Legendy DOKKEN a KINGDOM COME v čechách

Agentura Pragokoncert přichystala na konec září, přesně na čtvrtek 27.9.2007 další lahůdku pro rockové fandy a pamětníky zlatých hardrockových časů 80´let. Do pražského klubu Retro Music Hall zavítají dvě slavné americké legendy DOKKEN a KINGDOM COME.

Obě kapely jsou zásadními představiteli v 80 letech nejpopulárnějšího stylu zvaného „Hair metal“. Okupovaly přední místa všech světových hitparád a zústaly asi jedinými aktivními kapelami tohoto stylu, samozřejmě s malými přestávkami a obměnami v kapelách, až do dnešní doby!

DOKKEN – kapela Dokken vydává v září novou desku s názvem „Lightening Strikes Again“ a vyráží na velké a velmi očekávané double headlining Tour společně s Kingdom Come. Kapela patřila k nejpopulárnějším losangeleským hairmetalovým kapelám 80´ let. Její členové se odlišovali od svých současníků kombinací překvapivě zralého autorství s virtuózním hráčským uměním kytaristy George Lynche. V té době i příznivci tvrdších, ne tolik popově orientovaných formací neochotně přiznávali, že Lynch je špičkový kytarista a popově orientovaní posluchači, kteří běžně prchají před heavy metalem, shledávali hudbu Dokken přijatelnou pro její příjemnou melodičnost. Bohužel zášť panující mezi zpěvákem kapely Don Dokkenem a právě George Lynchem vedla k rozpadu kapely právě ve chvíli, kdy z nich výbuch obliby hair metalu udělal hvězdu a jednu z nejpopulárnějších kapel na světě. Don Dokken o Geroge Lynch se pak bez větších úspěchů věnovali sólovým projektům. V roce 1994 se Dokken dávají zase dohromady, né však na dlouho. Lynch opouští definitivně Dokken a věnuje se své kapele Lynch Mob. V současné sestavě Don Dokken (zpěv), Jon Levin (kytara), Barry Sparks (bass) a Mick Brown (bicí) se nejen se svými největšími peckami představí v jediném koncertě pro ČR v PRAZE!

KINGDOM COME – další hard rocková legenda okolo zpěváka Lenny Wolfa se vyšvihla na vrchol hned svým prvním albem a zejména songem „Get In On“, který atakoval rádia v americe. Jejich srovnávání s Led Zeppelin pak výrazně podpořilo prodej alb. Kingdom Come hráli spolu s Van Halen a Scorpions na Monsters Of Rock. V roce 2006 vydali novou desku „Ain´t Crying For The Moon“ a spolu s Dokken vyráží na světové turné v rámci něhož navštíví i ČR, Prahu!

Zavzpomínejme spolu s Dokken a Kingdom Come na zářivá 80´léta plná pravého heavy a „hair“ metalu! 27.9.2007 od 20:00 hodin v Retro Music Hall v Praze! Dvě velké legendy v jeden večer, na jednom pódiu-bude to mazec!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert na tel: 224 234 602 či 777 701 591, na e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz na dobírku a dále v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved