Norští Ulver, podpořeni Attilou Csiharem, vystoupí 21. února v Praze

Norští Ulver, podpořeni Attilou Csiharem, vystoupí 21. února v Praze

Znáte nějakou jinou kapelu, která odehraje svůj první koncert teprve po patnácti letech svého fungování, sedmi vydaných albech a dosažení takové oblíbenosti, že její fanoušci jsou schopni přiletět na její koncert přes celou zeměkouli?

Nepředstavitelné se nyní stává skutečností. Formace ULVER se po dlouhých letech bez živého vystupování představila nejprve vloni v létě v rodném Norsku na místním literárním festivalu a následně také na českém letním festivalu Brutal Assault, kde svým vystoupením uhranula tisícovky přihlížejících. Nejdůležitější zpráva ovšem přišla na podzim minulého roku, kdy kapela oznámila informaci o chystaném evropském turné, které naplánovala na počátek roku 2010. Norské trio, seskupené kolem zpěváka Kristoffera „Garma“ Ryggase, se představí živě v neděli 21. února v pražském Paláci Akropolis.

Snad i díky tomu, že celou dobu ignorovali živé koncerty, jsou ULVER stále jakoby zahaleni rouškou tajemství. Přesto, anebo právě proto, přitahuje jejich jedinečná a do detailu propracovaná multimediální show pozornost fanoušků z celého světa.

ULVER nás po celou svou kariéru přesvědčují o svém nadčasovém uměleckém vizionářství. Ať již se podíváme zpět do historie, do první poloviny devadesátých let, na jejich tři první alba, známá pod hlavičkou „Black Metal Trilogie“ , na kterých dosud nevídaným způsobem hudebně rozvíjejí, tehdy v hlubokém undergroundu ponořenou, blackmetalovou hudbu. V roce 1998 přichází s albem „Themes from William Blake’s The Marriage of Heaven and Hell “ , které znamená totální převrat v jejich hudebním směřování. Odklon od blackmetalového experimentování, nahrazuje záliba v industriálu, elektronice, nechybí avantgardní rock/metalové prvky a ULVER se zde nebojí ani četných ambientních pasáží.

Následující tři desky, včetně poslední „Shadows of The Sun“ jsou již plně ve znamení totální avantgardy. Směle lze říci, že ULVER zde doslova boří hranice stylů a slovu AVANTGARDA tak dávají nový rozměr. Mísí se zde jednak avantgardní rock, trip hop, symfonické a komorní tradice, noise a experimentální hudba, přičemž důraz často leží na elektronických technikách vytváření zvuků a jejich nahrávání. Ohlasy odborné kritiky a zasvěcených fanoušků jsou obrovské. ULVER lze bez skrupulí označit za jedny z čelních vůdců současné alternativní hudby.

Známý americký filmový režisér Harmony Korine, se kterým ULVER již několikrát spolupracovali, popsal kapelu touto větou: “There’s a real lineage from a composer like Wagner to a band like Ulver…“

V pozici speciálního hosta se představí projekt VOID OF VOICES , za nímž se neskrývá hlas nikoho menšího, než současného zpěváka Mayhem Attily Csihara (ex-Tormentor).

Vstupenky na pražský koncert ULVER jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion a v kavárně Paláce Akropolis. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 774 220 183 a 775 095 666.

Související linky:

http://www.myspace.com/ulver1

www.obscure.cz

www.palacakropolis.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Australští Karnivool míří do Akropole.

Australští Karnivool míří do Akropole.

 KARNIVOOL (aus) + support: The.Switch (cze)  18.6.2014, Praha – Palác Akropolis  Před necelým rokem se

Norští Ulver zněli Akropolí

Norští Ulver zněli Akropolí

datum: 7.2.2014 místo: palác Akropole – Praha Pročítání promo-materiálů člověka vždy postaví před malé dilema,

vizionáři Ulver zvou do Akropole.

vizionáři Ulver zvou do Akropole.

 ULVER (nor) 07.02.2014, Praha – Palác Akropolis Norští ULVER nás po celou svou kariéru přesvědčují

J. Kratochvílová s kapelou Pražský výběr.

J. Kratochvílová s kapelou Pražský výběr.

  Přípravy na Pražský výběr Tour 2013 jsou v plném proudu. Kapela oznámila další zvučné jméno

Hudebně narozeninová oslava Dana Reeda v Paláci Akropolis

Hudebně narozeninová oslava Dana Reeda v Paláci Akropolis

Dan Reed  si k padesátinám nadělil dárek v podobě vydání druhého sólového alba. Koncert v Paláci Akropolis byl


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved