Lichteneck Festival 2010

Lichteneck Festival 2010

U našich západních sousedů, asi 30 km od českých hranic, hodinu jízdy lokálkou od přechodu Železná Ruda, se v malebné krajině Bavorského lesa nachází vesnička Lichteneck, která již po čtvrté hostila netradiční hudební festival. Tak jako každý rok i letos se hrálo v cirkusovém stanu a vzhledem k šumavskému počasí je to tradice výce než vhodná.

Atmosféru festivalu bych shrnul jako jedinečnou, jak už to při menších akcích bývá. Každá má svoji tvář, kterou si drží i v průběhu let. Tady to byla pohodová atmosféra nikam nespěchajících lidí a ani nemajících příliš důvody něco řešit. I přes malý rozsah akce bylo obsazení kapelami na skvělé úrovni.

Van Canto se svým netradičním pojetím hitů metalového nebe. Stahlzeit neboli Rammstein revival s opravdu skělou fire show. OOMPH! zpívající v němčině, která se k nim přeci jen hodí více než angličtina (kterou předvedli v Praze). Sedmičlení Smash, kteří dokáží zahrát i odzpívat většinu existujících rockových písní s překvapující věrností. Itchy Poopzkid se svým opravdu živým punk rockem, a dalších 6 kapel.

Jinak řečeno pokud se neštítíte nahlédnout k naším sousedům, jak si hudbu představují oni, doporučuji se příští rok stavit v Lichtenecku. Přeci jen není to tak daleko a jedná se o netradiční hudební zkušenost. Čistě německé publikum se chová trošku jinak než jsme zvyklí – hlavně v kempu :-)

Foto, text: Jiří Šeda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved