Multižánrový festival Days of Jerusalem

 

Hudební program festivalu Days of Jerusalem jde napříč žánry – nabídne vokální trio á la 30. léta i hvězdy současného rappu

DEPO2015 v Plzni a nový kulturní prostor na Stalinu na Letné se od 19. 6. stanou dějištěm multižánrového festivalu Days of Jerusalem. Hudebním fanouškům Days of Jerusalem nabídne hned několik pozoruhodných událostí: vystoupení vokálního tria The Hazelnuts, palestinského rappera Muhammada Mugrabiho a českého rappera Refewa i legendárního Profesora Ikebary.

The Hazelnuts

Koncerty vokálního tria The Hazelnuts jsou na programu v Plzni v DEPO2015 19. 6. od 18.45 a 20. 6. od 14.00 a 18.30, v Praze na Stalinu 21. 6. od 14.00 a 17.45. Kapela posluchačům přináší omamnou vůni a opravdovou atmosféru populárních sourozeneckých uskupení z třicátých let minulého století. Přesná souhra tří hlasů a dobových nástrojů – včetně valchy, kontrabasu a kytary, příležitostně také žesťové sekce – vrátí posluchače na chvíli v čase do New Orleans počátku dvacátého století. The Hazelnuts mají jak vlastní autorskou tvorbu, vytvořenou z moderního ženského pohledu v duchu vintage, tak stylizované aranže známých písní, včetně hitu Beyoncé Single Ladies a dalších písní. Trio The Hazelnuts si písně aranžuje samo a přidává do nich velkou dávku osobní interpretace. Jak řekl jeden umělecký kritik: „Jakoby každá píseň, kterou se rozhodnou nazpívat, byla najednou lepší.“ Trio The Hazelnuts se potkalo na jeruzalémské hudební akademii a vystupuje společně od roku 2013. Jejich debutové EP bylo vydáno v dubnu roku 2014. V následujících měsících následovala série hudebních úspěchů a v říjnu roku 2014 bylo trio přizváno ke spolupráci s jedinečným Doo Wop festivalem v New Orleans, rodišti jazzu.

Ojedinělé společné vystoupení palestinského rappera Muhammada Mugrabiho a českého rappera Refewa se odehraje 20. 6. od 21.30 v plzeňském DEPO2015 a 21. 6. od 21.00 na pražském Stalinu. Refew se na české scéně zjevil doslova jako blesk z čistého nebe. Jeho debutový mixtape Z místa vyšel na jaře 2014 pod Bigg Boss labelem a v pouhých dvaceti letech se Refew mohl pochlubit sestavou hostů jako Vladimir 518, Orion, Separ, Delik nebo DJ Wich. Mihnul se snad na všech zásadních českých deskách poslední doby, odjel mimo své sólo koncerty všech 16 zastávek masivní Heavy Weight Tour a vidět ho můžete také na koncertní šňůře Mladých pušek, po boku Moozy a v projektu VR/Nobody. “Drake z Libně”, jak je mu občas vtipně přezdíváno, v současnosti vydává své debutové album Na kredit.

Muhammad Mugrabi

Muhammad Mugrabi se věnuje rapu a hudební produkci už deset let. Narodil se v Jeruzalémě a vyrostl a nadále žije v palestinském uprchlickém táboře Shuafat v Jeruzalémě. Studoval umění a film v Izraeli. Hudbu využívá jako únik před realitou a jako nástroj sebevyjádření. V roce 2010 byl v Mexiku oceněn cenou Chiuku hudební stanicí MTV Latinská Amerika. Mladý umělec tvrdě pracuje na splnění svého snu o mezinárodním úspěchu. Muhammad Mughrabi se zabývá žánry jako Hip-Hop/Rap, Deep Electro Dance House nebo World Music. Refew a Muhammed Mughrabi vystoupí společně, poprvé a naostro v rámci této hip hopové party.

Večer v plzeňském DEPO2015 zakončí 20. 6. od 22.30 legendární Profesor Ikebara (balkan beats/gypsy punk) se zběsilou balkánskou afterparty.

Dny Jeruzaléma je multikulturní a multižánrový festival. Letošní ročník se uskuteční v Plzni od 19. do 20. června a pak v rámci ozvěn v Praze na Stalinu od 21.6. Připraven je atraktivní program pro různorodá publika a věkové kategorie

KONTAKTY

Oficiální webové stránky: www.daysofjerusalem.com

Mediální servis:

Klára Skřenková

klara@2media.cz

2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved