Majálesy v Praze, Brně, Ostravě letos i v rytmech dnb

Do Prahy zavítá London Elektricity DJ Set, hvězda d’n’b scény, Brněnský Majáles a Ostravské Beánie roztančí Dj Sayko, LTJ Bukem a MC Conrad, nebo Dj Five

Pražský Majáles – 1.-2.května – d’n’b scéna: London Elektricity Dj Set, Dj Sayko Life Performance, Dj Five

Brněnský Majáles – 8.-9.května – d’n’b scéna: LTJ Bukem a MC Conrad, DJ Sayko Life Performance, Dj Five

Ostravský Majáles – 10.května – d’n’b scéna: LTJ Bukem a MC Conrad, DJ Sayko Life Performance, Dj Five

Ve velkokapacitním stanu pro 4 000 lidí to letos bude vřít nejen hip hopem ale i drum and bass rytmy. Letošní dvě velká pódia na Pražském a Brněnském Majálesu 2007 a jednu stage na Ostravských Beániích doplní i velkokapacitní stan pro 4 000 lidí, který přinese lahůdky d¨n¨b scény. Vystřídají se zde kultovní formace a kapely, pro které jistě nebude problém rozhýbat publikum pod sebou. Pražský Majáles proběhne již 1. a 2. května na Výstavišti. Brněnský bude následovat o týden později a Ostravské Beánie, akce konaná v rámci Českého Majálesu dostane lidi do varu již 10. května!

Kromě hip hopu se dočkáte i předních českých kapel jako Tatabojs, kteří exkluzivně na Majálesech představují své nové album Kluci, kde jste, Kryštof, Čechomor, No Name ze Slovenska a dalších. Kromě nic letos na Majáles do Prahy a Brna přijali pozvání i Clawfinger, Oomph!, Dog Eat Dog (vystoupí i v Ostravě na Beánii), Translgobal Underground a další. Na své si tak přijdou jak příznivci československého pop & rocku, ska, hip hopu, d’n’b. Více o programu na www.majales.cz.

Tony Colman and London Electricity pouze v Praze na Majálese!

Nejzářnější z drum and bass, nejdunivější hudba a nejlepší interpret… Tony Colman and London Elektricity v současnosti dělají D’n’B jméno asi jako dřív Elvis Presley Rock’n’Rollu. Sám Colman o svojí hudbě v jednom z posledních rozhovorů říká: „Zvuky drum & bass se právě hrozně měmí. Když začínaly kolem roku 1989-90, všechno se točilo kolem Akai S900 a Atari. Moc se se tímhle vybavením dosáhnout nedalo. A když se přeneseme do současnoti, muzikanti vědí mnohem líp, jak dosáhnout znělosti a tónů, jak celou muziku zmohutnět, zesílit, jak skutečně dělat muziku. A u drum & bass je podstatná komunita lidí, kteří za ním stojí. Je neuvěřitelně silná.” Nic jiného se dodat nedá.

Ltj Bukem

je dalším drum’n’bassovým mágem, který na Českém Majálesu (v Brně a na Ostravských Beániích) vystoupí. A vystoupí s MC Conradem, který je už od svých začátků ovlivňován ravem a je považován ze jednu z vůdčích osobností scény d’n’b. Rapové texty jsou prokládány pocity ze života a dokonale propojují jeho produkci s publikem. Styl propojení Dje s Mcm bylo mnohokrát napodován a nikým jiným nedosažen. Oba navíc reprezentují vlastní hudbu na nezávislém labelu. V poslední době na sobě Conrad tvrdě pracoval a jeho poslední dílo – „Golden Girl“, ukázalo, že práce přinesla ovoce. Vrátil vokály tam, kam původně patřily – do čela kapely.

DJ Sayko

DJ Sayko, vlastním jménem Martin Zajac, je jednou z takřka kultovních postav české d’n’b scény. Je jedním z nejdéle hrajících DJs u nás a stal se prakticky živoucí legendou, která dokonale mixuje a ze svých představení doslova ždímá veškerou možnou energii. Vyžívá se v jako kámen tvrdém jungle, ale nepohrdne i hudebnějšími jazzíkovými rytmy a přesahuje bez problému do breakbeatu a hip hopu. Dle slov klasika je Sayko jednoduše živel, který nemá v ČR obdoby!

Vstupenky pro Prahu a Brno stojí 150,- v předprodeji na jeden den (síť Ticketportal + 25 Kč servisní poplatek, nebo Palace Cinemas bez poplatku). Na místě pak za jednodenní zábavu zaplatíte 199,-. Máte ale ještě poslední šanci koupit poslední vstupenky v předprodeji za 250,-, se kterými si můžete užít po celé dva dny. Jednodennní ranec muziky na Ostravských Beániích stojí 99,- v přeprodeji a 150,- na místě. Ke každé vstupence získáte také studentský volňásek 1+1 na jakýkoli film v kinech Palace Cinemas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pardubický Majáles se blíží

Zkouškové období se pomalu blíží, proto by si každý správný student měl od věčného biflování


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved