Karásek, Londýn, Oboroh ve Vysokém Mýtě

Karásek, Londýn, Oboroh ve Vysokém Mýtě

OBOROH je …

Oboroh je primitivní přístřeší na čtyřech kůlech, kde najde zvěř v zimě potravu a člověk útočiště v čase nepohody. Toliko slovník.  V sobotu 17.4.2010 našla asi stovka lidí útočiště ve vysokomýtském M-klubu, kde se uskutečnil koncert Sváti Karáska s Londýnem a křesťanské folkrockové  kapely Oboroh.

Svatopluk Karásek je hudebník, evangelický farář a chartista. Sváťa Karásek je jednou z největších legend domácího undergroundu. Roku 1976 byl spolu se skupinou The Plastic People of the Universe odsouzen na osm měsíců. Roku 1977 podepsal Chartu 77 a roku 1980 emigroval do Rakouska, odkud odešel do Švýcarska. Po roce 1990 se vrátil do ČR a v roce 2002 byl zvolen do Poslanecké sněmovny. Přesto, že se angažoval v české undergroundové hudbě, účinkoval na festivalech druhé kultury, tak se hudebnímu zaměření českého undergroundu vymykal. Jeho umělecká tvorba plně vycházela a vychází z černošských spirituálů a blues. Jeho písně drží posluchače doslova v zajetí a poskytují hodnotnou výpověď. Ve Vysokém Mýtě ho doprovázel na akustickou kytaru skvělý kytarista Londýn /ex – Hever and Vazelína/. Zazněly písně jako Orel, Havaj, Oni se tulej, Ten den.  Londýna jsem až do včerejšího večera neznal, ale je to hodně zajímavý člověk, jak po stránce fotografické :-), tak i po stránce hudební.

Oboroh je křesťanská folkrocková kapela. Vznikla v roce 1989 ze starší undergroundové bezejmenné skupiny, jejíž repertoár tvořily folk-rockové úpravy biblických žalmů podle moderního ekumenického překladu. Kapelníkem je Stanislav (Slávek) Klecandr. Ve skupině také od začátku působí bubeník, zpěvák a v současnosti klávesista Roman Dostál a s menší přestávkou na začátku 90. let také kapelníkův bratr Václav Klecandr.

Oboroh nám představil jak staré písničky, tak i písně z připravovaného CD, které se jmenuje „Ve věci probuzení“, které vyjde začátkem května. Více o tomto CD na http://www.oboroh.cz/.

Osobně se přiznám, že jsem šel na tento recitál s obavami, ale byl jsem mile překvapen a vřele doporučuji.

Ivan Bllemby krejza

Karásek, Londýn, Oboroh ve Vysokém Mýtě 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved