Novembers Doom – hlavní hvězdy doom metalového večera

Ve čtvrtek 23.11. 2006 se v útrobách pražského klubu Black Pes představí poměrně rozmanitá sestava formací, přičemž celý večírek se ponese více či méně v doom metalovém duchu. Celý koncert je o to zajímavější, že všichni hrajivší interpreti u nás vystoupí vůbec poprvé.

Headlinerem pro daný večer jsou američtí zádoomčivci Novembers Doom, kteří se pohybují na americké metalové scéně snad již od jejího vzniku. Založení formace sahá až do roku 1989. Kapela má za dobu své existence na svém kontě 7 alb. Na scéně je dost interpretů, kteří znějí s Novembers Doom příbuzně, ale žádná z nich není tak původní jako tito Američané, kteří zakomponovávají do své hudby temnou atmosféru a vyžívají se v ponurých bolestných pasážích. Kompozice jsou inteligentně propracované a velmi emocionálně laděné. Jako prostředek ke zjemnění používá skupina i dívčí vokál, dále nejsou výjimkou ani akustické pasáže a piano, zkrátka vše, co k pravému doom metalu patří. Zatím poslední deska má název „The Novella Reservoir“ a vyšlo pod hlavičkou amerických The End records. Živá show by určitě měla stát za povšimnutí.

Dánští Saturnus jsou další respektovaná kapela na kolbišti pohřebního doom metalu a takových kapel je v Evropě jako šafránu.. Pokud bychom měli zjednodušeně přiblížit jejich hudební směřování nevyhneme se srovnání s jejich velkou inspirací, britskými My Dying Bride s jejichž tvorbou hudebně nejvíc korespondují. Přesto však v útrobách bestie Saturnus najdete mnoho originálního a svojského. I přes různé personální rošády, kterými kapela v minulosti procházela se jedná o jednu z nejlepších evropských skupin daného stylu. Album „Veronika Decides to Die“ budiž toho výrazným důkazem.

Přestože Agalloch jsou pevně zakořeněni v dark metalové škatulce, kapela se nikdy nebála experimentů. Výsledkem jsou dvě dlouhohrající desky a několik Ep, jež mají na svém kontě. Stylově můžeme v tvorbě Agalloch najít gothický doom, black metal, neo folk, post rock a industriálně/ambientní plochy. Čtyři roky po velmi dobře přijatém albu „The Mantle“ vydávají Agalloch novou desku s názvem „Achesk Against the Braun“. Opět progresivní záležitost, přesto však neztrácí spojení s dark metalovámi kořeny. Na albu opět najdeme doteky black metalu, skandinávské melodiky a postu rocku. Pocitově nejblíže mají tito Američané ke kapelám jako Katatonia či Opeth.

Role první předkapely se zhostí belgičtí Thurisaz, kteří představí svůj svojský black metal s prvky doomu, gotiky a death metalu. Kvality kapely dokazuje deska „Scent of Deam“, která vyšla ve vlastním nákladu v roce 2004. V současné době pracuje kapela na novém materiálu.

Koncert začne v 18:30 a lístky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích Shindy Productions + v sítích Ticketpro, Ticketstream či Ticketportal. Více informací na www.shindy.cz

Související linky:
Novembers Doom – http://www.novembersdoom.com
Saturnus – http://www.saturnus.dk
Agalloch – http://www.agalloch.org
Thurisaz – http://www.thurisaz.be
Shindy Productions – http://www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Brutal Assault 2013 – čtvrtek

Brutal Assault 2013 – čtvrtek

Short summary in english comming soon… Mind blowing Decrepit Birth hned po obědě, očekávaná ultimátní

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního

Brutal Assault 2013 potvrzuje nové kapely: Misanthrope, Novembers Doom a Decrepit Birth

Brutal Assault 2013 potvrzuje nové kapely: Misanthrope, Novembers Doom a Decrepit Birth

Ani dnes vás neušetříme pravidelného přídělu nových kapel pro 18. ročník BA festivalu. Francouzští progresivci

Novembers Doom

Rozměry menší, avšak hudebními akcemi pro všechny metal-heads známý, klub Black pes, pořádal ve čtvrtek


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved