Mnichovské škádlení s Mastodon

Mnichovské škádlení s Mastodon

čas:12.12.2014
místo: club Back Stage – Mnichov

Je víc než fajn přijet někam na návštěvu a když vás kámoš vytáhne do klubu. Navíc s odpovědí na otázku, kdo bude hrát?, nech se překvapit. Takže až u pultu jsem z triček rozklíčoval co bude náplní večera.
Dvě grupy jsem neznal a z poslední se mi lehce protočily oči v sloup. Přesto nyní vyhodnucuji jako skvělý zážitek. Navíc okořeněný celkem vtipnou potkávačkou se členy zájezdu fa. Ozzy & Potkan. Asi tu firmu skutečně začnu sledovat, protože se dostávají i na místa nečekaná a náplň cestovky je celkem výživná. Pro znalce a fajnšmekry.
Ale ke koncertu.
První v pořadí na to vlítli kluci z kapely KROKODILE a i když mám drobné výhrady k formě „zpěvu“, tak musím uznat, že jim to šlapalo. I když se snažím poslechově vyhýbat těm míchanicím hard-grind-metal-ultra-core se vším možným, tak tohle bylo slušné dílko. I když možná bych to po hlasové stránce poladil jinak. Ale jen věc názoru. Nic víc.
Druhá banda ( v tom je ten paradox) ve složení basa a bicí, dala vzpomenout vtipu z pera pánů Šimka a Grossmana, Návštěva cirkusu, kdy kapela nebyla z nejpočetnějších, ale oba muzikanti, harmonikář a dirigent, dělali co mohli. Tak zde stoicky statický basák a mega- ultra šílený bubeník dávali publiku patřičně zabrat. Což nemyslím ve zlém a navíc si to fans opravdu užívali. CD bych si asi nekoupil, ale jako inovativní experiment s dobrým výsledkem, bych to klidně vyhodnotil. Kapele BIG BUSINESS totiž vypadl kytarista a jelikož jsou akce co se neodmítají, tak jí kluci sjeli jen ve dvou. A znělo to opravdu zajímavě. Navíc v klubu byl perfektní zvuk a to během celého večera a tím se celý večer posunul na přední příčku dobrých hudebních zážitků poslední doby.
Pak už se po krátké přestavbě dostalo na hlavní star a možná se nyní hodí vysvětlení mých úvodních očí v sloup. MASTODON jsem na podiu zaznamenal jen jednou a to v rámci Unholy Alliance Tour 2008, kdy jsem čekal na miláčky Slayer a zmínění mě svým „zdržováním“, neskutečně hudebně nudili. Po akci v klubu se jim musím omluvit, protože mě téměř srazili do kolen. Rozhodně k tomu i napomohl již zmíněný zvuk, který byl opravdu jak z říše snů. A finální přání po koncertě bylo, že bych chtěl někdy někde v ČR zažít v klubu takový zvuk.
Samozřejmě že nedám ani omylem playlist, ale i jsem chvilkama přemýšlel, jak je možné, že jsem se tenkrát nudil, když ta muzika je zcela luxusní záležitost. Až je i škoda, že se nikdo z našich pořadatelů nepochlapil a nedovezl partičku k nám. Otázkou je kolik by přišlo lidí a zda by se akce nestala prodělečnou, což nechce nikdo.
Podtrženo sečteno, akce to byla vydařená, muzika výtečná, a ten zvuk,, ten zvuk,,, proč to u nás nejde??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

The Unholy Alliance Chapter III 17.11.08

The Unholy Alliance Chapter III 17.11.08

Skvělý tah pořádají agentury oslavit „sametovou revoluci“ řádně po thrashersku. Musím hned na začátku přiznat,

Haggard, 30.10.2008

Haggard, 30.10.2008

Předkapely: Interitus host Doplnit benzín, nakoupit „nakopávací“ tekutiny a jedeme směr Praha, Abaton. Popravdě řečeno,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved