Klubobraní 2005

  • Zveřejněno: 11 října 2005, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Festival

Dne 8.10.2005 se v pražském klubu Abaton konal jednodenní hudební festival, zaměřený hlavně na kytarové skupiny a Ska.Do Abatonu jsme dorazili po krátké návštěvě Svijanské hospody zhruba mezi 18-19 hodinou. V celém klubu byly celkem tři stage ( Up stage, Down stage a DJ stage), rozdělené podle pater a musím uznat, že rozmístění podií a obecně celé provedení v klubu bylo vynikající. V prostředním patře byla spíše relaxační DJ stage, kde jsem se moc nezdržoval, a navíc zde promítali zápas Čr-Nizozemsko.
První skupina, kterou jsem viděl, byla na horním patře Southpaw-spíše klidnější kytarovka, ale přiznám se že jsem je moc nesledoval, spíše jsem se teprve rozkoukával po klubu. Po nich přišli na řadu Sto zvířat (hající Ska) -ti se mi vcelku líbili, přestože tento typ hudby nemám zrovna v oblibě. Zvláště pohled úplně shora z jakéhosi ochozu nad horním patrem na pařící lidi byl skvělí. Můj obdiv má jejich druhý bubeník na bonga, kterej hrál s jednou rukou v sádře.

Po chvíli jsem se přesunul na dolní stage a byl jsem příjemně překvapen skupinou Jaksi Taksi -rychlejší až punková kytarovka, vcelku se mě líbili. Jelikož jsem již pár piv vypil, začal jsem mít chuť trošku si zaskákat, proto jsem se přesunul k horní stage, kde již nastupovala skupina Wohnout. Bylo vidět, že mají v Abatonu spoustu fanoušku, které rozhodně nezklamali. Jen žádost o přídavek ,Banány, odmítli. Prý se jich přehráli.

Mno, pak už sem toho měl vcelku dost, dal jsem si ještě jedno pivo a před odchodem jsem se ještě zastavil na horním patře na skupinu Polemic. Ačkoliv se opravdu v hudbě Ska nevyznám a slyšel jsem od nich jen pár písní, zdáli se mi Sto zvířat přeci jen trošku lepší, ale je to jen můj názor a nikomu ho nenutím. Takže jsem Klubobraní opustil něco před půlnocí, byl jsem už moc opilí/unavený a navíc mě čekala dobrodružná cesta na kolej přes několik výluk, kterou jsem ale nakonec docela se štěstím zvládnul.

Celkově určitě tento festiválek hodnotím kladně, skupiny byly kvalitní, jen škoda že nejsem vyznavačem hudebního stylu Ska, protože pak bych byl asi ještě spokojenější. I atmosféra v klubu byla přátelská -jediné na co si můžu stěžovat byly hrozné fotbálky, mající panáčky se dvěma oddělenými nohami, s kterými skutečně moc dobře hrát nešlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved