Junk Yard festival 2012

Junk Yard festival 2012

V metalových vodách řeky Jizery se urodila pořádně dravá štika a nekompromisně se zakousla do ušních bubínků náštěvníků prvního Junk Yard festivalu. V záplavě letních akcí tak musím do svého kalendáře na příští rok přidat další hudebně i organizátorsky perfektně zvládnutou akci. All Friends Dead společně s F.A. King pozvali fůru metalových a core kamarádů do areálu U Avie v Dolánkách a my jsme tak mohli už od časného odpoledne až do půlnoci pařit za zvuků toho nejlepšího z blízkého i velmi vzdáleného okolí.

Už ve čtyři se nám rozezněl velmi příjemný crossover Mortuary. Parádně melodicky podložené anglické texty a precizní dávkování pomalejších a rychlejších pasáží mi odpoledne k pivku fakt přišlo vhod. Kdo kluky nestihnul, doporučuji alespoň shlédnout jejich bandzone profil. Trochu melancholičtější podání crossoveru doprovázené českými texty jsme pro změnu měli možnost slyšet od Rain. Další odpolední pohodovka.

Oddychovkou opravdu nemůžu nazvat hardcorové – místy až deadcorové – Raisedead. Na první živý poslech mi připomněli starší alba od Job For a Cowboy, tedy kdo mě zná, ten ví, že to je ode mě velká pochvala. Nekompromisní nářez já opravdu můžu… K melodickému crossoveru jsme se vrátili s mladoboleslavskými Syndrom. Kluky jsem chválil na těchto stránkách myslím už dvakrát a ani tentorkrát nemám k jejich vystoupení sebemenší výtku. Pokud jde o chytlavé anglické texty, pánové to s nimi prostě umí. Zaslechl jsem informaci o jistých tlacích zabrousit i do česky zpívaných vod, ale z mého pohledu by to byla rozhodně škoda…

F.A. King mě už dávno přesvědčili, že je s nimi sranda (i mimo pódium), jejich osobitý hudební styl mi sedí a na lehkost, se kterou se na pódiích pohybují, se opravdu dobře kouká. Umí si ze sebe udělat srandu a navíc ve svých potomcích vychovávají novou  vlnu těch správných HC fanoušků. Jo, prostě takhle se to dělá, ode mě opět nejvyšší hodnocení :-)

O Street Machine jsem slyšel už hodně dlouho dopředu, ale teprve dneska jsem měl tu čest je slyšet i na živo. Když u nich ve studiu nahrávali AFD svůj poslední singl, věděl jsem, že nebude dlouho trvat a pánové dorazí z Pardubic také na Turnovsko. Okolo deváté se na to veselí hoši vrhli a zasypali nás decibely hněvu a pravého HC, které se protluče až do morku kostí. Stovečka přihlížejích vytvořila před pódiem pořádnou melu, a tak si myslím, že si obě strany vystoupení řádně užily.

All Friends Dead se opět po čase objevili v Dolánkách a musím říct, že svá vystoupení časují tak akorát, aby to v okolí svého domovského města s koncerty nepřeplácali. Posluchače tak můžou překvapit vždycky nějakým tím novým řeznickým skvostem, jako například dnes baladou o střevní embolii :-) Jemně nakrájená, velmi kořeněná a syrová záležitost, jako vždy… Předpůlnoční HC ovoce na kovový dortík pak položili ostravští trhači Deaf1culto. Parádní řežba na závěr, co dodat…

Moje výbornými akcemi rozmazlené ušní ústrojí má už chuť napsat nějakou pořádnou kritiku, ale pořád se mi nedaří narazit na nějaký opravdový problém. Všechno prostě šlapalo jako hodinky, zvukař se s tím nemazal a z repráků lezl slušný výstup, organizace klapala, langoše, klobáska i pivečko výborný… Prostě U Avie to žije a doufám, že zbytek letního nabiteho progamu dopadne stejně kvalitně, jako dnešní sobota.

.

Junk Yard festival 2012 3 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved