O2 Sázavafest se blíží a ceny vstupenek klesají!

Pořadatelé O2 Sázavafestu krátce po odhalení kompletního line-upu letošního ročníku snižují od 10. do 20. července cenu vstupenek o 200 korun. Právě uveřejnění celého čtyřdenního programu festivalu na internetových stránkách www.sazavafest.cz zvedlo nebývalý zájem o vstupenky. Čísla z předprodejů ukazují dvojnásobnou cifru než loni.

„Lidé zareagovali úžasně. Ačkoliv jsme dali na náš web line-up až po zvýšení ceny vstupenek na 1 200 korun, v jejich nákupu nepolevili. Naopak. Vstupenky za 1 000 korun jsou odměnou právě pro tyto lidi a jejich kamarády, se kterými by rádi přijeli do Kácova. Už teď je jisté, že dorazí rekordní počet návštěvníků,“ řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar, který se v úterý 7. července vrátil z cest po evropských festivalech, s jejichž organizátory si předával zkušenosti.

O2 Sázavafest je v roce 2009 největším tuzemským festivalem s několikadenním programem. Pořadatelé současně s informací o zlevněném vstupném ujišťují, že cena jednoho lístku nepřesáhne 1 200 korun ani na místě. Pro náročnější návštěvníky je do předprodeje nasazena i limitovaná edice VIP vstupenek za 1 800 korun, které na místě vyjdou na 2 500 korun. Držitelé této vstupenky budou moci využívat například VIP kemp, poskytující více prostoru a VIP zónu s barem, kam rádi zavítají i účinkující z backstage. Do prodeje byly k radosti všem fanouškům Jimmyho Somervilla nasazeny i vstupenky pouze na sobotu 1. srpna, které také zůstanou v prodeji až do zahájení festivalu, a sice za cenu 550 korun. V Kácově budou o 100 korun dražší.

Pro zákazníky O2 nejen, že vstupenka na festival vyjde po slevě 20% na 960 korun, ale navíc, pokud si uloží a nesmažou ověřovací sms, mohou se s ní prokázat v O2 Extra zóně. Tam následně obdrží na baru 2 drinky zdarma.

Mezi 150 účinkujícími se na festivalu ve středočeském městečku Kácov představí od 30. července do 2. srpna bezmála dvě desítky zahraničních hostů v čele s Američanem Mobym. Právě na O2 Sázavafestu  proběhne i historicky první vystoupení skotského zpěváka Jimmyho Somervilla. Na návštěvníky letos opět čeká velmi pestrá žánrová dramaturgie, která společně s malebným prostředím na břehu Sázavy dělá několikadenní open-air festival v České republice jedinečným. Se zájmem o spolupráci se na vedení O2 Sázavafestu obracejí i dramaturgové prestižních zahraničních akcí.

Kromě prvního hesla „multižánrovost“, uctívají pořadatelé O2 Sázavafestu i heslo „multikulturnost“. Na festivalové fanoušky kromě hudby čeká například i autorské čtení Michaela Viewegha z připravovaného románu Povídky o lásce, nebo divadlo a tanec. „O2 Sázavafest představil ucelenou divadelní a taneční dramaturgii v rámci festivalového programu poprvé v loňském roce. Letos již s vlastním prostorem, určeným pro divadelní a taneční soubory i sólové performery, se program ještě rozšířil. V prostoru Salla Terrena uvidí návštěvníci festivalu pohybové divadlo, africký tanec, kabaretně-divadelní formu pořadu Na stojáka, moderní tanec, pouliční divadelní formy, dokonce i divadlo v Trabantu a ohňovou show.  Program bude proložen i několika hudebními vystoupeními,“ uvedl Petr Bergmann, který má na starost dramaturgii speciálního prostoru Salla Terrena.

Co bude na O2 Sázavafestu v Salla Terrena k vidění?

Masaryk
Pohádka pro děti i dospělé (nebo naopak) o prvním československém presidentovi. „Jdu Ruskem do Ameriky založit Československo!“ Jediná pohádka na světě hraná v Trabantu. Tedy pokud je nám známo. Příběh věrnosti a přátelství, příběh velkého ideálu vám zahrají Adriana Máčiková, Andrea Ballayová, Mikuláš Čížek a Adam Kubišta.

Divadlo Trakař
Slavný mim a klaun Tonda Novotný přiveze po loňském úspěšném debutu na O2 Sázavafestu opět své pouliční, v našem případě festivalové divadlo Trakař a sehraje několik etud a představení. Minimalismus, klaunérie, pantomima, komedie, to vše a ještě navíc to nejlepší z umění pouličního divadla, se mísí v představeních Trakaře, která nejen že pobaví, ale dokáží své diváky i vtáhnout do děje svou promyšlenou i spontánní interakcí, zaujmou vtipem i příběhem. Loutky, maňásci, ale i nejroztodivnější rekvizity, pro divadelní představení zdánlivě nepoužitelné, v představeních divadla Trakař, určených zdaleka ne jen pro děti, si zahraje leccos.

TiDiTaDe
Taneční a bubenickou show v divadelním stanu zajistí v průběhu celého pátku a soboty známý pražský soubor TiDiTaDe v rytmu západoafrické hudby. Skvělé tanečnice, výteční bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Skupina, kterou není možné přehlédnout, ani přeslechnout! Svou jedinečnou dynamikou a energií vystoupení TiDiTaDe vyčnívají na české ethno scéně jako absolutní špička. Hudebníci i tanečnice se již mnoho let a s neustále se stupňující intenzitou zabývají studiem hudby a tance západní Afriky. Členové TiDiTaDe čerpají inspiraci a zkušenosti od největších žijících legend této hudby a tance, prostřednictvím stáží v Guinei, Mali, Gambii, Senegalu, ale také v Evropě, kde mnoho Afrických mistrů žije a vyučuje. A proto tak jako v Africe, hranice mezi publikem a hudebníky mizí a všichni se stávají účastníky úžasného kulturního zážitku.

Kaolack
Vrcholem pátečního programu Salla Terreny bude jistě vystoupení afrického tanečníka Kaolacka, který se v České republice již párkrát představil s různými projekty. Kaolack tančí africký tradiční tanec v profesionálním provedení, ale i fantastické choreografie moderního tance, kde ze svých kořenů afrického tanečníka pouze čerpá základní pohybovou a rytmickou výbavu. Kaolack je v moderním tanci podobným monstrem, jako je Merilyn Manson v rocku nebo Henry Rollins v punku. Syrovost, dravost, dynamiky, razance, pohybová a technická perfekce, absolutní sebedůvěra a zcela přesvědčivé vědomí toho, kdo je vládcem okamžiku. Drama, které bouří uvnitř umělce zasahuje všechny, kdo jeho mistrovský akt sledují. Kaolack je konfrontace, která si vás získá. Kaolack je rozpor, jehož chcete být součástí. Kaolack je harmonie, která vás rozerve na kusy…. I tak lze tančit.

Na stojáka
Tradiční divadelní a zábavní či kabaretní prvek se opět vrací do kulturního povědomí, prostřednictvím televize HBO se forma krátkých sólových komických výstupů, postavených především na mluveném slově (ale nikoli výhradně) obrodila a postupně se prosazuje i na divadelní pódia. Parta herců a hereček, komiků, profesionálů i amatérů, moderátorů a moderátorek, se sešla v pořadu Na stojáka, který si v televizní verzi rychle získal oblibu a prosadil se výrazně i na internetu prostřednictvím kanálu YouTube. Úspěch pořadu přiměl protagonisty pokusit se i o jeho ryze divadelní podobu a vzhledem k tomu, že většina má v divadle a komice solidní kořeny, dostavil se úspěch i zde. Proto se O2 Sázavafest rozhodl tento žánr zařadit do dramaturgie divadelního stanu Salla Terrena a to jako hlavní sobotní program. Odpovídá tomu i hvězdné obsazení, v čele se zřejmě nejpopulárnější aktérkou, Blondýnou Ivou Pazderkovou, známou především jako herečku z brněnského Národního a v současnosti z pražské
Fidlovačky, mnohých filmů, televizních pořadů a podobně. Neméně výraznou osobností české komiky je Lenka Vychodilová, známá především z divadla Sklep a ze svého autorského hudebního projektu Lemura. Pánským osazením sázavského pořadu Na stojáka budou hvězdné stálice jeho televizní formy Lukáš Pavlásek a Karel Hynek.

Squadra Sua
Autorské nonverbální divadlo Squadra Sua odhaluje v příbězích každodenního života neobyčejné okamžiky. Hra s významy a s prostorem vytváří nečekané situace, které vtahují diváka bezprostředně do svého děje. Vynikající pohybové a taneční kreace, pestré nápaditostí a vtipem představí Robert Janč a Roman Horák v krátkých etudách “Jedna vlašťovka jaro nedělá“, “Život je změna“ a “Marťani“.

Pa-Li-Tchi
Po fenomenálním úspěchu z loňského ročníku ohňová show v kreativních choreografiích známého pražského souboru Pa-Li-Tchi uzavře v pátek i v sobotu program v Salla Terreně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Na Podzimním O2 Sázavafestu zahraje švédská písničkářka s chilskou výchovou

Rozhovor s písničkářkou Veronikou Padillou, kerá vystoupí na Podzimním O2 Sázavafestu: Máš švédský původ, proč

Sázavafest 2009

Sázavafest 2009

S výhledem slunečného počasí a hudebně nabitého víkendu odjíždíme do Kácova. Už první pohled nás nenechá

Po rekordní návštěvnosti O2 Sázavafestu slíbeno od O2 navýšení rozpočtu

V neděli po 8. hodině ráno začalo utichat středočeské městečko Kácov, kam na oblíbený O2

Na O2 Sázavafestu se bude létat vrtulníkem

Prohlédněte si celý areál pěkně z výšky v exkluzivním vrtulníku, vyzívají pořadatelé O2 Sázavafestu své

Prohlášení ředitele O2 Sázavafestu ke zřícení O2 Arény na slovenské Pohodě.

Slovenský festival Pohoda nechyběl mezi mými zastávkami evropského cestování po festivalech napříč kontinentem. Společně se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved