Koncert a párty pro americké Dragouny

Koncert a párty pro americké Dragouny
  • Zveřejněno: 2 dubna 2015, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Festival

místo: La Fabrika – Praha
čas: 31.3.2015

Myslím si, že všichni v ČR zaznamenali událost průjezdu amerického konvoje, včetně jejich zastávek. Při té pražské byl pro americké vojáky přichystán v La Fabrice koncert, na kterém jsme nemohli chybět. Z důvodu časově omezené vycházky byl koncert také jen dvouhodinový a snad se mládencům líbil. Doufám, že se nikdo neurazí, pokud říkám mládenci, ale v civilu vypadali spíše jako skautíci a člověk měl spíš tendence chránit je.

Večer a dění na podiu odstartovala dívčí formace TOTÁL VOKÁL a song z filmu Lví král, celkem na rozjezd asi zabral. Celý večer moderovala, spíš tak nějak „tlumočnicky“ vedla,  herečka Eva JENÍČKOVÁ. Pro připomenutí rolí, Marika ze „Sněženek“ a Vendulka z „Básníků“. Z mého pohledu žena, která svojí postavou i vizáží zcela popírá nekompromisní tok času. K tomu přičtu dost sexy „ohoz“ (bulvár již stačil patřičně komentářem znectít) a kluci mohli mít po párty i dost divoké sny. Ale zpátky k muzice.
Druhý v pořadí Jiří SUCHÝ mě svojí vitálností bezmála rozebral na součástky. Za jeho zády i proběhla produkce filmu Kdyby tisíc klarinetů a fakt asi muži nestárnou.
Pomyslnou štafetu pak přebíral Petr JANDA, který bez kapely dal k dobru dva kousky ze své dílny a předal podium kapele MYDY RABYCAD, která do té doby pro mě zcela neznámou veličinou, ale pro konkrétní večer snad nejlepší volbou co se hudby a show týká. I některé kluky to strhlo k tanci a bavení se. Bohužel jen do doby,, než jakýsi pan Vidlák BURANOVIČ v šusťákové teplákovce a s batohem na zádech, díky promilím, pojal přesvědčení, že je Králem salónů. Myslím si, že američané jsou ve své podstatě družící se národ, ale zde,,Bohužel,,opravdu raději vyklidili parket.
Nikdy jsem hudebně následného interpreta nesledoval, navíc jsem kdesi jen zahlédl jeho označení alá český Justin Bieber a tak jsem Adama MIŠÍKA zcela vypustil ze zřetele. Po jeho songu od Elvise Presleyho se snažím doufat, že má Adam lepší dny a zcela falešná, přiškrcená verze songu byla jen dána náhlou indispozicí (řekněme z,,, třeba z trémy). Nechci ho smést ze stolu, ale mám pocit, že od té doby i začal koncert trochu produkčně „stagnovat“ co se týká „živosti“ muziky. Drobné technické zádrhele kolem krabičkové (nahrávka smyčky hlasu) kouzelnice a jazzové zpěvačky Markéty FOUKALOVÉ, i když ona odvedla perfekt job, poslaly atmošku trochu ke „dnu“ a nezachránil to ani jakýsi Rock and Roll band (jméno fakt nedám) kytaristy původem ze Států, zakotvícím přechodně v Praze.
Poslední v řadě David KOLLER s jeho bandem to pak znovu vznesl k nebesům a varu, ale to už spíše pro české návštěvníky, protože kluci od vojáků se spíš už začli houfovat u dveří k nezbytnému odjezdu do kasína.

Shrnuto, každopádně to byla fajn akce, zvlášt když člověk ví, že organizace probíhala poměrně rychle a téměř za poklusu. A pochvala od ministra obrany Stropnického přišla také a to i přímo na místě konání. Takže poděkování organizátorům, stejně tak učínkujícím, návštěvníkům a klukům od maskáčů přejeme VŽDY štastný návrat domů. Nemyslím jen do kasáren v Německu, ale domů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved