Martina Fišerová vydává a pokřtí nové album „Shift“

 

Martina Fišerová, zpěvačka, kytaristka a písničkářka s jazzovým backgroundem, pokřtí 1. července 2015 v pražském Jazz Docku svoji první výlučně autorskou desku „SHIFT“. Koncertní křest začíná ve 22 hodin.

Album „SHIFT“ Martiny Fišerové vznikalo v průběhu let 2012 až 2015 v nahrávacích studiích v Praze, Košicích, New Jersey a Brooklynu. Obsahuje jedenáct čistě autorských skladeb a na nahrávání alba s Martinou spolupracovali mj. Brian Charette (klavír, hammond B3), Dano Šoltis (bicí) nebo Tomáš Baroš (kontrabas).

Zpěv, kytary a některé netradiční nástroje nahrála Martina sama, stejně jako je autorkou aranžmá všech jedenácti skladeb a (ve spolupráci s Petrem Hanzlíkem) i producentkou alba.

M. Fiserova, photo Jan Sˇroubek

“Tahle deska se od mé první, jazzové, liší tím, že je čistě autorská, a vypovídá o mně mnohem víc po lidské i hudební stránce”.

Album vychází 1. 7. 2015 a k dispozici bude v Reprezentační prodejně Českého rozhlasu.

shift-cover-m

“Desku jsme začali spontánně nahrávat na společném turné na podzim 2012 s Brianem Charettem a Danem Šoltisem. Byla jsem absolutně nadšená, že mám možnost hrát s tak fenomenálními muzikanty. K dispozici jsme měli jen základní nástroje, které jsme si spolu vezli (klávesy, kytary a bicí), a výsledek mě zvukově neuspokojoval. Rozhodla jsem se, že nahrávku vylepším a poprosila o pomoc kamaráda v Americe (Andrea Valentini, bývalý bubeník kapely Blood, Sweat & Tears a také Laca Decziho). Andrea má skvěle vybavené studio a vyšel mi vstříc. Cestování a koncertování mezi Prahou a New Yorkem, psaní aranží a celá postprodukce pro mě byla náročným úkolem a opravdovou zkouškou dospělosti. Narazila jsem na spoustu překážek, ale taky se mi dostalo pomoci od mnoha přátel,” popisuje vznik alba Shift Martina Fišerová.

M. Fiserova, photo Mick Cantarella1-m

Jako ukázku z nového alba si můžete poslechnout titulní skladbu s názvem Silver Streams zde:

http://www.martinafiserova.cz/shift/

Na koncertě v pražském Jazz Docku doprovodí Martinu Daniel Šoltis (bicí), Jaryn Janek (baskytara) a Jaroslav Friedl (kytara). Během koncertu zazní všech 11 skladeb z novinkového alba a kmotry budou fotograf Jan Šroubek a zpěvák a skladatel Petr Hanzlík.

“Těším se, že si opět po dlouhé době zahraju v mém oblíbeném pražském Jazzdocku, hlavní tepně neotřelého proudu hudby příbuzné jazzu,” doplňuje Martina Fišerová.

Martina Fišerová pochází z hudební rodiny. Jejím otcem je známý český kytarista Zdeněk „Crissa“ Fišer a také její bratr Ondřej je vyhledávaným kytaristou.

Více informací na www.martinafiserova.cz a www.jazzdock.cz

Album vydává Blue Season Art Agency, mimo jiné za podpory OSA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved