Metalová smršť zazáří Pod Lampou.

Metalová smršť zazáří Pod Lampou.

 

PROTEST THE HERO (can)

THE FACELESS (usa)

THE CONTORTIONIST (usa)

DESTRAGE (ita)

15.11.2014, Plzeň – Divadlo Pod Lampou

Hned dva koncerty v rozmezí pěti dní pořádá v listopadu agentura Obscure promotion v Plzni.

  1. 11. 2014 Protest the Hero, The Faceless, The Contortionist, Destrage @ Divadlo Pod Lampou 19. 11. 2014 Dark Tranquillity, Amoral, Acyl, The Lehman Project @ Šeříkovka

V sobotu 15. listopadu se Plzní přežene smršť špičkové moderní tvrdé muziky v podobě koncertu čtyř zámořských progresivních kapel. Sestavě vévodí kanadští PROTEST THE HERO, pohybující se v širokém žánrovém rozpětí od progresivního metalu přes math core k post-hardocru. Právě schopnost eklekticky, ale hravě kombinovat styly, je asi největší předností téhle smečky, která navazuje na dlouhou tradici kanadských kapel, jež se dívají na žánrové škatulky po svém. Jedinečnost PROTEST THE HERO spočívá v umění nenásilně balancovat mezi vysokým skladatelským uměním, důvtipem a bystrostí kombinovaným se školáckým blbnutím, to vše podpořeno mistrovským muzikantstvím a talentovaným songwritingem. Kapela vystupuje v Evropě velice zřídka, proto si nenechte ujít tuhle jedinečnou možnost vidět její neopakovatelnou a živelnou show!

Fanoušci moderního metalu si jistě ještě pomatují poprask, který před pěti lety vyvolal debut amerických THE FACELESS. Deska s názvem Planetary Duality přinesla skladatelsky ucelený a kompaktní celek kombinující dechberoucím způsobem vlivy klasického amerického death metalu, atmosférických kláves, vokodérů a postupů ála Cynic a moderního přístupu k míšení death metalu a deathcoru. Očekávaný nástupce v podobě druhé nahrávky ovšem zastihl THE FACELESS v zadumanější a více progresivnější podobě. Kapela měla dost odvahy na to, aby si definovala svůj směr sama a nešla lehčí cestou naplnění očekáváním ostatních, což je dnes velmi cenné. V rukávu navíc mají trumf v podobě téměř dokončené nové nahrávky, takže se určitě je na co těšit.

I THE CONTORTIONIST pochází ze Spojených států a na žánrové škatulky moc nehledí. Tím však podobnost s výše zmíněnými končí, vlivy THE CONTORTIONIST se odvozují od kapel jako Rush, Cynic, Meshuggah nebo Dream Theater. Ovšem v průběhu strmého výšlapu na pomyslný Olymp progresivně metalových sfér je od debutu Exoplanet (2010) přes druhé album Intrinsic (2012) čím dál jasnější, že THE CONTORTIONIST by si zasloužili vlastní žánrové označení. Nejnovější album Language (2014) je zastihlo v životní formě, proto důrazně doporučujeme nevynechat tyhle vycházející hvězdy !

Čtvrtými do party jsou pak italští DESTRAGE, kteří si svým nápaditým rozkladem a osobitým znovusložením hudebních vzorců, známých od metalových velikánů, vysloužili pověst jedné z nejzajímavějších evropských prog kapel posledních let a jako jedni z mála s takovýmto žánrovým zaměřením dostali k mamutímu vydavatelství Metal Blade records. Dost možná se tedy jedná o poslední turné, kde uvidíte DESTRAGE hrát v komornějším klubovém prostředí!

Plakát_Protest the hero

Koncert začíná již v 19:30, klub se otevře o půlhodinku dříve. Bližší informace o předprodeji vstupenek získáte na webu www.obscure.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved