Mr. Big v Roxy

Mr. Big v Roxy
  • Zveřejněno: 10 října 2009, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert
  • Témata:

Pražský  hudební klub Roxy zažil 30.9.2009 svou Hardrockovou horečku středeční noci. Kapela, která je v síních slávy Tvrdé Skály relativně mladou, však velmi uznávanou, díky svému jedinečnému podání šťavnatých energických skladeb a chytlavých balad. Hudební těleso, které snoubí svůj osobitý virtuózní um s citem pro klasický Rock. Ano, přátelé, to je Mr. Big. V roce 2002 se po krátké personální změně toto legendární uskupení rozpadlo a fanoušci si mohli živě užívat už jen sólových projektů jednotlivých bývalých členů. Ale co by to bylo za Pana Velkého, kdyby se ještě jednou neukázal ve své plné síle? K velké radosti oběhla v únoru roku 2009 zpráva o reunion Mr. Big v původním složení. Přesně tedy 20 let po vydání svého debutového alba znovu povstal mohykán a jal se ukázat, že ještě zdaleka není konec. Kluci nejprve vyzkoušeli, jak jim to vlastně spolu hraje, a dali dohromady hned dvě nové pecky, které zakomponovali na vývěrové album remasterovaných starých songů a skočili po hlavě do velkého turné. Chvála jim!

Díky tomuto rozhodnutí opět stanuli v celé své kráse i na českých prknech. A jak taková velká událost vypadá? Zpočátku na sebe, jako každé velké hvězdy, nechali dlouho čekat. Pražský klub Roxy byl zaplněn, kam jen mé oko dohlédlo. Panovala nedočkavá atmosféra. V matné záři červených reflektorů vévodily pódiu mocné aparáty zvučných jmen. A pak lehce po odbití osmé hodiny večerní nastoupil pan Paul Gilbert se svými typickými „kokosáky“ na hlavě a svou světově známou Ibanezkou. Za Tamy usedl Pat Torpey a něžně protočil paličky mezi prsty. Třímaje Yamahu stanul na pódiu bassový mág Billy Sheehan a v jeho patách energicky přihopkal Eric Martin. Bez zbytečného prodlužování odpálili obrovskou show. Zazněly všechny mé nejoblíbenější pecky jako „Addicted to that Rush“, „Colorado Bulldog“ nebo „Temperamental“. Dívčí srdéčka pookřála nad „Just Take My Heart“ a „Wild World“. Nebyl by to ale Mr. Big, kdyby pánové nepředvedli, co v nich skutečně dřímá za mistry svých nástrojů. Virtuózní smrští mne dostaly do kolen sólové momenty jak samotného Gilberta, žhavícího lampy svých tří Marshallových hlav, tak smrtelníky nehratelných symfonických arpeggio vylomenin Sheehana. Nakonec si pánové zabojovali jam battle, chopili se dvoukrkých verzí svých nástrojů a položili celý sál svou libozvučnou souhrou. Ani Pat Torpey se nenechal zahanbit a připravil na své bicí skutečný rytmický nářez. Aby toho nebylo málo, předvedla trojice Gilbert, Sheehan, Torpey i vokální dovednost. Nakonec kapela pocukrovala atmosféru přídavkem „To Be with You“.

A tak po téměř dvou hodinách intenzivního hudebního zážitku legenda opustila pódium. Přestal i divoce blikat červenomodrý LEDkový knoflík (svérázný módní doplněk Billiho Sheehana). Nezapomenutelný koncert. Mé očekávání bylo splněno. Budu věřit, že se k nám kdysi bujně vlasatí pánové opět vrátí rozpoutat stejnou hudební euforii.

Text: Filip „Darkcelot“ Boháč

Fotky: Marek Mašek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Mr. Big v Retro Music Hall

Mr. Big v Retro Music Hall

místo: Retro music hall Praha datum: 5.10.2011 K sálu Retra bývám občas, co se týká

Americký hard rockový fenomén Mr. Big představí nové album

Americký hard rockový fenomén Mr. Big představí nové album

Hardrocková fantastická čtyřka MR. BIG představí na podzim v PRAZE svoji první studiovou desku po

Noc plná hvězd – první jména účinkujících

Noc plná hvězd – první jména účinkujících

Již 19. ročník festivalu Noc plná hvězd se jako obvykle koná na fotbalovém stadionu Třinec

Americký rockový fenomén 90.let, kapela MR. BIG se po 13 letech vrací v původní sestavě

Na Internetu se o tomto návratu dlouho spekulovalo a nyní je to potvrzeno! Všichni 4


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved