Kingdom Come, Dokken

Dobří holubi se vracejí,chtělo by se říct při pohledu na plakát lákající na dvojkoncert amerických hvězd 80 let.To proto že KINGDOM COME už do našich končin zavítali, nojo ale co DOKKEN,ty uvidíme poprvé. k těm by se snad hodilo jediné….no to to trvalo !!!!!!!

Pražská RETRO MUSIC HALL hostila tenhle dvojlístek legend 27.9.2007 a jsem moc rád,že se konečně dostává i na ty co nejsou zrovna idolem dnešních teens. Taky byste jich v publiku moc nenašli,to jsen tatíci asi pyšně přivedli pár ratolestí aby okoukly jak se to dřív hrálo..a pro nás odrostlejší to byl zase jeden splněný sen z dob kdy za podivnou železnou oponu jen stěží pronikaly informace a ještě hůř nahrávky těch „kapitalistů“.Obě kapely plnily roli headlinerů,ale pravděpodobně vždycky na tomto turné začínají KINGDOM COME. Takže něco málo po 20 hodině tomu tak opravdu je. S KINGDOM COME mám ten potíž, že na ně při domácím poslechu musím mít náladu. Nehodí se na každý večer, jejich pomalejší styl není pro moje ouško po práci tím pravým pro zvednutí nálady na příští pracovní vypětí.Takže hlas LENNY WOLFA, který zazněl při otvíráku GOTTA MOVE NOW,mám nejraději asi na cd Hands OF Time. Z dalších placiček mám už jen tak 2 kousky, takže naprosto dokonale s jejich poměrně dlouhotrvající skladatelskou činností nejsem zas tak obeznámenej a jsem v napjatém očekávání věcí příštích. A jak správně předpokládám na nějaké vypalovačky moc nedochází . LENNY přesvědčuje že ten hlas co znám umí ještě víc než na cd předvádí ,jeho zvláštní jakoby „kňouravý“zpěv nás vždycky pomalu vtahuje do atmosféry písní, aby se propracoval do dost neobvyklých výšin a zas pěkně sklouznul do klidnějších vod. Navíc jeho trochu posmutnělý výraz dává všemu nádech melancholie. Provádí nás většinou zásadích hitů jejich kariéry a my se necháváme pěkně vést. U obou kapel příjemně překvapují zpívající bubeníci. Dokonce v KINGDOM si H.THIESBRUMMEL odskočil od bicích i ke klávesám aby pěkně podpořil Lennyho v jeho neskutečně „zeppelinovské“ jízdě.Opravdu je namístě srovnání s Led Zeppelin, Lenny by si mohl klidně založit revival, a nejen já bych mu to ochotně uvěřil.

Dostává se samozřejmě i na osvědčené hity jako je GET IT ON,SLOW DOWN,PUSHING HARD a končíme s DO YOU LIKE IT a ALWAYS.Celý set trval něco kolem hodinky, a dost mi šly oči i uši šejderm vždycky když začal ERIC FOERSTER nějaké ze svých sól na šest strun, pro potěchu národa pak přihodil jedno excelentní za hlavou…..no už mi bylo jasné proč se to v posluchačstvu tak hemžilo známými muzikantskými tvářemi.FRANK BINKE na basu to taky nijak neodfláknul , bylo to víc než vydařené vystoupení, ani nijak zásadně nevadilo, že LENNY na sebe vzal po odchodu kytaristy ještě i břímě druhé kytary. Takže hardrock v podání KINGDOM COME je na konci, pár trsátek mezi občany, spořádaný odchod do šaten a začíná lehké hemžení techniky na pódiu. Mezitím se vydávám na obhlídku horního patra, jestli by nebyl třeba lepší výhled, ale nakonec volím místo zase zpátky v kotlíku.

Za čvrthodinku se zdá být všechno připraveno, a mě pobavila malá příhodička u vchodu, kdy samotného DONA DOKKENA ostražitá ochranka nechtěla pustit dovnitř páč neměl žádnou pásku na ruce. Naštěstí vzápětí za ním spěchá pořadatel a tak se tahle historka řadí spíš k úsměvným…no ale co kdyby byla ochranka přísnější…jestlipak by musel taky platit vlezné????chichi…

DOKKEN jsou tady a hned na úvod do nás hrnou KISS OF DEATH a to tak silně že vyrazili i topičovi v elektrárně lopatu z ruky.V půlce písničky vypadla elektrika a trvalo tak asi 10 minutek než zas topič začal přikládat. Bohužel ji už znova nedali , tak se pokračuje INTO THE FIRE a hned následuje hit známý i z filmu Noční můre v Elm Street 3-DREAM WARRIOR. DON DOKKEN schovaný za černými brýlemi se občas i usmívá, neustále se popíjí pivko a vesele se žertuje zpoza bicích MICKA BROWNA. Jak jsem předeslal u obou kapel zpívají bicmani a tady se do toho navíc přidává i světoběžník BARRY SPARKS,který nahrával basu i našemu Dodovi. Zatímco u KINGDOM COME sóla byly spíš o pocitu a feelingu,u DOKKEN mám pocit , že JON LEVING je určitě placenej od počtu tónů a rychlosti jejich zahrání. V neuvěřitelném tempu to tam hrne jedno za druhým, samé příklepy , moc pěkná chromovaná kytara….fuj to je fofr. Docela rád bych viděl na jeho místě původního George Lynche, ale neshody s lídrem mě o tohle setkání připravily už před lety. Na chvíli se druhé kytary chopí i sám velký DON a celou dobu nám dokazují,že z let své největší slávy nezapoměli nic. Dravé rify,místy i na dvojšlapku dojde, „skákavé“ rytmy, se všemi to pěkně šije , aby taky ne vždyť to byli hrdinové hair metalu v dobách největšího rozkvětu tohoto žánru a mistra Lynche jim asi záviděla nejedna kapelka.

Místy slábnoucí hlas DONA DOKKENA velice pěkně doplňuje právě BARRY SPARKS, všichni se na pódiu i pod ním veice dobře baví tak nám to hodně rychle uteklo.TOO HIGH TO FLY, TOOTH N´ NAIL,HEAVEN COMES DOWN,to jsou jen některé fláky které nám pro dnešní hardrockový večírek uchystali DOKKEN. Nechají se vyvolat ještě na SUNLESS DAYS a IN MY DREAMS a pak nás definitivně opouštějí. Nechyběl pro dnešní večer ani starý známý obražeč snad všech koncertů „Lars“ i s kámošem a opět nezbytným obalem od LP desky připraveným k podpisu. Snad se dočkali, já jsem v nestřežený okamžik dal plakát jednomu známemu který se nějakým šťastným řízením osudu dostal do šatny,takže DOKKEN podepsané mám. Shrnuto, sečteno a podtrženo-parádní ,skvělou muzikou nabitý večer v pěkném klubu a málem bych zapoměl….s vynikajícím zvukem!!!!!!!! Když připočteme pěknou projekci a dobré pití……..častěji,častěji…..jen kdyby se taky nemuselo občas do práce,že……ale naštěstí druhý den je svátek,tak zakončujeme ještě v jednom lázeňském městě nedaleko Prahy pěkný večírek ,shrnujeme dojmy…..a sakra,zavíračka!!!!Tak jo, už v půl třetí se chystám do hajan. Neboj milé RETRO…já zas přijedu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Basinfirefest 2010

Basinfirefest 2010

Letošní Basinfirefest se nesl v duchu toho předchozího. Areál, vystavěný u obce Spálené Poříčí, byl shodný


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved