MIG 21 v Lucerna Music baru

Nabitý prosincový program Lucerna Music Baru nám v pondělí 10. a úterý 11. nabídl koncerty kapely MIG 21. Jejich vánoční klubové turné, jak plakáty avizovaly, se skutečně neslo v duchu Vánoc a díky schopnosti frontmana Jiřího Macháčka (a vlastně celé skupiny ) bavit nejen živou hudbou, ale celým svým tělem, zažilo publikum skvělý večer oproštěný od předvánočních shonů.

My jsme navštívili jejich druhý koncert v úterý, určitě ten povedenější :) Vzhledem ke zmateným informacím o začátku koncertu jsme do Lucerna Music Baru dorazili s malým zpožděním, když už bylo všechno a všichni nastartovaný a z reproduktorů právě doznívala známá písnička Vlajky vlají z posledního alba Pop pop pop (bohužel nemůžu napsat z nejnovějšího, protože od jeho vydání už tři roky uběhly…). Celý klub byl dost plný, tak jsme zabrali místo na balkónku a měli tak pěkný pohled na celou skupinu ze shora, hlavně na klávesistu a trumpetistu Pavla Hrdličku, který svým vystupováním působil jako Mr. Bean a vůbec hrozně roztomile :) (taky by se dalo říct dementně – pozn. fotograf). No, posuďte sami na fotkách, některé grimasy vypadají dost dobře. Jako další zahráli klidnou melancholickou písničku V Litoměřicích, o Macháčkově otci, při které vtipně použili malé prostěradlo jako plátno, kde jeho otce promítali. Následující Petra a Gábina rozpohybovala publikum a kapela MIG 21 rozjížděla svoji show.

Jak slibovali, tak bylo. Macháček rozdal pár dárečků v podobě cédéček a triček a nechyběla ani hezká vánoční koleda, (text byl nějak: ‚Svěřím se ti, sněhuláku.., sedm žen a sedm rodin marně čeká, že se vrátím před večeří, proč nejsem takový, i já chci být hodný o Vánocích…‘
Díky prostorám Lucerna Music Baru a chování kapely vládla celý večer příjemná atmosféra, bylo vidět, že skupina z “Prahy 5 Smíchova“ si to na pódiu užívá a dobře se baví, koncert byl plynulý, zazněly písničky O té kráse, Sviť sviť světlomete, pak se zbytek kapely bez Macháčka rozvášnil na písničce Ho-Ka-He (pro mě s trošku nesrozumitelným textem) a předvedl nám svoje muzikantské umění. Bezpochyby velké kouzlo kapely MIG 21 tvoří její frotman Jiří Macháček, a jeho vtipné poznámky padaly po celou dobu koncertu, zazpíval a na kytaru zahrál! známou country písničku, kterou si s ním celé publikum zazpívalo. Pak po mohutném potlesku zazpíval spolu s ostatními členy V dnešním světě kompjůtrů bez nástrojů, následující Tanči čile je jedna z písniček, u kterých je lepší, než všímat si textu, užít si skvělou show, kterou kapela MIG 21 předvádí. Po Barbekjů Macháček představil členy stylem, který se opět neobešel bez vtípků.
Jako přídavky zazněly nejznámější písničky, Tančím, Skejt a Slepic pírka a svůj povedený dvojkoncert v Praze kapela MIG 21 zakončila všeuklidňujícím hitem Snadné je žít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Blue Fest přiveze do pražského Lucerna Music Baru špičku současné bluesové scény

Hudební fanoušky a speciálně příznivce bluesové scény potěší druhý ročník festivalu Blue Fest. V pražském Lucerna

K 20.narozeninám Lucerna Music Baru popřeje i beatboxer Dub FX

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Dub FX (AUS) 07.10.2015 – 20.00

Kvelertak předvedou ve Futurum Music Baru metalovou smršť v norštině

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Kvelertak (NOR) 11.11.2015 – 20.00 Praha,

Irští Kodaline si na únor naplánovali cestu do Prahy

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Kodaline (IRL) 20.02.2016 – 19:00 Praha,

Americká kapela Interpol vyhlašuje pátrání po svých fanoušcích v České republice

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Interpol (USA) 12.08.2015 – 20:00 Praha,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved