Oceňovaný Monogram pokřtí nové album U Trojského koně

Čerstvý držitel ocenění Evropská bluegrassová skupina roku 2015 zve na křest nového alba Take it Easy.

Vstup na koncertní křest je zdarma.

Skvělá zpráva pro všechny hudební fanoušky, především příznivce žánrů bluegrass, country, či folkové hudby. Mezinárodně uznávaná a oceňovaná skupina Monogram vydává své páté studiové album Take It Easy a skladby z tohoto alba zahrají v rámci koncertního křtu v pražské open air galerii U Trojského koně ve středu 10. června od 19 hodin. Koncert je pro veřejnost zcela zdarma.

Monogram promo koncert

Kapela Monogram rozhodně není žádným bluegrassovým nováčkem. Za téměř 25 let svého působení hrála na pódiích napříč celou Českou republikou, ale také ve Velké Británii, Švédsku, Dánsku, Francii, Itálii, Holandsku a dokonce několikrát i na prestižním festivalu Mezinárodní bluegrassové asociace v americkém Nashvillu. Patří ke špičce bluegrassu v Čechách i Evropě. Na svém kontě má, kromě čtyř úspěšných CD, dlouhou řadu ocenění. Z těch nejvýznamnějších je to Nejlepší instrumentální kapela, nebo titul Nejlepší album roku, a to pro tři ze čtyř vydaných alb. Letos na jaře se pak stala Evropskou skupinou roku 2015 na bluegrassovém festivalu v Nizozemí pořádaném Evropskou bluegrassovou asociací. Ocenění kvality získávají i jednotliví členové kapely např. Jaromír Jahoda, se několikrát stal banjistou roku, stejně jako byl Zdeněk Jahoda několikrát vyhlášený mandolinista roku. Mimochodem oba stáli u zrodu Monogramu.

Take It Easy je pátým studiovým albem Monogramu a vyjde 10. června. V ten samý den jej do pražské open air galerie U Trojského koně přijde pokřtít výjimečný muzikant Luboš Malina z Druhé trávy.

Monogram si pro diváky připravil více než hodinový program složený převážně ze skladeb z nového alba.

titulka Monogram

O albu Take It Easy:

Album se natáčelo na Slovensku v nahrávacím studiu Petra Szabadoše Sabik. O následnou post produkci se postaral americký hudebník a producent Steve Walsh. „Steve je velký profesionál. Spolupracoval například s Norah Jones a několik let působil v legendárním nashvillském studiu Quad, kde mimo jiné natáčeli Bob Dylan, či Johnny Cash,“ vysvětluje Pavel Lžičař, kontrabasista. „Fakt, že jsme byli 400 km od domova, měl své výhody, neboť odpadly nejrůznější rušivé elementy a jediné, čemu jsme se opravdu věnovali, byla muzika,“ uzavírá Lžičař.

Naprostá profesionalita a špičková kvalita všech členů kapely se prolíná napříč celým albem. Take it Easy má nezaměnitelný „monogram“, šmrnc a originalitu. Tvorba z dílny Jindry Vinklera se posluchačům dostane pod kůži, stejně jako instrumentálky. Příběh, emoce, zvuk, hloubku, to vše mají nejen skladby na vydávaném cédéčku, ale i ty, které se tam již nevešly.

Monogram je kapela, která šlape. Asi proto se mě s ní tak dobře hraje,“ uvádí Pepa Malina, který mimo jiné hraje i se svými bratry v kapele Malina Brothers. „Všichni jsou špičkoví muzikanti a to člověka posunuje dále. V kapele máme poměrně velkou volnost, vzájemně se neomezujeme, ale naopak inspirujeme.“

__________________________________________________________________________

Více informací:
www.monogram.cz

Křest alba:
středa 10. června 2015, 19:00 U Trojského koně, Vodácká, Praha 7 – Troja; www.utrojskehokone.cz

Tracklist alba Take It Easy:

 1. Mary Ann
 2. Take It Easy
 3. Soul Of Old Man
 4. Frozen Butterfly
 5. Naše sny
 6. Sweetheart Of Mine
 7. True Song
 8. Time is Running
 9. Molotow cocktail
 10. Ikaros
 11. Bard´s Tale
 12. That´s What I Am
 13. About This Town
 14. Train´s Almost Gone

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved