Junk Yard Festival na konci léta 2013

Junk Yard Festival na konci léta 2013

Přátelé, tak tohle byla jízda. Perfektní výběr kapel a nekompromisní sety, co z vás udělají blábolícího prosťáčka. V Dolánkách U Avie to zase žilo pořádnou metalárnou a můžu říct, že tenhle plac je parádním základním táborem pro podobný akce.

Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, že atmosféra opět super a kdo nepřišel prohloupil. Jenom krátce pár postřehů ke kapelám… Jediný rozpačitější pocit jsem měl z prvního vystupujícího, kapely OLD. Pánové nám naservírovali OLDschool thrash, který, jak známo, moc nemusím. Navíc v provedení s el. bubeníkem bohužel ani nebylo na co moc koukat…

O mnoho sympatičtěji se prezenzovali Meresiew z Tábora – opravdu veselá HC partička si užívala hraní i přes brzký čas vystoupení a přilákali i nějaký první posluchače pod stage. Rád bych si kluky poslechl v klubíku, kde to může znít ještě trochu líp.

Jestli nebudeme pařit na plný koule, tak We All Gonna Die, si řekli pánové ze stejnojmenné těžkotonážní kapely a nasypali nám neskutečnou nálož deathcoru. Dva krutý vokály a nekompromisní riffy mi až cukaly s foťákem. Tohle já prostě můžu a hned mě napadá i pár zahraničních hvězd, ke kterým bych kvalitu a razanci přirovnal…

Pánové z Mordotua sice reklamovali nějaké zubní obtíže během koncertu, ale na výkonu to zvenku nebylo poznat. Další dobrej set, kterej nasadil vysokou laťku už vtipným tanečkem na úvod :-)

Zpět do nekompromisního deathu jsme se vrhli s Anime Torment. Mocnej vokál namáhal všechny ušní kůstky do krajnosti a výtečná moderní sypačka tomu dává korunu. Jejich album Deathwish je na poslech fakt kvalitní materiál, ale perfektně čitelné pasáže se mi trochu pod širým nebem ztrácely, škoda… ale to zřejmě pivo začalo napadat sluchové ústrojí ;-)

Sice o prsa, ale u mě to dneska vyhráli Jovanera, kterým to nejen suprově hraje a zní, ale zároveň do toho vystoupení umějí dát takovýto srdíčko, jestli si jako rozumíme ;-) Excelentní pařba, a v našich končinách velmi málo vídaní crowdsurfeři, o sobě dali zase jednou vedět…

Za pojizerské tmy už nastupovali Backfist s NYHC jako víno. Od dob vystoupení v bývalé Castě toho pánové spolu nahráli celkem dost a je znát, že do toho jdou naplno. Hajda za mikrákem na sebe samozřejmě strhává nejvíc pozornosti a jde do lidí jak rozzuřenej býk. Mít trochu prostoru na rozběh, mohl by se jít Freddy Cricien klouzat :-)

Trochu melodičnosti a čistých kytar přivezli Elysium. Tím narušili večerní -core nadvládu a nechali užít si i příznivce trochu komplikovanější muziky. Pánové jsou pro mě spíš poslechová, než pařící kapela, což jsem v pivně-pokročilou hodinu kvitoval a užíval si z povzdálí.

Pořádající All Friends Dead měli na domácí půdě situaci značně zjednodušenou a lidi se před stage nahrnuli sami. Po výměně půlky kapely se kluci vydali do (na Turnovsku) neprobádaných vod elektro violence brutálního metalu – jak sami říkají – hrajou diskotéku. Teda odhaduju, že nalákat nějakou patnáctku na takovouhle diskotéku, už by ji ani doktor Cimický nemusel opravit, ale hudba to je parádní… zvlášť, když jsem si kluky konečně trochu líp poslechnul. Zajímavé, neoposlouchané a jsem zvědavej, kam to AFD dotáhnou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Rock´n´Roll Night v Magicu

Rock´n´Roll Night v Magicu

Na páteční Rock ´n´ Roll Night jsme v turnovském Magicu nakonec mohli slyšet i nějaké


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved