Kozafest 2011

Kozafest 2011

Nejen vodáky velmi oblíbená restaurace Zrcadlová Koza byla již po čtvrté místem setkání rockových kapel a jejich věrných fanoušků. Již od brzkých poobědových hodin se zde v sobotu 25. června konal Kozafest 011. Tahákem nebyly letos jen kvalitní kapely, ale jistě také skutečnost, že se podařilo sehnat sponzory, díky kterým byl vstup zadarmo. To přilákalo velmi slušnou návštěvnost a zároveň vytvořilo i příjemnou atmosféru.

Již po první hodině odpolední se šlo na přihlížející diváky ztvrda. Kultovní kapela Assessor spustila nekompromisní thrash metal a ve svém vystoupení nechala zavzpomínat na své největší hity. Následovali progresivní mladí turnovští mágové dobré nálady Clockwork Ceremony. Ač skupina stále čeká na nahrání své první placky, jejich songy jsou tak chytlavé, že minimálně já je už znám skoro nazpaměť – prostě další tahák, který již brzy odpoledně přilákal fandy dobré muziky.

Po nazvučení jsme se odebrali o pěkných pár let nazpět a na podiu se objevili Orient Rock, kteří brázdí se svým bigbeatem české luhy a háje již 45 let. Po nich nalezli na stage velmi slušně znějící crossover Pavoucy. Hudba sice příjemná, ale publikum (včetně mě) se již chystalo na místní nekompromisní HC/DC nářez All Friends Dead. Je to brutální masakr ušních bubínků i kdyby tahle skvadra hrála na půl plynu – ale to samozřejmě nepřipadalo v úvahu. I když to všichni tak cítit nemusí, pro mě má tahle muzika sílu přívalového deště, který před dvěma lety na Koze málem srovnal pódium se zemí. Mám taky pocit, že pátá odpolední byla zřejmě poslední možná doba, která zaručila, že fanoušci nebou ještě natolik nabuzení alkoholem, aby po prvním songu nezdemolovali „nášlapy“. Prostě paráda :-)

Další crossover metalová banda, která se dnes objevila na podiu, byli Rain. Sice ne tolik skákavé, ale za to příjemné melodie k pivu… Nejen k pivu, ale i k poslechu – to je Red Baron Band… Parádní hard rock, který opět zavítal na Kozu a u kterého je slyšet, že ho tvoří velmi sehraní muzikanti. Na přibývajícím davu pod pódiem bylo také vidět, že je kapela zajímavá nejen hudebně, ale i vizuálně – a to nemluvím jen o hammondkách, které s sebou skupina vozí, ale především o Monice Infernalis za mikrofonem ;-)

Primetime letošního ročníku si pro sebe vyhradili pořádající Silent Session – místní rocková skupina, která je už se svými nástroji sehraná nějakou tu dodu a stále jim to velmi dobře funguje. Důkazem budiž zatím asi největší návštěvnost pod stagí.

Pro mě osobně doposud neznámí Snovonne to rozjeli naprosto dokonale. Atmosférický progresivní rock, vystoupení očividně užívající si kapela a především charismatická zpěvačka nenechala přihlížející dlouho v klidu. Nejodvážnější (myšleno nejvíce alkolem opojení) se v mžiku vypořádali se zábranami a během chvíle se nacpali pod stage… Pro ty, kteří nebyli po celodenních výkonech ještě vyřádění, tu byli závěreční Black Bull.

Doufám, že se pořadatelům jejich letošní volnovstupový tah vyplatil a příští rok se znovu na stejném místě sejdeme.

 

Kozafest 2011 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Festival Koza 013

Festival Koza 013

Ve vší stručnosti a upřímnosti – festival Koza 013 byl i letos extrémně vydařený a

Kozafest 2012

Kozafest 2012

Další ročník Kozafestu je za námi a můžeme konstatovat, že byl opět povedený. Tentokrát se

Kozafest 2010

Kozafest 2010

V sobotu 3. července se za neskutečně slunného počasí konal již třetí ročník festivalu Kozafest.

KozaFest 2008

KozaFest 2008

V pátek 4. července se na Zrcadlové Koze blízko Turnova konal KozaFest 2008. Report doplníme,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved