Oomph, Transglobal Underground a Dog Eat Dog jsou headlinery letošních Majálesů

Přinášíme první zprávy o zahraničních hostech letošních Majálesů – v Praze a v Brně vystoupí kapely OOMPH!, TRANSGLOBAL UNDERGROUND a DOG EAT DOG, posledně jmenovaní se ukážou také v Ostravě.

Mezi další potvrzené české kapely patří TATA BOJS, KRYŠTOF, STO ZVÍŘAT a DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE, které tak doplňují dříve avizované party Vypsaná Fixa, Lety Mimo, 100°C, Roe-deer, Tleskač či Mňága a Žďorp.

Další kapely a interpreti na sebe nenechají dlouho čekat!
Kompletní informace o festivalech najdete na www.majales.cz.

OOMPH!

Němečtí Oomph! jsou často přirovnáváni k jiné, v naší zemi známější německé kapele – Rammstein. Je to ale přesně naopak, než jak se často uvádí – byli to právě Oomph!, kdo inspiroval dnes slavné Rammstein a v době, kdy Rammstein začínali, měli již Oomph! na svém kontě tři desky. Sami nakonec zůstali v jejich stínu a ačkoli věrni své černé image, jsou umírněnější než Rammstein, jejich melodie se spíše než rammsteinovskému metalu blíží hardrockovému pojetí. Nikdy ale nezapomenou přimíchat pořádnou dávku hitovosti. Oomph! jsou důkazem, že častokrát opomíjená a podceňovaná německá hudební scéna stále skýtá mnoho příjemných překvapení. Německé texty leckomu nevoní, ale Derovo tvrdé „r“ v tomto hudebním industriálně elektro-metalovém stylu padne přímo excelentně. Trio Oomph! vzniklo v roce 1989 a od té doby soustavně vydává jednu desku za druhou. Jejich poslední singl vyšel ve spolupráci s českou zpěvačkou Martou Jandovou pod názvem Träumst Du.

TRANSGLOBAL UNDERGROUND

Mixování různých stylů a rytmů bez ohledu na jakákoli pravidla hudebních žánrů sedí pro popis hudby formace Transglobal Underground, která proslula osobitou kombinací taneční hudby s prvky world music. Inspiraci členové získávali během turné po východní Evropě a Asii, kterou následně promítli v jejich zatím poslední desce z roku 2004 Impossible Broadcasting. Hudba Transglobal Underground je rytmická, chvílemi meditativní, chvílemi taneční, zavánějící exotikou a sálá z ní uvolněná radost z hudby. Transglobal Underground Vám dokáží, že je možné zmixovat a propojit nespojitelné tak, aby to znělo dobře a harmonicky. A zřejmě více než dobře, jak dokazují miliony příznivců této formace po celém světě.

DOG EAT DOG

Dnes již legendární newyorská crossoverová kapela Dog Eat Dog se dostala do povědomí široké veřejnosti i hudebníků počátkem devadesátých let a téměř okamžitě se stala bombou světové hudební scény. MTV označila Dog Eat Dog za nejlepší novou kapelu roku 1995. Od té doby jejich sláva neutichá, nadále jezdí po celém světě a dokazují, že jejich crossover umí dostat každého do varu. Minulý rok vydali páté a zatím poslední album Walk with me, které stejně jako jejich energické koncerty prokazuje, že Dog Eat Dog je legendou, která stále na pódiu předvádí to nejlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pardubický Majáles se blíží

Zkouškové období se pomalu blíží, proto by si každý správný student měl od věčného biflování


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved