Music in The Park ve Stromovce nabídl nevšední zážitek

Praha – Park Stromovka se v závěru července stal dějištěm jednak prvního pražského mezinárodního hudebního festivalu Music in The Park, nad kterým převzal záštitu primátor Pevel Bém, ale také bohatého programu pro další návštěvníky, který byl situován do vedlejších prostor. Kvalitě hudební nabídky a dobré zábavy, která měla rodinnou atmosféru, odpovídá návštěvnost zhruba čtyř tisíc lidí, když polovina z nich využila možnosti pořídit si vstupenku v oblíbeném předprodeji.

Na dvou pódiích se nepřetržitě střídaly od poledne do půlnoci už legendární české a zahraniční kapely, které měly či dosud mají ve svém repertoáru blues. Lákadlem mělo být vystoupení irské zpěvačky Sinéad O´Connor, která se nakonec omluvila ze zdravotních důvodů. Volné místo po její produkci dokázala vyplnit americká skupina Maceo Perker, která tak místo půlhodinového koncertu hrála plné tři hodiny. Velkým zážitkem bylo v české premiéře vystoupení skupiny The Blind Boys of Alabama složené z nevidomých umělců, která patří už 70 let mezi absolutní světovou gospelovou špičku. Z českých představitelů to byl Jiří Suchý a skupiny Blue Effect, Žlutý pes či Vladimír Mišík a ETC.

Po celou dobu produkce probíhal i nonstop program MOFFOM – poslech hudebních filmů, záznamů z koncertů a hudebních dokumentů. Příznivci tohoto žánru jsou zváni na závěr festivalu, který tvoří 3. Musicon Film ve dnech 18. až 22. října v Praze.

V areálu se dosyta pobavila mládež a děti všech věkových kategorií, ale i dospělí návštěvníci. Pro ně byl připraven bohatý program, v němž jen při akcích Hnutí Brontosaurus dovádělo 150 dětí s rodinami. Řada návštěvníků využila nabídky jízdy na koni či projížďky kočárem nebo si zajezdila ve vypůjčených in-line bruslích.

Na úspěchu festivalu měli podíl nejen pořadatelé a partneři, ale například technici ze společnosti T Servis, která přispěla světelnou technikou, zastřešením pódií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved