Koncert proti drogám

  • Zveřejněno: 6 prosince 2005, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert

Když jsem ve středu 30.11. vkročila do mladoboleslavského Kulturního domu, napadlo mě, jestli jsem náhodou nepřišla nesprávným vchodem nebo možná někam, kde vůbec nemám být. Toho dne se měl právě na tomto místě konat Koncert proti drogám a na něm vystoupit všichni dosavadní vítězové soutěže Coca-cola popstar – 100 °C, UDG a Temperamento. Jenže u šaten bylo prázdno a mladík u pokladny vypadal, že si spíš kupuje lístek do kina. Chvíli jsem bezradně procházela vestibulem a mou nejistotu zahnala až hudba ozývající se ze sálu. Byla jsem na správném místě a v pravý čas.

Trošku nešťastné jsou prostory kulturních domů na pořádání koncertů – velké místnosti, tvar sálu připomínající krychli, holé stěny, podivná skleněná osvětlení – a když se tohle všechno spojí s malou návštěvností, zvukař se může stavět na hlavu a stejně posluchačovu oušku moc nepolahodí. Ale co naplat, pokud není na výběr, dají se zvládnout i bojové podmínky. Poslechla jsem si tedy zvukovou zkoušku „cocacolových“ benjamínků skupiny Temperamento a zalitovala, že se při jižanských rytmech jejich hudby nenacházíme v 30ti stupňových vedrech někde na pláži. Ono vůbec vidět sombrera ve chvíli, kdy by vám při venkovní teplotě přimrzl jazyk k zábradlí, je něco jako spatřit fatamorgánu.

Dveře sálu se otevřely asi půl hodiny před začátkem koncertu a dovnitř byli vpuštěni návštěvníci, resp. návštěvnice. Věkový průměr slečen pod podiem byl podle mého odhadu něco kolem 16 let, ale myslím, že u typu kapel, které vystupovaly, to není nic neobvyklého. Proto také ta prvopočáteční malá návštěvnost. Vždyť kolik slečen v tomto věku může bydlet v MB a okolí. Ale pravý důvod byl tuším někde jinde. Tento koncert byl sice pořádán jako regulérní vystoupení kapel, které za poslední 3 roky vyhrály vyhledávací soutěž Coca-cola popstar, ale nazván byl zároveň Koncertem proti drogám, protože na něm byli odměňováni vítězové v soutěži o natočení nejlepšího amatérského filmu casino online týkajícího se problému drog kolem nás. A že se v tomto směru jednalo o jedinečnou akci, bylo znát i na prodeji zásadně nealkoholických nápojů během celého večera.

Jako první vystupovala skupina Temperamento, která je ze zmiňovaných tří kapel nejméně známá, jelikož se stala vítězem letošního ročníku CCPS a teprve příští rok jí čeká vydání prvního alba. I přesto dokázala lidi pod podiem roztančit a zdálo se, že některým fanynkám se již dostalo do rukou demo této partičky, protože si spolu s nimi dokonce pár písniček zazpívaly. Nebo je to snad tím, že refrény jako
„ Dej mi, jo dej mi, I love you, dej mi, jo dej mi, já dám ti rád!“ , jsou natolik chytlavé, že si je po chvíli notuje každý? Kapelka zahrála 8 svých písniček a až na malý technický problém se zpěvákovou kytarou pěkně připravila publikum na další dvě vystoupení.

Druhou vystupující skupinou byli ústečtí UDG, kteří mají na svém kontě zatím jedno album s názvem Ztraceni v inspiracích, ale svým pilným vystupováním na festivalech a v klubech po celé republice si už získali spoustu fanoušků. Jejich vystoupení jsou pokaždé plná energie a nejinak tomu bylo i na tomto koncertě. Když se na podiu objevili oni, byl už sál kulturního domu docela slušně zaplněn. Kapela si vystřihla téměř hodinové vystoupení, protože fanoušci je nechtěli nechat odejít.

Třetí a poslední kapelou v pořadí byli mariánskolázeňští 100°C, kteří před nedávnem vydali své druhé album s názvem Collage. Každý kdo někdy v životě slyšel a viděl tuto partičku vystupovat, musí uznat, že se jedná o něco neidentifikovatelného, ať jde o styl hudby, texty nebo show, kterou předvádějí na podiu. Bohužel já sama jsem z jejich vystoupení viděla jen kousek, protože mě čekal návrat do Prahy, ale věřím, že 100°C dostalo publikum pořádně do varu.

Musím říct, že i přes počáteční rozpaky kvůli neosobnímu místu konání koncertu a malé návštěvnosti, bylo pěkné vidět na podiu pohromadě 3 „odchovance“ CCPS, kteří si však drží svůj osobitý styl a jsou na naší hudební scéně stále něčím novým a ojedinělým. Jejich výhra v této soutěži je podle mého zasloužená, protože pokud je záměrem najít každoročně mezi spoustou kapel tu, která je něčím neotřelá a výjimečná, tak tím 100°C, UDG i Temperamento jsou.

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved