Never Say Die tour 2009

Never Say Die tour 2009

Neskutečnou pařbu a totální šílenost mohli zažít návštěvníci akce, pokud si z oslav 20. výročí Sametové revoluce odskočili do Abatonu poslechnout hudbu „lehce“ extrémnějšího ražení. Lehce asi v tom smyslu, že kdyby něco podobného zaznělo před dvaceti lety  komunistickým pohlavárům do ucha, pánové by si asi dobrovolně nechali poslat pro svěrací kazajky  :-) Máme jinou dobu a alternativní (i když čemu už dneska můžeme říkat alternativa) hudební žánry nám kvetou. Toho důkazem byl solidně napěchovaný Abaton…

A kdo že nám to ten večer zahrál? Roli ohřívače okolního ovzduší se jako první chopili The Ghost Inside, během jejichž krátkého setíku se pomalu pod podiem začala štosovat hlava vedle hlavy. Moderní metalcore řízlý HC byl v rámci turné zvolen dobře, ale mě nijak výrazně neuchvátil. Kluci do toho prostě řezali, technicky to zvládli, poslouchat se to dalo…ale myšlenky mé i několika okolních bytostí byly už nasměrovány na zajímavější kapelky.

Jednou z nich byli chicagští Oceano, jejichž poslední počin Depths jsem trestuhodně do onoho večera vynechal, a tak jsem se spíš bavil celkovou atmosférou. Největším lákadlem (kromě pořádnýho deathcore nářezu) je zde bezpochyby zpěvák Adam Warren. Charisma wrestlera, neskutečnej hlas a dav pod podiem nám začíná pořádně vřít …

No a pak konečně nastoupili ti, kvůli kterým jsem si nemohl tuhle noc v Abatonu nechat ujít. iwrestledabearonce – stejně šílené, jako zní název kapelky, je i dění na podiu. Krysta Cameron v květovaných šatičkách a punčocháčích střídá (teda za pomoci efektu) čistý vokál s brutálem, který by ji mohl závidět kdejaký snažící se deathmetalista. Pokud se zaposloucháte do jejich hudby, uslyšíte pestrý mix žánrů a vychhytávek… no a pokud se nezaposloucháte, uslyšíte pořádnou šílenost :-) Tahle partička naštěstí nestojí jen na „zjevu“ Krysty, ale za znínku stojí i Steven Bradley, který jakoby si vypůjčil vizáž Johna Lennona a mozek Marka Davida Chapmana… Jako celek to všechno šlape naprosto parádně a já jsem moc rád, že jsem mohl být u jejich první zastávky v našich končinách.

Rozehřáté publikum nepřestalo pařit (taky i díky rychlému zvučení) ani na As Blood Runs Black, kteří předvedli směs metal a deathcoru. Pro mě dost nečitelné, proto jsem svůj objektiv, podobně jako asi většina návštěvníků, mířil na blonďatou slečnu za kytarou… takže víc vám k vystoupení nemám co říct :-)

Ještě jsem neviděl, aby si někdo při řádění na podiu dokázal utrhnout džínovou nohavici nad kolenem – teda až do tohoto večera, kdy jako třetí hlavní hvězda vystoupila partička Horse The Band. Na živo jsem je viděl poprvé, ale doufám, že ne naposledy. Titul o nejlepší podiovou show u mě zaslouženě vyhráli a především zpěvák Nathan Winneke mocně podporovaný Erikem Engstromem byli opravdu zábavní. Nepřekonatelně vtipná komunikace s publikem a Erikovo předříkávání českých slovíček skvěle doplňovaly jejich výstup. To, co hrajou se dá nazvat spoustu jmény, ale mě se zalíbilo označení nintendo-core, které pěkně nanačuje pískavé, kvákavé a jiné zvuky, které Erik na svůj přístroj vytvářel. Atmosféru nelze popsat strohými fakty – jako že Nathan si nechal líbat stehna a ukazoval spodní prádlo – tahle show se prostě musí zažít na vlastní smysly… (velmi zajímavou zpověď si můžete přečíst na osobitě pojatých stránkách kapely, které jsou asi naschvál neuzpůsobeny pro jakýkoliv prohlížeč)

Zbytek noci byl chtě nechtě pro mě jen slabým odvarem atmosféry „Koníků“… Charismatičtí angláni Architects mají sice našlápnuto k pořádné kariéře (v UK byli dokonce hlavní hvězdou programu tour) a na deskách zní opravdu zajímavě, ale na živo mě až tak neoslovili. To neplatilo o zbytku davu, který řádil o stošest, texty zněly z prvních řad, letci do oněch řad skákali, jednoduše vydařené vystoupení.

Jako poslední vletěli na scénu Despised  Icon. Brutální deathcore smršť, která byla více než důstojným zakončením extrémního večera. Tahle partička zničila zbytek bláznů, kteří ještě řádili pod podiem, a tak se mohl Abaton ještě před půlnocí v klidu vylidnit. Tahle sestava a zážitek se bude jen těžko překonávat, ale jako spousta dalších se těším, že se o to zase někdo pokusí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Architects se přesouvají do Roxy

ARCHITECTS (uk) EVERY TIME I DIE (usa) BLESS THE FALL (usa) COUNTERPARTS (can) 18.2. 2015,

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Zrušení koncertu Born of Osiris.

Zrušení koncertu Born of Osiris.

Evropské turné Born Of Osiris, Oceano, Within the Ruins a Rings Of Saturn bylo zrušeno,

Brutal Assault 2011

Brutal Assault 2011

Druhý víkend v srpnu je zapsán v kalendářích metalistů už na několik let dopředu. Do josefovské pevnosti


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved