No Country For Old Men pt.2

No Country For Old Men pt.2

Železnobrodský klub Korint už se letos pod taktovkou F.A.K. Assault zase začíná rozjíždět a v jeho útrobách jsem se tedy mohl sejít se spoustou hudebních fanoušků, kteří neváhali zaplatit si za pořádnou porci dobré muziky. Klubík byl na místní poměry dobře ozvučený, ale už se těším, až se přestěhujeme pod „open air“. Zima v brlohu už byla přeci jen dost dlouhá.

Před půl devátou naběhli před lidi spolu s bandou věrných pražští mladíci (a slečna) Aposepsis. Tradiční doktorské úbory neodložili ani tentokrát a přestože dneska tu byli zřejmě „nejměkčí“, docela mě příjemně zabavili zajímavým playlistem včetně Gangnam style songu a punkových pasáží.

Liberečtí Jonavera se před místní postavili s takovou vervou, až jsem měl chvílema pocit, že mě repráky odfouknou o metr dál. HC atmosféra, kterou během chvíle vykouzlili, fakt neměla chybu. Není se co divit, kluci se znají už nějaký ten pátek třeba z kapely Demaja (R.I.P.) a umí se svými nástroji a údy dobře ohánět. Energický skákavý projev frontmana nakonec přesvědčil dav k interakci a akce se řádně rozpohybovala.

F.A.King se můžou zdát v našich končinách už děsně profláknutý, ale kluci dokazují, že na sobě pracují a jejich projev se mi líbí čím dál tím víc. Pánové se nebojí poukázat na fakt, že každý jsou jiný a přesto umí dohromady zabrat za řetěz tak, že to zní fakt perfektně. Přestože se s plackou mažou už neskutečně dlouho, jejich hlavní devizou je a bude zábavné živé hraní, do kterého umí dát neskutečnou energii –  a to jsme opět pocítili i tenhle večer. Letošních nějakých 20 koncertů jim neubralo na dobré náladě a vypadá to, že tyhle blázny nemůže ani koncertní ponorka nikdy postihnout. Za zmínku stojí taky Hynek z Killerpanda a jeho osobitý přístup k vokálnímu projevu. Prostě perfektní výkon…

Na předposlední Scream of The Lambs, přestože jejich set začínal až hodně pozdě, zůstal ještě dost nabušenej klubík, aby si to obě strany pořádně užily. Hudbu těchhle borců bych charakterizoval jako: v jednoduchosti a šikovnosti je síla. Čistý a čitelný riffy a velmi originálně znějicí bicí sednou perfektně dohromady. Navíc nekompromisní „fuck the system“ hlášky dokážou dobře vyburcovat dav k akci. Závěřečná Ace of Spades už byla jen třešinkou na narozeninovém dortu místního oslavence, kvůli jehož jubileu se tahle akce vlastně konala.

Teda třešinka – pravou, v exkrementech a vnitřnostech ponořenou třešinkou, byli grindoví Incarnate. V jednu ráno bohužel už nidko neměl dost sil, aby si na tenhle minoritní žánr zapařil, proto kluci dohráli víceméně před vyprazdňujícím se klubíkem (tedy ne, že by se v sále někdo vyprazdňoval, ale z klubu odcházeli diváci). Tenhle styl je bohužel hodně náchylný na dobré nazvučení a přestože na bandzone kluci nezní špatně, na živo tohle už moje unavené sluchovody nedávaly a do konce jejich setu jsem nevydržel.

Sečteno podtrženo – Korint se stává místní vlajkovou lodí dobré tvrdé muziky a doufejme, že se jen jen tak brzo nepotopí. Například kvůli ignoraci osvětlení, které mě donutilo nasadit na můj fotostroj blesk, což mi při focení koncertů lehce přivodí dávení večeře. Proto tento fakt berte při hodnocení kvality fotek v potaz :-D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Rock´n´Roll Night v Magicu

Rock´n´Roll Night v Magicu

Na páteční Rock ´n´ Roll Night jsme v turnovském Magicu nakonec mohli slyšet i nějaké

Blue Effect v Rokli

Blue Effect v Rokli

Dovézt si oblíbenou kapelu do svého domovského klubu je věc, která se poštěstí jen málo


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved