Nasum vezou pořádnou nálož grindu

Nasum vezou pořádnou nálož grindu

NASUM (swe)

BLACK BREATH (usa)

MASTIC SCUM (aut)

 

01/10/2012, Bratislava – Randal

02/10/2012, Ostrava – Barrák

Každý fanoušek grindcoru zná příběh téhle kapely. Když dva roky po Mieszkově smrti vyšla kompilace „Grind Finale“, všichni jsme to brali jako definitivní tečku za životem NASUM. Nikoho by nenapadlo, že ještě někdy budeme mít možnost vidět tuhle legendu hrát..

Dalších šest let uteklo jako voda a čeští a slovenští fanoušci dostávají  ještě jednu, tentokrát opravdu poslední šanci zažít Nasum na živo. Nejedná se totiž o další vykalkulovaný návrat v téhle éře comebacků, kdy se kapely dávají zas dohromady jen ze zištných důvodů. Ostatně NASUM to také dávají od začátku dost jasně najevo:

„Mysleli jste si, NASUM jsou mrtví? Jsou. Tohle není vzkříšení. Je to na rozloučenou, v dobrém. Kdyby Mieszko nezemřel, bylo by všechno jinak a NASUM by v roce 2012 oslavili 20. výročí svého založení. Věřte tomu nebo ne, ale po dlouhém váhání a přemýšlení, jsme se rozhodli, že teď, nebo nikdy: NASUM příští rok odehrají pár koncertů a festivalů po celém světě na oslavu tohoto výročí a řeknou tak definitivní sbohem fanouškům a Mieszkovi. Není to žádný reunion z nutnosti, žádné nové album, není to ani epitaf pro Mieszka. Bude to pár koncertů, na kterých slibujeme dovést živelnou show, pěkně si na nás počkejte!“

Pokud si kdokoliv myslel, že má důvod pochybovat o motivaci nebo formě kapely, veškeré pochybnosti byly smeteny na letošním Obscene Extreme festivalu se silou tsunami, což je pro NASUM hořce příslovečné. Ale NASUM nikdy neuměli být patetičtí, a proto byl koncert zmiňovanou rozloučenou v dobrém a čistém slova smyslu, bez kapajícího sentimentu a s původní drtivou silou všech kultovních nahrávek. Stejně tak na dobrou věc se dostalo i bez zbytečného mediálního cirkusu a ze stejného důvodu jsou slova zakládajícího člena  Anderse Jakobsona o spolupráci s Mieszkem tak autentická. „We loved to grind, goddamnit!“ NASUM vystoupí s jediným myslitelným Mieszkovým náhradníkem v této sestavě:

Anders Jakobson (Coldworker) – drums
Jesper Liveröd (Burst) – bass and low vocals
Jon Lindqvist (Sayyadina, Victims) – guitars and low vocals
Urban Skytt (Crucifyre, Regurgitate) – guitars
Keijo Niinimaa (Rotten Sound, Medeia) – vocals

Jako speciální hosté budou celé poslední turné NASUM doprovázet Black Breath, což je kapela se dvěma vynikajícími alby na kontě, která se kvůli častému koncertování mezi nahráváním téměř nezastaví. Ačkoliv se jedná o současnou hvězdu amerického death metalového undergroundu, připravte se na mix starého švédského zvuku a riffů a melodií ála první Dismember s energií crossoverů ala D.R.I. a Municipal Waste. Dále se můžete těšit na rakouskou death/grindovou stálici Mastic Scum.

Svátek příznivců stylu jménem grindcore proběhne 1. října v bratislavském klubu Randal a následujícího dne v ostravském Barráku. Obě akce začnou úderem 20.hodiny večerní, dveře klubu se otevřou o hodinu dříve. Vstupenky kupujte ve všech běžných předprodejích, anebo přímo na místě od 19.h.

Pokud kdy NASUM potřebovali zvláštní motivaci pro podání absolutního výkonu, mají ji právě teď, toto je opravdové GRIND FINALE!

Více na www.obscure.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved