Metalová legenda Mats Levén na Cibula Festu 2015

 

Největší česko-slovenský open air festival Cibula Fest, který se koná 23. – 25. 7. na letišti v Holíči, nabídne návštěvníkům jedinečnou příležitost užít si naplno live vystoupení švédské metalové hvězdy Matse Levéna. Zpěváka, který je považován za jeden z nejlepších hlasů v historii heavymetalové hudby, vystoupí se slovenskou metalovou kapelou Tristana. Organizátoři Cibula Festu 2015 zveřejnili i další zvučná jména v programu festivalu. Po avizovaných headlinerech, jako jsou Wanastowi Vjecy, Arakain s Lucií Bílou, Horkýže Slíže, Walda Gang, Zóna A a další, účast potvrdila populární slovenská skupina IMT Smile, raper Rytmus a italská metalová kapela Temperance.

mats

Padesátiletý Mats Levén se proslavil především v kapele Therion, která patří mezi zakladatele gothic metalu. Spolupracoval také s formacemi Krux, Candlemass, Treat, Narnia, Apocalyptica, Lion’s Share, dvorním kytaristou Ozzyho Osbournea Gusem G. či s uznávaným kytaristou Yngwie Malmsteenom. „Odehrajeme skoro všechny skladby z našeho aktuálního alba Virtual Crime a starší singl Friday 13th. Matse Levéna jsem poprvé viděl na pódiu ještě jako student a dodnes je mým vzorem. To, že budeme spolu sdílet jedno pódium, že můj idol se učí texty, které jsem napsal, to je zkrátka splněný sen!“ konstatoval zpěvák kapely Tristana Peter Wilsen.

Trist-Leven-mens_i_

Atraktivní seznam hostů oblíbené a hojně navštěvované hudební open air akce na hranicích mezi Českou a Slovenskou republikou však stále není kompletní. „Program jsme se snažili poskládat tak, aby byl zajímavý pro všechny. Co nevidět oznámíme i posledního headlinera Cibula Festu,“ prozradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Celkově na Cibula Festu 2015 vystoupí více jak 50 interpretů, prostor dostanou i hendikepovaní umělci: kapela The Tap Tap, rapující vozíčkář Bekim nebo nevidomí rappeři NH6. Možnost představit se budou mít i mladé nadějné kapely v rámci projektu Rocková maturita, do kterého je možné se přihlásit do 12. června. Na Cibula Festu vystoupí až 16 vybraných kapel, 8 nejlepších pak postoupí do listopadového finále. V čele poroty stane slovenská kytarová legenda Juraj Kupec. Mimo hudební produkce se mohou návštěvníci festivalu, každoročně jich v Holíči bývá více jak 10 tisíc, těšit i na další doprovodné akce – westernové městečko, sportovní klání, soutěže o ceny a mnoho aktivit souvisejících s cibulí.

plaga_t CIBULA FEST 2015

Více na www.cibulafest.eu

Vstupenky na Cibula Fest 2015 jsou v prodeji v síti Předprodej.cz

www.cibulafest.eu

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Stručně o Madsi Lovénovi :

Mats Levén © Savage Beauty - Tallee Savage

Mats Levén se výrazněji prosadil v roce 1997, kdy ho do své kapely pozval kytarový mág Yngwie Malmsteen. Výsledkem spolupráce bylo studiové album Facing The Animal a koncertní DVD – Double Live ze Sao Paula z Brazílie. Přelomem v kariéře byl rok 2003, kdy začal vystupovat s kultovní gothic-metalovou kapelou Therion. Mats se časem vyprofiloval na hlavního zpěváka skupiny a vyvrcholení přišlo v roce 2007 v podobě alba Gothic Kabbalah s komerčně nejúspěšnější skladbou Therionu – The Son Of The Staves Of Time. V tom samém roce spolupracoval jako studiový host s populárním finským seskupením Apocalyptica. Jeho vokál zazněl na albu Worlds Collide, kde se mimo jiné objevili i takové hvězdy jako Till Lindemann (Rammstein), či Dave Lombardo (Slayer). Po té, co opustil kapelu Therion se stal v roce 2012 zpěvákem legendární kapely Candlemass, kde působí dodnes. K zajímavé spolupráci došlo v roce 2014. Dvorní kytarista Ozzyho Osbournea – Gus G. vydal své sólové album I Am The Fire. Nahrávání se zúčastnilo vícero prominentních hostů včetně Billyho Sheehana (Mr. Big) a většinu skladeb nazpíval právě Mats Levén. Na jaře roku 2014 se Gus G. a Mats Levén společně vydali na evropské akustické turné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Známá německá kapela Bell, Book and Candle bude zahraniční hvězdou Cibula Festu 2015

  Do startu největšího česko-slovenského open air hudebního festivalu Cibula Fest 2015 zbývají čtyři týdny

Lucie Bílá a Arakain jednou z hvězd Cibula Festu 2015

Česko-slovenský multižánrový a multigeneračný festival Cibula Fest, který v pohraničním pásmu na letišti v Holíči každoročně v červenci

Cibula Fest spojuje generace i národy

Cibula Fest spojuje generace i národy

  Největší česko-slovenský multižánrový festival Cibula Fest, který se každoročně koná na letišti v Holíči, opět


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved