Kapela Eggnoise končí

Kapela Eggnoise v současné sestavě končí. Dvě duše kapely – autoři Ondra Kopička a Ondřej Galuška budou ve své plodné spolupráci pokračovat, sedmičlenné těleso však bude minulostí

Pražští Eggnoise, sedmičlenná punk-jazzová a swing-popová skupina se zaryla do paměti českého i zahraničního publika neotřelou, inovativní a zároveň zpěvnou směsí swingu, jazzu, folkového písničkářství, rocku a punku. Kapela po 17 letech existence ohlásila konec činnosti. Nadcházející koncert v pražském Paláci Akropolis (22.11.2011) bude posledním koncertem v plné sestavě. Oba autoři – Ondřej Galuška a Ondra Kopička se rozhodli nadále vystupovat i nahrávat spolu, vzdají se ale velké kapely, která je v různých obměnách po 17 let doprovázela.

Eggnoise za sebou zanechávají 3 skvělá alba – WHAT A WORLD (2003) s nominací na cenu Anděl 2003 v kategorii jazz&blues, ALBUMEN (2007) s 3 nominacemi na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks Music Awards a dosud nejpovedenější multižánrové album YOLK (2010).

Eggnoise hrají od roku 1994 a během poslední dekády se stali neotřelou stálicí české klubové scény. Jejich hudba se vyznačuje žánrovou pestrostí sahající od jazzu k popu a od elektroniky k punku, středobodem však vždy zůstalo ryzí písničkářství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved