Metalmania 2005

Do Zlínské haly Novesta jsme dorazili díky dopravním komplikacím až v 20:30. Kvůli tomu jsme stihli jen poslední tři kapely: The Haunted, Apocalypticu a Cradle of Filth.

Myslím, že Metalmania byl velice vydařený podnik. Přesvědčil nás o tom první pohled na plnou halu Novesta. Myslím, že na koncerty to je ideální místo. Hala je to relativne krátká, navíc s tribunama. A tak z každého místa bylo dobře vidět, co se děje na podiu.

První kapelu, kteru jsme slyšeli byli švédští The Haunted. Svým projevem mi připomínali kapelu Anthrax. Protože je neznám, nemůžu jejich výkon objektivně posoudit. Snad ještě taková perlička -kdykoli jejich zpěvák promluvil, nezapomněl téměř v každé větě říct někou variaci známého slovíčka FUCK…

Předposlední hráli finští šmidli boys alias Apocalyptica. S sebou si na pódium přinesli rekvizity -hráli posazení do půlkruhu, na vyřezávaných „gotických“ židlích a za nima vlály vlajky a „ornamenty“. Zhruba první polovinu koncertu odehráli z již zmíněných židlí. Ale na druhou půlku si stoupli a ukázali, jak se paří s viloncelem na pódiu. Pro mě osobně to byla ohromná změna, v tu chvíli jsem si řelk -škoda že musím fotit a nejsem v kotli… Bylo to taky možná proto, že v druhé půlce hráli rychlejší a známější skladby.

Poslední hrál headliner večera Cradle of Filth. Oblečeni do démonických kostýmů předvedli show, jak se patří. Pódium měli připravené přeně pro sebe, takže ani zvučení jim nezabralo moc času. Během vystoupení se po pódiu procházela 3 metry vysoká smrtka nebo se po zemi plazili goblini (a jiná podobná havěť). Nutno poznamenat, že Cradle hráli ve Zlíně v rámci svého turné k desce Nymphetamin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

METALMANIA 2009 potvrzuje první kapely!

Další ročník metalového svátku jara METALMANIA potvrzuje termín a první účinkující kapely! METALMANII bude jako

Metalový festival METALMANIA 2005

Sportovní hala Novesta ve Zlíně se již za pár dní rozduní těmi nejtvrdšími metalovými tóny.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved