Morcheeba se Skye se v říjnu vrátí do Prahy

Morcheeba se Skye se v říjnu vrátí do Prahy

Fenomenální zpěvačka Skye Edwards a bratři Paul a Ross Godfreyovi loni našli opět k sobě cestu a natočili nové album Blood Like Lemonade Jejich nenapodobitelný zvuk a šarm chill-outových session je tedy zpět!

“Morcheeba se vždycky snažila natočit album, které ještě nemáme ve své sbírce desek,” vysvětluje Ross Godfrey, multiinstrumentalista a kytarista tria. “Můžu přijít domů z hospody a strávím hodiny hledáním té správné desky pro ten daný moment mezi tisícovkou vinylů. Hledám tu desku, kterou jsme chtěli sami natočit – se zvukem na třetí hodinu ráno, zamlženým zvukem, který je jako teplounká deka psychedelie.”

Blood Like Lemonade je album, které hledali celé roky, album, které vychází z jejich klasických desek Who Can You Trust? a Big Calm, ale přenáší hudbu do jiných exotických sfér. V jejím srdci je ale stále jejich typický pomalý trip-hop, ve kterém rezonuje a rozkvétá africký motiv v ‘Even Though’, hypnotický sitár a bluesová harmonika ve skladbě ‘Mandala’ nebo freak folková kytara v ‘I Am The Spring’, to vše se soulovým projevem skvělé Skye. Je to také jedno z jejich nejvíc introspektivních alb, s písněmi, ve kterých se odráží osobní vztahy členů kapely.

Zdá se, že kapela došla ke svému nejlepšímu albu své patnáctileté historie, od trip-hopového prvního alba Who Can You Trust?. Na téhle cestě Godfreyovi hráli od malých sálů v Kentu až po velké haly, i pro 60 0000 nadšených fanoušků v Brazílii a v Číně. Měli také možnost hrát se svými vzory, jako jsou Big Daddy Kane, David Byrne, Kurt Wagner a Slick Rick. Ale po čtyřech úspěšných albech se skupina rozdělila. Skye se vydala na sólovou kariéru, s producenty Pat Leonardem a Danielem Lanois na jejím prvním albu “Mind How You Go” a s producentem Ivorem Guestem na druhém albu “Keeping Secrets”. Její vokální náhrada v Morcheebě bratry ale příliš neuspokojila a na jejich šestém albu Dive Deep bylo z Morcheeby prakticky jen duo s hostujícími vokalisty. Pak se rozdělili i bratři – Paul odjel na jih Francie a Ross se přestěhoval do Hollywoodu, kde se věnoval filmové hudbě(např. hudba k novému filmu The Girlfriend Experience od Stevena Soderbergha).
“Vždycky jsme chtěli se Skye znovu spolupracovat,” říká Ross. “ Po prvních čtyřech deskách se mezi námi vytvořilo silné kouzlo, ale pauza byla nevyhnutelná a Skye toužila natočit si desku sama. Před šesti měsíci jsme se náhodou potkali v Londýně a dohodli jsme se, že dáme řeč o nové možné desce. Poslali jsme jí pár věcí, ona do nich dodala melodie a když jsme to slyšeli, kouzlo bylo zase zpátky! Mezi námi prostě existuje nějaká zvláštní energie.“

“Práce s Paulem a Rossem byla prostě cool,” říká Skye. “ I když jsme se moc nevídali, protože jsme nahrávali naše party každý zvlášť – bydlíme od sebe tak daleko. Na rozdíl od svých desek, kde jsem psala i texty, tady texty psal Paul a já měla na starosti melodie, a to mi, myslím, docela jde.“
Oblíbená skladba Skye na albu je ‘Crimson’ o milenci vdané ženy, který chce jejich vztah ukončit tím, že se pokusí sebe i jí zabít při autonehodě nebo ‘Recipe For Disaster’, kde kuchařka a milovnice jídla zabije svého partnera, když přijde na večeři opilý.

Album Blood Like Lemonade vyšlo v loňském roce a ihned umístilo na 10.místě US hitparády. Morcheeba dokázala, že s návratem Skye dokáže navázat na své nejlepší roky. „Morcheeba je jako indiánské teepee. Je třeba nás všech, abychom vytvořili jeho solidní základ a strukturu„ vysvětluje Ross. „ Paul dělá skoro všechno ve studiu, já a Skye skoro všechno na pódiu..“

Morcheeba vystoupí 7.10. od 20:00 v KC Vltavská. Vstupenky budou v předprodejích v sítích Ticketsforpeople, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 800,- Kč + poplatky od 30.8.2011.

Více info na:

www.morcheeba.co.uk
www.myspace.com/morcheeba
www.vltavska.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Na Rock for People s novou deskou od Morcheeby

Na Rock for People s novou deskou od Morcheeby

Jedna z nejznámějších trip hopových hudebních formací a „zavírací“ kapela letošního RfP, britská skupina Morcheeba,

Rock For People 2010 – potvrzené kapely

Rock For People 2010 – potvrzené kapely

Přinášíme seznam potvzených kapel, které vystoupí 3.-6.7.2010 v Hradci Králové na festivalu Rock For People


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved