Laibach vystoupí společně s Juno Reactor v pražském Lucerna Music Baru

Laibach vystoupí společně s Juno Reactor v pražském Lucerna Music Baru

Co ještě dnes dodat ke slovinským Laibach? Fanoušci stylu EBM jsou uneseni každým jejich vystoupením, Laibach jsou pro ně doslova modlami. Viděli jste je vystupovat jako temné kazatele, viděli jste jejich přepracování hudby J.S.Bacha, v prosinci vás však Laibach opět překvapí. Jejich nadcházející turné je totiž dvojprogramem, kdy se Laibach podělí o pódium s další legendou tvrdé elektronické hudby, anglickým projektem Juno Reactor.

Laibach_PressImage033_resize

Laibach a Juno Reactor poprvé zkřížili své cesty již v roce 1994 na londýnské Harrow Road, v tehdejším sídle vydavatelství Mute Records. Juno Reactor tehdy přijali nabídku zremixovat hit Final Countdown. Naopak na album Jesus Christ Superstars Laibach zařadili svou předělávku skladby God id God, která původně pochází od Juno Reactor.

Od té doby se obě formace ještě několikrát setkali, až letos se opět vrátili ke společné tvorbě. Laibach si přizvali hlavní postavu Juno Reactor Bena Watkinse na pozici producenta svého nového projektu Volkswagner, který by se měl pohybovat v širokém rozpětí žánrů elektro – vážná hudba – experimentální jazz. Naopak Ben Watkins požádal Laibach, aby natočili hudbu ke vznikajícímu filmu Iron Sky, který má být dokončen za dva roky. Oslavit uměleckou spolupráci společným turné nakonec přišlo oběma stranám jako samozřejmé. Laibach a Juno Reactor se podívají do mnoha zemí východní i západní Evropy. Na co se můžeme těšit?

laibach_juno_reactor

Jak už se ukázalo na prvním společném koncertě v jejich domovské Ljubljaně, Laibach se již připravují na nadcházející výročí třiceti let na hudební scéně, a tak potěší své skalní příznivce novými verzemi písní ze svého raného období. Kromě aktuální tvorby tak tedy uslyšíme také písně z osmdesátých let, jako „Država,“ „Brat moj,“ nebo „Mi kujemo bodočnost.“

Juno Reactor budou naopak mít za úkol představit se poprvé českému publiku, přestože ve Velké  Británii je jejich jméno známým pojmem. Kapely jako Prodigy nebo Chemical Brothers přiznávají ve své tvorbě vliv Juno Reactor. Produkce Bena Watkinse a spol. se pohybuje na pomezí goa trance, EBM a techna, proslavili se spoluprací s pornohvězdou Traci Lords, velmi populární byl jejich singl Control ze soundtracku filmu Mortal Kombat a i další filmaři pochopili, jak je jejich hudba pro film vhodná – Juno Reactor jsou slyšet ve snímcích Matrix 2 a 3, Animatrix, Beowulf, Tenkrát v Mexiku, Ztraceni ve vesmíru, Likvidátor, Virtuosity… Jejich koncert by ve filmovém kontextu mohl připomínat Matrix, Mad Maxe či Blade Runnera. Juno Reactor se za pomoci jihoafrických perkusionistů a dalších spolupracovníků z celého světa zaměří na své poslední album Gods and Monsters.

JunoReactor_PressImage005_resize

České příznivce tvrdé netaneční elektronické muziky čeká dvojkombinace, jaká tu ještě nebyla. Laibach a Juno Reactor zahrají 9. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert budou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 550,- Kč + poplatky, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 650,- Kč.

Více info na:

www.laibach.nsk.si

www.myspace.com/laibach

www.reactorleak.com

www.myspace.com/juno_reactor

www.musicbar.cz

www.dsmacku.com

www.myspace.com/dsmackupromotion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Laibach – odvrácená strana Měsíce

Laibach – odvrácená strana Měsíce

Tradiční čas návštěv slovinských Laibach v naší državě se posunul z doby předvánoční k Velikonocům. Příznivci této kultovní

Laibach ovládnou Palác Akropolis už tento čtvrtek

Laibach ovládnou Palác Akropolis už tento čtvrtek

Ve čtvrtek 5.dubna se do Prahy vrátí slovinští Laibach. Vedle výběru z dosavadní tvorby představí

Slovinští Laibach přivezou soundrack k Iron Sky

Slovinští Laibach přivezou soundrack k Iron Sky

Kultovní slovinská skupina Laibach se u příležitosti netrpělivě očekávané evropské premiéry filmu Iron Sky vydá

Laibach – Neue Slowenische Kunst

Laibach – Neue Slowenische Kunst

Ti, kdo už od května tohoto roku netrpělivě očekávají vydání přislíbeného dvojalba s nově zaranžovanými

Laibach se opět chystají do Prahy

Laibach se opět chystají do Prahy

LAIBACH – kapela, která si za dobu své existence vydobyla nezpochybnitelné místo na piedestalu industriální


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved