O2 Sázavafest odtajnil celý line-up

O2 Sázavafest odtajnil celý line-up

O2 Sázavafest 29. června slavnostně odtajnil na svých stránkách www.sazavafest.cz kompletní line-up. Celému festivalu začínajícímu ve čtvrtek 30. července bude předcházet tzv. Warm up day, který letos proběhne na zvláštní produkci Kácovské léto v centru města. Přístupná bude za dobrovolné vstupné už od středy.

Ve čtvrtek v poledne se pro návštěvníky otevře i areál Malá Strana, kde zahrají například žánrovou cenou Anděl 2008 ocenění Prague Ska Conspiracy či Visací zámek, Post-it nebo Skyline. Ze zahraničních hvězd se představí početná americká formace New Your Ska-Jazz Ensemble.

Velmi silný program pořadatelé připravili na pátek, poslední červencový den. Kácov rozezní rytmy skladeb Mobyho, Freak Power či jednoho z nejznámějších drum’n’bassových producentů a DJ Groovidera. Přijde na řadu i speciální program hip-hopu, který je složen z české a slovenské špičky, kam patří Zverina, Věc, PSH, Indy a Wich, LA4 nebo Vladimír 518.

V pátek si fanoušci budou moci užít i další specialitu. Tou budou početná vystoupení Romana Holého a Matěje Rupperta. První z jmenovaných má na pátek připraveno několik dalších vystoupení mimo Monkey Business. Představí se s kapelami J.A.R., Slávek Janda – Best of, či G-Point Hunters a Orikoulí. „Matěj Ruppert se představí také jako muzikant několika formací. Mimo své domovské formace Monkey Business se ukáže s G-Point Hunters v O2 Extra zóně a společně s Romanem Holým si zahostují v Orikouli,“ dodal Pavel Kloupar.

moby01

Na O2 Sázavafestu se exkluzivně představí i sólový akustický projekt Honzy Homoly z kapely Wohnout. V akustické scéně představí svou jednu zpívanou a deset akustických skladeb, které obsahuje nové album HOMOLA TOBOLA.

Line-up nabere na obrátkách v sobotu, kdy po koncertu Mobyho pořadatelé nepolevili se zahraničními interprety. Naopak. Mimo premiérového vystoupení Jimmyho Somervilla v Česku míří do Kácova i tzv. německá invaze, jak pořadatelé začali přezdívat kapely Xandria, Green Frog Feet a Die Happy v čele s Martou Jandovou. Ta v současnosti nacvičuje cover verzi Jimmyho písní, které z jejích úst zazní jen v rámci sobotního programu O2 Sázavafestu 2009. Přijedou i švýcarští The Kitchenettes či nizozemští The Gathering a Killerdoll.

Exkluzivní předpremiéru si na O2 Sázavafestu odbude i Michal Horáček se svým jedinečným divadelně-hudebním projektem Kudykam. Hudebně ho v Kácově bude zaštiťovat Ondřej Brzobohatý. Poprvé přímo z úst spisovatele Michala Viewegha zazní za doprovodu baskytaristy Pavla Jakuba Ryby autorské čtení z připravovaného románu Povídky o lásce.

Z tuzemských formací se na sobotní program těší celá česká špička včetně kapel Sto zvířat, Gaia Mesiah, Chinaski, Support Lesbiens nebo Ewy Farne. Celý areál se otevře už v 11 hodin!

Nebude chybět ani obří hudební stan, jehož velikost vystihuje samotný název Big Music Tent, v němž budou vždy až do rána probíhat taneční párty. Poslední z nich skončí v neděli v 8 hodin ráno.

„Vše jsme letos připravili tradičně tak, aby si návštěvníci mohli užít jedinečnou multižánrovost a multikulturnost festivalu, kterou jinde v Česku nezažijí. A díky silnému jménu festivalu, které si vybudoval nejrychleji ze všech velkých českých festivalů, se nám podařilo zajistit i mnohé speciality,“ dodal šéfdramaturg Pavel Kloupar.

Moby vydává nové album. Přiveze ho necelých 50 km od Prahy!

S posledním červnovým dnem vydává všestranný americký hudebník Moby své nové album Wait for Me. Za českými fanoušky s ním přijede do malebného středočeského městečka Kácov, kde se uskuteční od 30. července do 2. sprna devátý ročník největšího tuzemského multižánrového festivalu O2 Sázavafest, který slavnostně odhalil kompletní line-up!

„Máme velikou radost, že si Moby vybral pro zastávku v rámci svého evropského turné v České republice zrovna O2 Sázavafest. Je to doposud největší hvězda v historii našeho festivalu, která se nepochybně stane hvězdou roku pro všechny české příznivce taneční scény,“ uvedl šéfdramaturg festivalu Pavel Kloupar.

Americký muzikant Richard Melville Hall, který dostal po narození 11. září 1965 od svých rodičů přezdívku Moby podle románu Moby Dick, který napsal Herman Melvill patřící do hudebníkova rodokmene, bývá ve své dospělosti přezdíván jako hudební chameleón. Dnes, téměř ve 44 letech tento Američan dokáže zahrát na úctyhodné množství hudebních nástrojů a používá svou přezdívku z dětství jako své umělecké jméno, ačkoliv některé své skladby složil pod přezdívkami Voodoo Child, Barracuda, Brainstorm, UHF, The Brotherhood, DJ Cake, Lopez, Mindstorm, Schaumgummi a Pippy Baliunas.

Před tím, než se Moby dal v osmdesátých letech na DJe, hrál před tím v několika kapelách jako Ultra Vivid Scene, výjimkou nebyla ani punková formace The Vatican Commandos nebo anarchistická skupina Flipper. S příchodem rave party a tanečního stylu se odchýlil od dosavadních partiček a dal se na DJe. Z jeho prvních EP je zajímavé Next is the E, na němž se objevila skladba Thousand, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejrychlejší skladba, ve které zní i 1000 beatů za minutu, tedy okolo 16 úderů za sekundu. Po přesedlání na taneční hudbu bodoval hned se svým prvním singlem Go, jehož úspěch už tehdy reflektovaly britské hitparády, a ne náhodou zazněl i v seriálu Twin Peaks.

Stejně jako muzikantův debut i další dvě alba Early Underground a Ambient vyšla u vydavatelství Instinct Records, od něhož Moby později odešel k větším společnostem. Jeho úspěch v USA i Evropě vygradovalo vydáním čtvrté desky Everything Is Wrong, které v roce 1995 získalo od MTV ocenění album roku. Bylo to první album, které zasahovalo do více žánrů, mezi nimiž nechyběl house, hardcore, rock, ambient, punk nebo jungle.

Následně Moby zremixoval své do té doby nejúspěšnější album a v roce 1996 pod přezdívkou Voodoo Child vypustil do světa taneční hudby The End Of Everything. Kontroverzní byl i následující kytarový počin Animal Right, kde se sám ujal i zpěvu a fanouškům se nesmazatelně vryla do paměti skladba Come On, Baby a That’s When I reach For My Revolver.

Návratem na elektronickou scénu se stalo album I Like to Score z roku 1997 a album Play vydané o dva roky později ho katapultovalo na úplný vrchol umocněný 10 milióny prodaných nosičů a bezmála dvouletým turné. Roční práce na tomto albu přinesla v konečném výsledku i zajímavé prvky černošské hudby ze začátku minulého století, hip hopu i instrumentální muziky. Moby dovedl elektronickou hudbu do běžného konzumního života, protože producenti reklam a televizních spotů využili jeho písně ve své tvorbě. Moby ale neposkytnul své skladby všem. Nechtěl, aby se dostaly do rukou takovým korporacím, které podle něj nějakým způsobem škodí.

V roce 2002 vydal desku s jednoduchým názvem 18, po třech letech vyšlo album Hotel a za další tři roky Last Night. V úterý 30. června má vyjít novinka pod názvem Wait for Me, kterou Moby natočil ve svém domácím studiu. Má se na ní objevit více ambientu a komorní atmosféry. Prvním singlem je Pale Horses, který zazní vedle již zažitých hitů i na českém O2 Sázavafestu 1. srpna v Kácově.

Vedle Mobyho se na čtyřdenní kulturní maraton na O2 Sázavafest chystají hudební hvězdy jako skotský zpěvák Jimmy Somerville, který přijede do Česka vůbec poprvé, funky-acid-jazzová legenda Freak Power založená dvojicí Norman Coook alias Fatboy Slim a Ashley Slater, či německá rocková hvězda Die Happy v čele se zpěvačkou Martou Jandovou.

Vstupenky na O2 Sázavafest jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro za 1 200 korun. Pořadatelé poskytují i řadu slev popsanou na www.sazavafest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Sázavafest 2009

Sázavafest 2009

S výhledem slunečného počasí a hudebně nabitého víkendu odjíždíme do Kácova. Už první pohled nás nenechá

Lenka Dusilová s Eternal Seekers na zámecké scéně

Lenka Dusilová s Eternal Seekers na zámecké scéně

Slavnostní zahájení O2 Sázavafestu se uskuteční druhý den festivalu, tedy v pátek 31. července za vystoupení

Jarní Sázava Fest 2008

Jarní Sázava Fest 2008

11. dubnové odpoledne se s kamarády vydáváme na Pražské Výstaviště do Křižíkovy haly, kde se

JARNÍ O2 SÁZAVAFEST V NOVÉM! 11. 4. 2008

JARNÍ O2 SÁZAVAFEST V NOVÉM! 11. 4. 2008

Nejen příroda se pomalu začíná chystat na svůj každoročně jedinečný okamžik jarního znovuzrození, ale také


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved