Mighty Sounds 2012

Mighty Sounds 2012

místo: Tábor – letiště Čápův dvůr.
čas: 13. – 15.7. 2012

Festivalová sezóna je v plném proudu jak vidno z reportů a na třetí prázdninový víkend se jich sešlo povícero. Dal jsem táborský MIGHTY SOUNDS a nelituju. Jsem sice trochu zatížen svojí kovovou krabičkou, ale možná právě proto mě festival nadchnul svojí rozmanitostí, rozsáhlostí (fakt je to tam velké) a množstvím akcí. Nebudu je probírat do detailů ani popisovat jednotlivé stage, protože to zkrátka ani moc dobře nejde. 8 (slovy osm) stagí nabízí tolik možností najít si to svoje oblíbené, že skutečně není v silách jednotlivce podat reference o všem. Řeknu jen tolik. Jeďte tam, uvidíte, zažijete, pochopíte. Není to celé JEN o muzice. Je to celé o super víkendu. Sport, namátkou U-rampa, fotbálek, nohejbálek i s turnajem, petangue, pak i nějaká hra, jejíž název i pravidla mi zůstala záhadou. Možná snad někdo napoví, o co jde ve hře, kde se hází klacek na nějaké špalíky, které se ale také hází a uprostřed stojí další špalek alá král v šachách. Nebo tak nějak to bylo. Divadelní stan, stany pro DJ-music, (trpěl bych už velmi, tak jsem to nedal), vélmi, vélmi mnoho akcí. Dění s kapelama na třech podiích, takže to vezmu spíše bodově a telegraficky. Pokud něco vynechám, zapomenu, opomenu, nerozeberu, je to prostor pro vás, vaše postřehy a vaše znalosti.

Pátek 13.7.

DIRTY BLONDES rozeskákali louku a scházející se fans to přijali nadšeně. N.V.Ú. jsou prý už stálicí, a tak to mělo také patřičný ohlas. AMO & BAND, THE DETECTORS, MR COCOMAN & THE SOLID VIBES, SUBSOURCE. Díky image THE CRIMSON GHOSTS jsem čekal něco temnějšího, ale to se asi hraje spíš jinde.

TALCO byli dost hustý ska nářez a první kapelou, která mě docela zaujala. THE ADOLESCENTS – legenda co tvořila dějiny punku. ALBOROSIE mi trochu produkcí unikla, ale jak jsem řekl, je to i na vás. Za sebe jsem rád, že američtí BIOHAZARD jsou zpět v dění, protože oni jsou oprávněným nositelem loga NYHC a jejich set byl nekompromisní zářez přímo pod ohryzek. Za mě plný počet bodů. tak jak nemusím latino music a rytmus, tak LOS DE ABAJO se mi docela líbili. Myslím hudebně. I když je pravdou, že vjem by měl být i optický a ta ona s mikrofonem je docela koukatelná.

BLOODSUCKING ZOMBIES FROM OUTER SPACE (kam ty kapely na ty názvy choděj?) byli jen další z mnoha a tudíž jsem volil přesun za svými miláčky D.R.I., kteří nezklamali ani omylem. Nářezový masakr a chudák Security-man měl co dělat, aby udržel vytyčenou linii. Přišli se podívat i chlapci z Biohazard a chrochtli jsme si asi všichni. Spokojenost nejvyšší. DISCOBALLS jsem jen nakoukl a jelikož začlo pršet, volil jsem po dlouhém dnu odchod na spánek.

Sobota 14.7.

Buď pochválen Pořadatel až na věky věků, za jeho stanovení hracích časů po 13:00. Je vidět, že když to vezme do rukou člověk znalý života, stane se z akce příjemná záležitost a ne, likvidační maraton.

Skáčko od BASTA FIDEL načlo sobotní program a davy fans se opět patřičně vlní, takže dál zase telegraficky. IRIE FM, THE ECCOS, THE UPSESSIONS, LOS TRES PUNTOS, QUEENS OF EVERYTHING, GANGNAIL, STO ZVÍŘAT. Musel jsem dát od muziky i malou pauzu couráním po areálu po dalších záležitostech, a tak jsem se vrátil až na ROY ELLIS & THE MAGIC TOUCH. Je to dost podmanivé reagge a i vtáhne do děje. Líbivá music. THE CARBURETORS jsou pro změnu tak živelný fucking rock n´roll, že to srazí skoro do kolen. Fakt hustý.

Hlavní tahouni festivalu INNER CIRCLE roztančili asi nejen dav před podiem, ale dost možná celé město. Bylo to perfektní a za mě každopádně klobouk dolů. DISCHARGE mě nechali zcela v klidu i když to byl velmi slušný nátěr, ale už tu byli zkrátka i lepší. Následné zapalování svíček s heslem, Světlo pro svět, vnímám jako velmi sympatický počin, kdy výtěžek z prodeje jde na operace očí v Africe a i u návštěvníků to má patřičný ohlas a spoluúčast.

THE REAL MCKENZIES hrají dobře a dobrou miziku, ale nemohu se zbavit dojmu, že jsem to už jinde mnohokrát slyšet. Ale nejsem tam sám a ostatním se to líbí, takže vše zcela v pořádku. Víc mě dostali energičtí THE LOCOS, kteří manipulovali davem nejen svojí show, ale i dobrou muzikou. Super.

Den byl dlouhý a náročný, a tak když THE METEORS neumožnili prostor pro pixel-hunters, odebírám se s prohlášením o pseodostars s možností bozkať mi riť ( v českém překladu) ke spánku a zbytek dění mi zůstává utajen. Otvírám tím místo pro vás.

 

Neděle 15.7.

Pokud vás v 7 ráno vzbudí holá palice stupidní Oi, Oi, muzikou, zaručeně vás to přivede k úvaze, proč nejsou za mord blba jen tři neděle. Navíc jeho prohlášení, že nejsou konfliktní, jen rádi provokujou, naznačilo, že lebka nebude holá jen zvenčí. Pokus o následný spánek zlikvidovala sms o mé nezbytné přítomnosti v pondělí ráno ve výkonu zaměstnání. Humus.

Členů kapely PESHATA je málo, takže si pro svůj počin přizvali i Swing band Tábor, aby jejich set patřičně okořenili. Dál už opět spíš jen jmenovitě. THE RESIGNATORS, THE CHANCERS, slovenští ZOČI VOČI, BUSTER SHUFFLE, NEW KING TOWN, M.A.D. BAND, TURBO A.C.´S, slovenská punk legenda SLOBODNÁ EURÓPA je pro mě něco, co alespoň trochu znám a jejich set se mi líbil. Za mě velmi dobré. Po nich CRAZY ARM a poslední možnou kapelou, kterou dávám před odjezdem, jsou DISTEMPER, kteří tomu taky patřičně foukli pod kotel.

Svojí nepostradelnost na Ředitelství Zeměkoule chápu, ale jsou situace, kdy se to nejméně hodí. A tak místo toho, abych si po vydatném slejváku užil muziku a z mraků vyloupnuté slunce, tak lovím po kapsách klíče od oře a vydávám se směrem do pryč.

Co říci závěrem?? Festival má u mě plný počet bodů, protože je to skutečně dost dobrá akce, obsazením hvězd, příjemní lidé, skvělé místo, perfektní možnosti pro volný čas, zábava. Opravdu jsem byl nadšen a pořadatelům přeji, ať je mnoho dalších ročníků stejně vydařených. A k muzice?? Sami jste viděli, že nejsem až tak žánrově moc zběhlý a znalý, a proto velmi rád otevřu prostor pro vás a budu rád, pokud najdete čas pro pár slov k hudebnímu dění. Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

The Creepshow to dají v Rock Café.

The Creepshow to dají v Rock Café.

  Druhý Warm-Up festivalu Mighty Sounds: The Creepshow   V Praze dne 12. května 2014 –

Mighty Sounds přiváží Dropkick Murphys.

Mighty Sounds přiváží Dropkick Murphys.

  Festival Mighty Sounds na svůj desátý ročník ohlašuje legendární celtic punkovou kapelu Dropkick Murphys.

Doprovodný program na Mighty Sounds.

Doprovodný program na Mighty Sounds.

    Randy Valentine v čele DJs, divadle vévodí Buchty a loutky.   V Praze dne 2.

Mighty Sounds potvrzuje svoje místo mezi předními českými festivaly

Mighty Sounds potvrzuje svoje místo mezi předními českými festivaly

– Největší festival svého žánru v České republice i střední Evropě, Mighty Sounds, chystá svůj


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved