Kryštof v Lucerně

Kryštof v Lucerně

V pátek 22.4. zavítala skupina Kryštof v rámci aktuálního turné s názvem mikrokosmos tour do pražské Lucerny, v roli předkapel se představili hostující O5 & Radeček (hráli pouze na koncertě v Lucerně), ale především ústečtí UDG, kteří s Kryštofy jezdí celé turné.

V pátek 22.4. zavítala skupina Kryštof v rámci aktuálního turné s názvem mikrokosmos tour do pražské Lucerny, v roli předkapel se představili hostující O5 & Radeček (hráli pouze na koncertě v Lucerně), ale především ústečtí UDG, kteří s Kryštofy jezdí celé turné. Píšu především, protože ze všech tří jsem se já osobně těšil hlavně na kapelu UDG. Jejich nové cd mám totiž víc než důkladně naposloucháno a bylo mi jasný, že to bude prostě dobrý.

První předkapele (vlastně to byla spíš předkapela předkapely) patří dík především za to, že zhruba 90 minut po svém vystoupení půjčila Krajčovi kytaru a Kryštof mohl vůbec začít hrát, ale o tom až dál. No a ještě taky za to, že po nich příchozí UDG nešli před úplně “čerstvé“ publikum, což bylo jenom dobře. Jinak jsem měl pocit, že písničku Praha (jedna holka jedno dítě; jen tři slova lásko chci tě; jeden pokoj v malým bytě…), jedinou kterou znám z repertoáru kapely z rádia, musela nejspíš ve studia nazpívat jiná kapela. Prostě všechno na vystoupení téhle kapely mi přišlo průměrné a nudné, z homogenní řady vyčníval jen naprosto impotentní zpěv.

Abych kapele O5 & Radeček zase tak nekřivdil, musím uznat, že se vážně dost snažili publikum trochu rozhýbat, za což jim patří dík. Pak už ale nastoupila kapela UDG (vítěz Coca-Cola PopStar 2004), která cestováním s Kryštofy tak trochu plní vlastní povinnost představit na turné své debutové album Ztraceni v inspiracích. Kromě písní z tohoto alba nabídla kapela pouze píseň Nečitelný policejní román jako ochutnávku z alba dalšího. Pokud album Ztraceni v inspiracích znáte, určitě mi dáte za pravdu, že se vážně povedlo. Koncertní podání je ještě o moc lepší, zvlášť pokud máte rádi trochu tvrdší muziku (sami UDG nazývají svůj styl underpop, tj. něco pod popem, což Kryštof tak úplně není a byl to taky jeden z důvodu proč se UDG v Lucerně nelíbilo zdaleka všem). Písně jako Ostrovy, Na rtech, Ruská raketa, nebo moji oblíbení Piloti jsou na živo prostě super a za sebe vám radím vydat se na koncert UDG hned, jakmile budou někde poblíž.

Jako předkapela jsou UDG skvělí, protože napumpují publikum energií, na které se svezou i pomalejší písně následující kapely (tj. pro Kryštofy vážně geniální volba), nicméně kvůli technickým problémům (Krajčovi nehrála kytara) byla pauza mezi kapelami přespříliš dlouhá, spousta energie z lidí vyprchala a úspěšné snažení UDG tak přišlo nazmar, což byla veliká škoda a mám pocit, že bez prodlení by koncert vypadal o dost jinak, což musí mrzet nejvíc samotné Kryštofy, kteří se chystají z tohoto koncertu vydat dvd a druhý Billové v Lucerně to prostě nebudou. Škoda.

Jinak co se týče mého vztahu ke koncertnímu (!!!) zážitku ze skupiny Kryštof, zhruba polovina jejich věcí mě na koncertě prostě trochu nudí (ne nudí, říkám trochu nudí :), podobný zážitek jsem měl naposled z vystoupení Kollerbandu, jeden můj kamarád tomu trefně říká “hudební masturbace“), což ovšem nebyl případ ostatních návštěvníků koncertu. Celkově ale musím pochválit skvělou show, perfektní texty a vyzdvihnou několik písniček, které se mi z vystoupení vážně líbily: samozřejmě Cosmoshop, pomalá Líbej mě, Tramvaje, Střemhlav, nebo třeba Srdce (jak vidíte jsou to samé známé písně, ostatní mě tak úplně nenadchly taky proto, že je třeba neznám; nejsem zrovna největší fanda Kryštofa).

Celkově se ale myslím koncert v Lucerně povedl, už se těším, až si ho ještě jednou zopakuju na dvd, což bych radil i všem ostatním, ať už na něm byli nebo ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Hmmm, Kryštof v Brně, jít či nejít? Cdčko jste si koupili asi týden před akcí, protože jste

SrdceBeat Tour 2015 se blíží

SrdceBeat Tour 2015 se blíží

V listopadu nahrála skupina Kryštof deset nových písní, v únoru je ladí v New Yorku

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof spolu s předkapelou Dolls In The Factory zavítal v rámci Ostravar tour 2014 také do brněnského

Kryštof odehraje vlastní festivaly

Kryštof odehraje vlastní festivaly

Během roku 2014 naplánovala kapela Kryštof vlastní jednodenní festivaly nazvané Kryštof Kemp.

Kryštof? Vyprodáno!

Kryštof? Vyprodáno!

Do koncertní šňůry „kulturáků“ se vešel i ten v jihomoravské Strážnici a takovou show zažil pravděpodobně


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved