Kde bude Brněnský majáles?

Majáles přiveze do města české i zahraniční hvězdy: Clawfinger, Transglobal Underground, IAMX, Oomph!, Dog Eat Dog. Dvoudenní majálesový open air festival se odehraje na Černovické terase v Brně Slatině (bývalé letiště svazarmu)

Tisíce brněnských studentů již netrpělivě čekaly na odhalení místa konání letošního Brněnského Majálesu, který minulý rok do Mariánského údolí přitáhl na 18 000 lidí. Pro letošní rok pořadatelé hledali ještě větší prostor, kde by se Brněnský Majáles mohl usídlit. Letos se vyvrcholení Brněnského Majálesu v podobě open air festivalu prodlužuje na dva dny a pořadatelé pro studenty přichystali několikanásobně kvalitnější a hudebně rozmanitější program. Brněnský Majáles ovšem není pouze open air festivalem, ale také prostorem pro prezentaci studentské tvorby v rámci Majáles Weekendu.

Stovky mailů a telefonátů denně přinutily pořadatele upustit od jejich bláznivé akce a zveřejnit místo konání Majálesu v Brně. “Nebojíme se, že by se studenti včas nedozvěděli, kam mají přijít slavit svůj svátek jara,” říká za pořadatele Michal Šamánek a vysvětluje: “ Informace vždy mohou získat na webových stránkách www.majales.cz, nebo na plakátech, které již zítra budou po celém městě.”

Místo, které letos na studenty čeká je zhruba třikrát větší než minulý prostor v Mariánském údolí. Větší prostor Černovické terasy v Brně – Slatina letos umožnil i rozšířit hudební program: kromě dvou obrovských pódií bude pro návštěvníky přichystán i taneční stan pro tři tisíce lidí. Hlavní hudební program open airu se letos dokonce prodlužuje na dva dny. Již za necelý týden si tak 8. a 9. května budou všichni moci naplno užít tradiční studentské oslavy jara. Majálesové oslavy ovšem začínají již tento víkend, kdy na Flédě proběhne Majáles Weekend.

Další z novinek letošního Brněnského Majálesu je účast zahraničních kapel. Hlavní hvězdou Brněnského Majálesu bude švédsko-norská formace Clawfinger se svojí originální směsicí metalu, hip hopu, hardcoru a s využitím tanečních samplů. Kromě ní do Brna na Majáles zavítají také rocková legenda Dog Eat Dog, Transglobal Underground, “rammsteinovští” Oomph!, a v neposlední řadě i Chris Corner se svým projektem IAMX, který má v Čechách stále více příznivců.

Zahraniční kapely budou pouze završením celodenní přehlídky špiček československé rock&pop scény. Na Brněnském Majálese si tak na své přijdou i příznivci kapel jako Kryštof, Tata Bojs, Dan Bárta & Illustratosphere, No Name, Wohnout, Gaia Mesiah, Sto zvířat, Vypsaná Fixa, Skyline nebo Sunshine. Nebude chybět ani kapela Lety mimo, která i v Brně majálesovou hymnu Jaro slav.

Program naleznete na www.majales.cz/program.php.

Hudební program se na Brněnském Majálesu rozpíná do více směrů a nabízí mnohem více hudebních styůl a žánrů než minulý rok. Ke dvěma velkým pódiím přibyde i taneční stan pro 3 000 lidí, který se bude otřásat v rytmech hip hopu a drum¨n¨ bass, ska a punk. Pozvání na Brněnský Majáles přijal LTJ Bukem & MC Conrad, nebo současní reprezentanti československé hip hop scény: PSH, WWW, Kontrafakt nebo Věc.

“Letošní dvoudenní majálesový open air festival není postavený pouze na hudbě. Bude to především skvělá show a dva dny plné zábavy ještě před začátkem zkouškového období,,” přibližuje letošní dění na majálesovém open air festivalu hlavní pořadatel Michal Šamánek.

Ačkoli největší počet lidí láká hlavní den majálesových oslav, bez povšimnutí by neměly zůstat ani akce v rámci širšího programu – Majáles Weekendu, který proběhne 5. a 6. května v brněnském klubu Fléda. Jeho smyslem je umožnit studentům prezentovat své dovednosti a představit je širší veřejnosti. “Smyslem Majálesu je tradičně především oslavit studentský život, Český Majáles se studentům ovšem také snaží dát co největší prostor pro prezentaci jejich vlastních dovedností a tvorby, která zabírá všechny umělecké žánry a styly,” dodává pořadatel Michal Šamánek.

Přeprodeje vrcholí, vstupenky si stale můžete zakoupit v síti Ticketportal a na dalších přeprodejních místech uvedených na www.majales.cz. Ceny vstupenek zůstávají vzhledem k nabízenému programu stále velmi nízké. Lístek na oba dva dny a zároveň i na Majáles Weekend přijde v předprodeji na 250 Kč. Jednodenní vstupenka pak v přeprodeji stojí 150 Kč, na místě pak 199 Kč. Vstupenky jsou k prodeji v přeprodejních místech sítě Ticketportal (+ servisní poplatek 25,-), v Palace Cinemas nebo u agentů z Majálesové jednotky. Tento rok poprvé si navíc zájemci mohou lístky objednat z tepla domova prostřednictvím internetového serveru ticketportal.cz. Kompletní seznam přeprodejních míst naleznete na http://brno.majales.cz/cz/vstupenky/.

KONTEXT A HISTORIE ČESKÉHO MAJÁLESU

Majáles slavili již naši praprarodiče, na většině míst však tradice jarních studentských oslav upadala. Pokud došlo z iniciativy studentů k jejímu obnovení, jednalo se většinou pouze o záležitost lokálního významu, leckdy pouze jednotlivých fakult nebo škol.

Projekt Český Majáles na majálesovou tradici navazuje naopak ve velkém rozsahu. Cílem je jak podpořit aktivitu studentů, tak i nabídnout co nejkvalitnější hudební a kulturní program a tímto způsobem oslavit krásy studentského života. Český Majáles je oslavou studentů všech tamních univerzit, středních a jiných škol a mnoha dalších lidí, ze kterých „studentský“ duch ještě nevyprchal.

Projekt Český Majáles vznikl před čtyřmi lety z iniciativy studentské organizace StudentZone. Každým ročníkem se Český Majáles rozrůstá a jeho program je kvalitnější, organizátoři se snaží nabízet pro studenty stále více aktivit. Majáles znamená oslavu krás studentského života, ale také prezentaci studentských dovedností. Projekt Český Majáles podněcuje studenty k aktivní činnosti, kreativitě a prezentaci svých výtvorů. Mimo to do propagace samotné akce zapojuje prostřednictvím Majálesové jednotky studenty všech univerzit, vyšších odborných a středních škol.

Každý rok se do projektu zapojují další města a univerzity. Český Majáles získává podporu rektorů univerzit, primátorů, starostů a dalších významných osobností.

Minulý rok Český Majáles sdružoval již osm měst, letos se do projektu zapojila další dvě města – Liberec a Pardubice. Celkově tak bohaté majálesové oslavy znají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci a Písku. Tento rok poprvé i v Liberci a Pardubicích.

Každým ročníkem se vylepšuje a rozšiřuje program – jak doprovodný, tak na hlavním dni oslav. Každým rokem se také zapojuje víc a víc studentů, kteří chtějí v rámci širšího programu prezentovat své dovednosti, nebo se podílet na organizaci. Studenti přicházejí s vlastními projekty a pokud jejich nápady odpovídají koncepci Českého Majálesu, dostane se jim široké podpory svůj projekt realizovat.

Letošním příkladem zapojení studentů (i nestudentů) do majálesového dění je kreativní soutěž o nejlepší návrh majálesového trička. Prostřednictvím webové aplikace má každý možnost představit svůj vlastní návrh. Nejlepší designér se pak může těšit na lákavé ceny. Aktivit a možností je ještě mnohem víc, sledujte proto www.majales.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pardubický Majáles se blíží

Zkouškové období se pomalu blíží, proto by si každý správný student měl od věčného biflování


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved