Marduk, Immolation a další v rámci Serpent Sermon Tour 12. října v Praze

Marduk, Immolation a další v rámci Serpent Sermon Tour 12. října v Praze

MARDUK (swe)

IMMOLATION (usa)

HEAVING EARTH (cze)

FORSAKEN WORLD (fra)

DEAD BEYOND (eng)

 

V pátek dvanáctého října do Prahy po dlouhé odmlce zavítají švédští MARDUK. Apoštolé válek, dobyvačného běsnění a přes dvacet let nositelé švédské black metalové koruny  promění Novou Chmelnici ve své Martovo pole.

MARDUK se sice v black metalových kruzích stali pojmem již od prvních nahrávek, ale bylo to až 105 mm dělo švédské verze britského tanku Centurion z obalu kultovní nahrávky ‚Panzer Divsion Marduk‘ spolu s kontroverzní militaristickou image, se kterým dobyli celý svět. Jen těžko si představit fanouška žánru, který by toto album neslyšel. Kdosi poslech ‚Panzer Division Marduk‘ popsal jako pokus přečkat nálet letounů Stuka, zatímco vás někdo bije čtyřikrát za vteřinu do hlavy cihlou a rozhodně nebyl daleko od pravdy, protože zběsilé třípolohové vyhlazovačky v podání běsnících kytar a zuřivá ofenziva ultrarychlých klepaček doplněná o neméně smrtící vokál na tomto albu definovaly nový a doposud nepřekonaný monument agrese v hudbě. MARDUK však ve svojí bohaté diskografii mají i velké množství silně atmosférických pomalých kusů, které dokazují, že jejich domácím polem není jen pole bitevní a jejich jediným uměním bezhlavá ofenziva. Důkazem současné vysoké formy bandy válečníků kolem Morgana Håkansson a jejich schopnosti skloubit atmosférické a nasypané pasáže ve fungující celek budiž současná novinka ‚Serpent Sermon‘, podle níž je nazváno celé tour.

Druhým headlinerem toho turné jsou u nás též dobře známí IMMOLATION. I neanglicky mluvící jedinec musí akceptovat podvědomou fonetickou zlověstnost tohoto jména a hudba mu dá jistě za pravdu, IMMOLATION již od roku 1988 představují vlastní náhled do obskurního labyrintu deathmetalového kovotepectví a dělají to vskutku osobitým a nemilosrdným stylem. Robert Vigna má tak specifický rukopis s temnou tritónovou riffáží, zvrácenou harmonikou a zvláštními sóly, že se ani po čtvrt století neobjevil nikdo, kdo by se jej pokusil úspěšně napodobit. I přes tak dlouhou dobu, jakou v kombinaci s charismatickým frontmanem Rossem Dollanem tvoří Vigna základní stavební kameny této death metalové stálice, čiší ze všech jejich koncertů elektrizující náboj a množství síry vyprodukované síry  hrozí každý koncert zadusit celou nebeskou chásku. Naprosto strhující výkon, je totiž v případě IMMOLATION naprostým standardem a je s podivem, že až osmé album ‚Majesty and Decay‘ připravilo IMMOLATION o status nedoceněné kapely. Toto album bude mít po vynikajícím EP „Providence“ dalšího dlouho hrajícího následníka, který je už nahrán a ze kterého budete nejspíše moci slyšet několik ukázek.

 

Doprovod na celých 25-ti koncertech tohoto turné dělají MARDUK a IMMOLATION tuzemští HEAVING EARTH, kteří speciálně pro tuto příležitost připravili EP „Redemeption Ablaze“, jako ochutnávku z nadcházející druhé desky. Těšit se můžete na vydatnou porci staré blasfemické death metalové školy, inspirovanou zejména floridskými a newyorskými legendami žánru. Jako další support se představí francouzští FORSAKEN WORLD, mísící melodický death metal s moderními prvky a angličtí vyznavači kovu smrti DEAD BEYOND BURIED.

Začátek koncertu, který se uskuteční ve zrenovovaném klubu Nová Chmelnice je stanoven na 19:00h. Vstupenky jsou k dispozici ve všech běžných předprodejních sítích a místech. Bližší informace pak poskytne webová stránka www.obscure.cz.

 

www.obscure.cz

www.novachmelnice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Japonci Loudness zavalí Prahu

Japonci Loudness zavalí Prahu

  LOUDNESS (Japan) + support Praha, Klub Nová Chmelnice – 16.11.2015 PRVNÍ ZASTÁVKA NEJSLAVNĚJŠÍ JAPONSKÉ

Modrá opice očekává The Hooded Baphomet Tour

UNAUSSPRECHLICHEN KULTEN (Chil) ZOMBIEFICATION (Mex) INCARCERATION (Bra) HEAVING EARTH (Cz) 3. září 2014, Praha –

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

datum: 5.11.2013 místo: Nová Chmelnice – Praha Při každém úvodu do článku přemýšlím, jak úvod

Slaughterfest na Chmelnici

Slaughterfest na Chmelnici

místo: Nová Chmelnice – Praha datum: 18.10.2013 Opadávájící listí ohlásilo definitvní podzim a muzika se

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved