s NOFX, Rancid, Blink-182, Bad Religion, Green Day nebo Offspring Pennywise formovali novou punkovou vlnu, která v 90.letech zachvátila celý svět. Do roku 2007 měli prodány více než tři milióny desek, což z nich učinilo jednu z nejúspěšnějších nezávislých punkových kapel.

pw_picture.2014 (kopie)

Jako většině formací, které na hudební scéně oslavily už více než čtvrtstoletí, se ani Pennywise nevyhnuly určité personální změny. V roce 1996 pochovali svého basáka Jasona Thirska, který spáchal sebevraždu. A to i přesto, že rok předtím kapelu opustil a úspěšně absolvoval protialkoholní léčbu. Na Thirskovo místo tehdy do Pennywise nastupil a dodnes v nich působí Randy Bradbury, který doplňuje trojici zakládajících členů – zpěváka Jima Lindberga, kytaristu Fletchera Dragge a bubeníka Byrona McMackina.

Vstupenky na Prague Sounds Good jsou k dostání v síti Ticketportal. Návštěvníci mohou volit mezi jednodenními vstupenkami v ceně 790 korun nebo dvoudenními za 1390 korun.

Více na www.ticketportal.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved