Lammoth, Dalgoreth – klub Mayday – 7.12.2007

V naší zemi je stále spousta mladých nadějných kapel, o které popularita ještě nezavadila a kteří příchod hlavní vlny fanoušků stále očekávají. Mezi ně zajisté paří i kapely Dalgoreth a Lammoth a jsem si téměř jistý, že je to u obou jen otázka času, kdy se tyto formace dostanou do širšího povědomí. Tyto dvě kapely bylo možno spatřit 8. prosince v klubu Mayday a zajisté bylo o co stát.
Půl hodiny před koncertem byl klub ještě téměř prázdný a panovaly menší obavy o to, jestli vůbec někdo přijde. Nakonec se ale ukázaly jako zbytečné, protože v půl deváté, kdy začala hrát kapela Dalgoreth, bylo již sympaticky plno.

Dalgoreth bych přirovnal k o něco slavnějším kolegům Dimmu Borgir, až na to, že Dalgoreth se mi paradoxně líbili o něco víc. Jejich atmo-black měl zkrátka ty správné koule jaké má mít. Dvě parádně znějící kytary doplňované klávesami, dobrý zpěv, ale i našlápnuté instrumentálky. Pánové se do toho nebáli opřít, mařeny lítaly jak v kotli, tak na pódiu, co více si člověk u blacku může přát. Jejich vystoupení uteklo jako voda a už se na podium hrnuli Lammoth.

Jejich progresivní power metal musí oslovit snad každého fanouška tohoto žánru. Poměrně složité a dlouhé kompozice vyřazují tuto kapelu z těch tuctovitějších, ohraných power/speed záležitostí. Koncert byl na dané podmínky poměrně slušně nazvučený, a tak jsme si mohli vychutnat jak nejnáročnější pasáže, ve kterých se dal krásně rozeznat každý tón kytar i kláves, tak zpěv Hanky „Astarte“ Plesné, která byla jako vždy ve skvělé kondici. Věřím, že tahle kapela si najde za krátkou dobu velké množství příznivců.

www.lammoth.cz, www.dalgoreth.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved