Laibach slaví 30. výročí

Laibach slaví 30. výročí

Pražská zastávka jejich bezmála dvacetikoncertního turné, které zahrnuje také např. Německo, Velkou Británii nebo Belgii, byla stanovena na 9.12. a dějištěm bude opět Divadlo Archa. Název turné, Laibach Revisited, odkazuje na vydání stejnojmenného nadcházejícího dvojalba, které nabídne na jednom nosiči remasterované první album Laibach (z roku 1985) doplněné o bonusové nahrávky a na druhém CD výběr skladeb z let 1980-1986 v nových aranžích.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Záhy po svém založení připravila projekt Vykřičené čtvrti, který byl ale pro kritiku tamního městského zastupitelstva, ještě před realizací zakázán. Jen o tři roky později pocítili Laibach tlak totalitní cenzury znovu, tentokrát ale mnohem drtivěji – na území tehdejší Jugoslávie jim byla umělecká činnost zakázána zcela. První album z roku 1985 tak neslo jen logo kapely, žádný název. Kapele se ale povedl na tu dobu husarský kousek a ještě v témže roce debutovala v Hamburku albem Rekapitulacija 1980-1984 a o rok později v Anglii, když nezávislý label Cherry Red uvedl její nahrávku Nova Akropola. Skutečný průlom však vyvolala až deska Opus dei z jara 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute a následující nahrávka Sympathy For The Devil z roku 1989, se kterou se Laibach rozjeli na rozsáhlé turné po Evropě a Spojených státech. Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů např. od Opus, Queen, Beatles nebo Rolling Stones, svébytná industriální hudba, zajímavá pódiová show, odvážné multimediální projekty…to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval a miluje je dodnes. Do dnešního dne skupina vydala na 22 nahrávek (včetně koncertních záznamů) a tisíce fanoušků po celém světě i odborná kritika netrpělivě čekají na každý jejich nový počin. Není divu, žádnou jinou kapelu, která si troufne na industriální úpravu Bacha nebo Wagnera a kterým „nejsou svaté“ ani státní hymny světových velmocí, nenajdete.

Vstupenky na vystoupení Laibach 9.12. v Divadle Archa budou v prodeji od pondělí 23. srpna 10.00 v pokladně Divadle Archa a v distribučních sítích Ticketpro a Ticketportal. Standardní vstupenky budou k zakoupení za 550,- Kč v pokladně Divadla Archa. V předprodejních sítích je cena navýšena o manipulační poplatky na 590,-. Pro nejvěrnější příznivce skupiny bude navíc k dispozici limitovaná série vstupenek umožňující jejich majitelům oslavovat „s Laibach“ již od pozdních odpoledních hodin – v podvečer budou hosty projekce raritních filmů Victory Under The Sun / Pobjeda pod suncem (režie Goran Gajic,1988, 65 min) a Predictions of Fire / Prerokbe ognja (režie Michael Benson, 1996, 90 min), po kterých bude následovat setkání s kapelou. Limitované vstupenky budou k dostání za 820,- Kč v pokladně Divadla Archa a za 890,- v sítích Ticktepro a Ticketportal. V exkluzivní nabídce získá navíc prvních třicet diváků limitovanou vstupenku za cenu 550,-. Tato nabídka je platná pouze v pokladně Divadla Archa. Koncert pořádá punx not dead ve spolupráci s Divadlo Archa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Patti Smith – Horses 40 let

  5.8. Divadlo Archa – Praha Patti Smith chystá turné k oslavě 40ti let od vzniku

The Sisters Of Mercy v pražském divadle Archa již tuto sobotu 17.5.

  Dnešním dnem zahajují The Sisters of Mercy své evropské turné, jehož součástí bude v sobotu

Please The Trees a 420People zvou do Archy.

Please The Trees a 420People zvou do Archy.

 Please The Trees a 420PEOPLE v unikátním představení OFFline 19. května v Divadle Archa.  Please The

The Sisters Of Mercy s sebou 17. 5. do Prahy přivezou kapelu Losers.

The Sisters Of Mercy s sebou 17. 5. do Prahy přivezou kapelu Losers.

 Legendární britská kapela The Sisters Of Mercy oznámila jméno kapely, kterou s sebou přiveze v roli předskokana

The Sisters Of Mercy po letech v Praze.

The Sisters Of Mercy po letech v Praze.

17. května 2014 ve 20:00 se do pražského divadla Archa vrátí britská rocková legenda, skupina


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved