Moderní metal se valí do Prahy.

AFTER THE BURIAL (us)

MONUMENTS (uk)

CIRCLES (aus)

TIDES FROM NEBULA (pol)

3.listopadu 2014, Praha – Rock Café

Do Prahy se valí špičkové turné moderního metalu v čele s AFTER THE BURIAL! Což, jak všichni fanoušci moderní metalové progrese vědí, je kapela, která se může směle řadit mezi nejinvenčnější formace oboru technického a progresivního metalcoru posledních let. AFTER THE BURIAL mají v sobě všechny aspekty moderního metalu. Osmistrunné podladěné buldozery, vytvářející naprosto masivní sound, který bourá vše, co mu stojí v cestě. Hutné nepravidelné zasekávačky a breaky, naštvaný řev, tvrdost, ale i hravé kytarové kudrlinky a melodie nebo přímočarý thrashový rytmus. Moderní metalové riffy ruku v ruce se speedovými sóly, odkazujícími do hlubin žánrové historie. Totální útok na mozkové receptory, které se snaží zprocesovat všechen materiál, který se k vám z aparátů hrne. AFTER THE BURIAL jsou skvělou energickou jízdou, ale také kapelou pro fanoušky, kteří chtějí o hudbě přemýšlet. Připravte se na horskou dráhu nekonvenční muziky – divokou jízdu, která bude vyžadovat bezpečností pás!

After The Burial

Fanoušci moderního metalu jistě znají historii a rozpad kapely Fellsilent, jež světu dala dva neotřelé skladatele. Jedním je kytarista Acle Kahney, jenž založil dnes již kultovní Tesseract, které jsme měli možnost na našem území vidět velmi nedávno. Vzápětí se na půdě stejného klubu Rock Café na Národní třídě představí i druhý pohrobek Fellsilent, dítě jejich druhého kytaristy Johna Browneho. Ten spojil své síly s Joshem Travisem (The Tony Danza Tapdance Extravaganza) a založil MONUMENTS. Jejich aktuální album je spojením mocných riffů ala Meshuggah, klidných brnkaček, ale i melodických vokálů a kytarových ploch, které v pozadí stříhá nepravidelný rytmostroj. Technicky bezchybné, barevné, stále nové a žijící. Co zaujme je místy nakřápnutá slapem hraná basa, jež je jedním z prvků, který dává kapele punc osobitosti. Právě osobitost činí z kapely opravdu MONUMENT čnějící na přelidněné djentové scéně, čehož si všimli i na BBC Radio 1, kde hráli celé album Gnosis. Hudební čich Johna Peela na neotřelé a talentované kapely v radiu BBC evidentně stále přetrvává, jak se sami můžete přijít přesvědčit.

Monuments foto

Třetí kapelou tohoto turné měli být Dead Letter Circus, bohužel na poslední chvíli se turné nemohli zúčastnit a tak byla pořízena více než adekvátní náhrada v podobě CIRCLES! CIRCLES jsou pětičlennou formací z australského Melbourne, jejichž album Infinitas překračuje horizont běžných kapel djentové scény. CIRCLES si vydobyli renomé neúnavným koncertováním a neochotou ke stylovým kompromisům, které by z nich dělali stravitelnější (a průměrnější) kapelu.

Čtvrtými v pořadí jsou TIDES FROM NEBULA, jež též nejsou v našich končinách neznámou kapelou, k čemuž přispívá i fakt, že jsou ze sousedního Polska. Živá vystoupení v Čechách však jasně potvrdila, že nejsou žádnou provinční kapelou, ale jednou z nejtalentovanějších a hlavně koncertně vynikajících part, které se zdržují v jinak již mírně vyčpělých postrockových vodách.

Plakát_ATB

Akce se koná 3. listopadu v Rock Café na Národní a vstupenky jsou dostupné ve všech běžných předprodejích. Nejlevnější vstupenky pak naleznete jako tradičně v kamenných předprodejích Obscure promotion. FB Event: https://www.facebook.com/events/570394739756009/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved