Mix jazzu a metalu míří do Rock Café.

ANIMALS AS LEADERS

TESSERACT

NAVENE-K

12.10.2014, Praha – Rock Café

Když po rozpadu metalcorových Reflux nabídl label Prosthetic Records jejich lídrovi Tosinu Abasimu, aby nahrál sólové album, protože v něm viděli skutečný potenciál, ten to zprvu odmítl s tím, že by se jednalo o zbytečnou a egoistickou snahu a raději odešel studovat hudbu na prestižní Atlanta Institute of Music. Teprve tam podle vlastních slov doopravdy porozumněl skladání harmonií a akoradů a nejrůznějším stylů, jako třeba jazzu. Posléze se k nahrání alba uvolil, protože měl spoustu kreativních nápadů a studium hudby ho velmi posunulo jako muzikanta, odmítl však dráhu ve stylu „virtuóz a ti vzadu“ a raději se rozhodl pro model funkční kapely, která ma osobitý styl, ke kterému přispívají všichni členové. Debutní album nahrál Tosin Abasi ve spolupráci s Mishou Mansoorem z Periphery a po jeho úspěchu, který naprosto předčil všechna očekavání, oslovil Javiera Reyese a Navena Koperweise z Animosity, aby dal Animals as Leaders vysněnou podobu a více groovový koncertní směr. Následovalo druhé album ‚Weightless‘, které upevnilo ANIMALS AS LEADERS v pozici průkopníků moderního progressivního metalu. Steve Vai kapelu po shlédnutí jejich koncertu nazval budoucností kretivního kytarového virtuózství na poli hard and heavy žánrů. Časopis Guitar World dal Tosina Abasiho během koncertování na podporu alba ‚Weightless‘ na obálku hned dvou ze svých čísel. ANIMALS AS LEADERS v roce 2014 to je kombinace metalu s jazzem a elektronikou protkanou květnatými ambietními plochami, což potvrzuje letošní album ‚The Joy of Motion‘. Třetí studiovka AAL to je opět dynamická a inovativní exploze kreativity, zahrnující celou škálu hudebního spektra. Na albu se navíc představil nový bubeník Matthew Garstka, jehož technická zdatnost a unikátní styl dovoluje kytarovým mágům Abasimu a Reyesovi dotáhnout své vize do nových výšin. ANIMALS AS LEADERS jsou v životní formě!

A vezou s sebou další kapelu, která se pohybuje na samé špici současné progresivní tvrdé muziky. Britští TESSERACT famózně kombinují djent, progressivní metal a ambient. Jejich devízou je naprostá koncentrace a zaměření se i na ten nejmenší detail vlastní hudby a to jak studiově, tak na kocnertech. TESSERACT se prokázali jako mistři songwritingu i aranžérství. Jejich hudba nádherně plyne plyne, nezadrhává, přemostění navazuje na přemostění, myšlenka doplňuje myšlenku v jedinečném osobitém zvuku. V záplavě moderních djentových kapel jsou TESSERACT naprosto výjimečným úkazem, který je třeba zažít.

Turné doplňuje sólový projekt již zmiňovaného bývalého bubeníka AAL, Animosity a The Faceless Navena Kopoerweise. Ten pod pseudonymem NAVENE-K brázdí moře instrumentální muziky za bicí soustavou, na kterou hraje do kytarových a ambietních smyček, které předtím na pódiu živě nahrává, dle dostupných záznamů na internetu se jedná o jedinečnou podívanou a jeho sólový debut je v progresivních kruzích silně očekávanou záležitostí!

Plakát_Animals As Leaders

Akce se koná 12. října v pražském klubu Rock Café na Národní třídě, start je naplánován na 19.00 a první kapela spustí již o půl osmé. Vstupenky jsou k dispozici ve všech běžných předprodejích a za cenu 490,- budou k dispozici i na místě. Nejlevnější vstupenky naleznete jako tradičně v našich kamenných předprodejích.

Více na www.obscure.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved