Němečtí Heaven Shall Burn představí v Rock Café novinku Iconoclast

Heaven Shall Burn (D), Aborted (Be.), Misery Speaks (D), 8. dubna, Rock Café, Praha Nejen příznivci metalcore si příjdou na své 8. dubna v pražském Rock Café. V rámci turné ke své nové desce se tam zastaví jedna z předních formací tohoto žánru, němečtí Heaven Shall Burn. Těm bude od sedmi večer dále sekundovat belgická mlátička Aborted a talentovaní Misery Speaks. Další podrobnosti hledejte na adresách www.obscure.cz a www.shindy.cz…
Mezi desítkami současných metalcoreových formací jsou Heaven Shall Burn pojmem, kterému lze stoprocentně věřit. Zapomeňte na pózy a soudobé trendy. Toto je ryzí deathcore bez jakýchkoliv klišé a masek, toto je melodic death metal zahraný s totálním zasazením bez zbytečných kudrlinek. Jejich živé sety jsou typické totálním splynutím dvou stran, kdy na jedné je energií natlakovaná kapela a na straně druhé frenetické publikum, které obyčejně vytvoří jeden velký mosh pit, který semele vše živé. Není divu, že jsou HSB hýčkáni svým labelem Lifeforce Rec. jako jeden z hlavních žolíků. Kapela plodí v pravidelných intervalech neuvěřitelně silná alba, která fungují jak živě, tak i při domácím poslouchání. Aktuálním počinem, který bude dostatečně představen i v Rock Café, je deska s názvem „Iconoclast“. Rychlý, tvrdý a brutální metalcore je oproti minulému záseku „Delf To Our Prayers“ obohacen vícero melodickými pasážemi, texty jsou opět naplněny odporem vůči soudobým nešvarům jako je rasismus, válka nebo společenská nespravedlivost. Ale především jsou to Heaven Shall Burn ve své vrcholné formě.

Jeden z nejbrutálnějších elementů extrem-metalové scény dorazí z Belgie. Deathmetalový stroj Aborted si za svou historii prošel už několika otřesy, ale svou brutální (hudební) tvář nikdy neopustil. Přestože mají za sebou turné prakticky se všemi ikonami deathmetalové scény (Suffocation, Morbid Angel, Cannibal Corpuse,..), nikdy se jim nepodařilo prosadit se mezi absolutní deathovou smetánku, na čemž mají vinu zejména personální kotrmelce, kterými si kapela několikrát prošla. V současnosti však pětičlenná sestava Aborted vypadá velmi stabilně a proto je v krátkém čase (naposledy se v ČR představili po boku Kataklysm a Behemoth minulý rok) můžeme opět spatřit na domácím pódiu. O tom, že kapela momentálně šlape na plné obrátky se můžete přesvědčit poslechem rok staré desky „Slaughter & Apparatus: A Methodical Overture“.

Třetím vystupujícím budou němečtí Misery Speaks, kteří přijedou podpořit svou čerstvou desku „Catalogue Of Carnage“. Nadějná formace se poprvé připomněla v roce 1999 s demáčem „Plagues Of Paradise“, regulérní debut „Things Fall Apart“ vyšel až o pět let později. Misery Speaks na něm i nové desce nezapírají zalíbení ve svých krajanech z Heaven Shall Burn, jejich doménou je tedy čistokrevný metalcore moderního střihu. Na rozjezd večera jistě vítaná záležitost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Předvánoční core párty v Roxy.

Předvánoční core párty v Roxy.

PARKWAY DRIVE (aus) HEAVEN SHALL BURN (ger) CARNIFEX (usa) NORTHLANE (aus) 04.12.2014, Praha – Roxy

„Veto Tour 2013“ 1.12.2013 v MeetFactory !!

„Veto Tour 2013“  1.12.2013 v MeetFactory !!

  HEAVEN SHALL BURN (ger) HYPOCRISY (swe) DYING FETUS (usa) BLEED FROM WITHIN (sco)  1.12.

Brutal Assault chystá na příští rok opět zvučná jména a zvýhodněné vtupenky

Brutal Assault chystá na příští rok opět zvučná jména a zvýhodněné vtupenky

Festival Brutal Assault 2012 oznamuje první kapely a startuje prodej zvýhodněných vstupenek Hudební festival Brutal

Heaven Shall Burn, Aborted, Misery Speaks

Heaven Shall Burn, Aborted, Misery Speaks

8. dubnový večer, který skýtal nejeden zajímavý hudební zážitek (Steve Smith v Lucerně), mě tentokrát


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved