Kryštof

Kryštof

Kdo je příznivcem kapely Kryštof jistě nepřehlédl jejich koncertní turné a jmenovitě vystoupení, které se konalo 8.dubna v Bozkově. Jako předkapela se představila skupina Prowizorium, jež se připravuje na vydání svého prvního CD.

Začátek koncertu byl naplánován na devátou hodinu večerní a téměř vůbec se nezpozdil (ne že by mě to mrzelo…). Kapela Prowizorium odehrála velmi příjemných cca 45 minut plných svižnějších skladeb, kde ovšem nechyběly ani písničky pomalejšího charakteru. Zatím jsem o této partičce muzikantů věděla pouze z doslechu a jejich živé vystoupení mě zaujalo nejenom stylem muziky, který je mi blízký, ale i výborným provedením. Kromě zpěvu frontmana Tomáše Sehnala, se mi nejvíce líbila hra basáka Michala Němce, který dokazoval, že patří právem mezi seskupení vynikajících hudebníků. Jako doplnění a obzvláštnění tradičního nástrojového složení většiny skupin (2 kytary, basa, bicí) mě nadchl hráč u bubínku, kterého se mi ještě několikrát podařilo zahlédnout myslím, že s tamburínou…?? Z jejich repertoáru se mi bohužel do paměti dostala jen předělávka songu Green day- „Wake Me Up When September Ends“.

Jak už je v Bozkově dobrým zvykem, sešlo se tu velké množství posluchačů, kteří zaplnili témeř celý sál. Atmosféra byla příjemná a plno tak akorát – člověk nemusel stát někomu jinému na noze ani si nepřipadal jako na opuštěném ostrově.. Před začátkem Kryštofů sice mírně přibylo návštěvníků, ale stále se v sále nekonala žádná nepříjemná tlačenice… Bylo prostě Sqěle :)

Po kratičké odmlce se už na podium dostavila hlavní kapela večera – Kryštof. Představili se úvodní písní ze svého posledního alba Mikrokosmos Pan sen –„… dovolte, abych se představil, dovolte abych se představil…“ ale pochybuji, že by kdokoli v sále váhal, koho že to má vlastně před sebou… :) Velmi efektní bylo osvětlení právě při prvních tónech této skladby, kdy reflektory střídavě oslňovaly publikum.

Následovala píseň Sqěle při níž se svojí precizně nacvičenou choreografií pochlubila dechová sekce- tato část skupiny mě velmi zajímá, protože mi už dávno učarovalo hraní na dechové nástroje. Není však možné říct, že udivovali jen polotanečními variacemi a tradičními zářivými parukami, ale především skvělými výkony. Nejvýraznější postavou skupiny ( samozřejmě hned za Richadem Krajčem) a hlavně dechů je trumpetista Nikos Grigoriadis, který patří k největším hudebním osobnostem nynějšího Česka. Co se týče odehraných skladeb, zazněly písně z CD Mikrokosmos i ty starší. Výborný byl také saxofonista Nikos Kuluris. Obě vystupující skupiny se těšily velkému diváckému ohlasu a ani jedna ze zúčastněných stran (diváci/účinkující) jistě nebyla zklamaná. Živé vystoupení kapely Kryštof končilo po půl dvanácté a následovala jestě diskotéka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Hmmm, Kryštof v Brně, jít či nejít? Cdčko jste si koupili asi týden před akcí, protože jste

SrdceBeat Tour 2015 se blíží

SrdceBeat Tour 2015 se blíží

V listopadu nahrála skupina Kryštof deset nových písní, v únoru je ladí v New Yorku

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof spolu s předkapelou Dolls In The Factory zavítal v rámci Ostravar tour 2014 také do brněnského

Kryštof odehraje vlastní festivaly

Kryštof odehraje vlastní festivaly

Během roku 2014 naplánovala kapela Kryštof vlastní jednodenní festivaly nazvané Kryštof Kemp.

Kryštof? Vyprodáno!

Kryštof? Vyprodáno!

Do koncertní šňůry „kulturáků“ se vešel i ten v jihomoravské Strážnici a takovou show zažil pravděpodobně


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved