Mc Lars předskočí rozdováděným amíkům Zebrahead

MC Lars, samozvaný průkopník nového žánru “post-punk laptop rap,” přijede do Prahy představit své nové album This Gigantic Robot Kills, které nepřestává udivovat kritiky i fanoušky po celém světě. Tato deska vyšla na značce Oglio, jež už ve svém katalogu má takové undergroundové velikány jako Kool Keith či Wesley Willis. Dva dny po vydání se Larsovi dostalo velké publicity, když se stal hlavní hvězdou jednoho holandského festivalu, poté se vrátil do USA, kde se jednak zúčastnil velkého texaského festivalu SXSW, jednak objížděl vysoké školy s diskuzemi o hip hopu a postmoderní kultuře. Přestože MC Lars pochází z Kalifornie, neustále dokazuje, že hip hop může být i o jiných věcech než jen o lehkých ženách, jointech a zbraních.

V létě tohoto roku uspořádal Lars jedno ze svých dalších turné po Americe, během nějž vystupoval mimo jiné i s Nasem a Ludacrisem a stal se hlavním tahákem Rochester Lilac Festivalu ve vyprodané aréně před 5000 návštěvníky. Zároveň však ve Stanfordu předvedl svou interpretaci díla „Metaphysics of Notation“ od soudobého skladatele vážné hudby Marka Applebauma. Svou věrnost scéně nerdcore, kterou opustil jen vysokými prodeji svých nahrávek, ne však srdcem, dokázal vystoupením na floridské letní přehlídce Nerdapalooza i na několika „conech“ čili setkáních příznivců sci-fi.

Po bezmála deseti letech na hudební scéně je MC Lars důkazem toho, že nezávislý rapper může přežít i navzdory krizi hudebního průmyslu. Po úspěšných koncertních šňůrách v devíti státech světa Larse neopouští elán. Sám nejlépe ví, že klíčem k úspěchu je nekončící maratón živých vystoupení a kontakt s fanoušky na internetu. Přestože pracuje v mnohem skromnějších podmínkách než skutečné rapové hvězdy, dostal se se svou hudbou na MTV i do rádií zaměřených na mainstream rock. Jeho alba sklízí ovace ve všech věhlasných časopisech od Rolling Stone přes Spin až po Alternative Press.

V současnosti si MC Lars balí laptop na své evropské turné, kde doprovodí rockovou partu Zebrahead. V rámci této šňůry zavítá také poprvé do Prahy, v Lucerna Music Baru jej uvidíme 15. dubna 2010.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Spolu s Korn zamíří na Aerodrome festival také kultovní pankáči Bad Religion

Soupiska kapel, které vystoupí 15.června v Praze na Aerodrome festivalu, se rozrůstá o další dvě

Se Zebrahead zahrají Attack! Attack!

Se Zebrahead zahrají Attack! Attack!

Attack! Attack! je americká banda, která se dala dohromady roku 2005 ve státě Ohio. Původním


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved