Johny Machette s profi – videoklipem

Johny Machette s profi – videoklipem

 

Hudební hvězda českého internetu Johny Machette natočil svůj první profesionální klip – společně s Ondřejem Brzobohatým!

Johny Machette a Ondřej Brzobohatý natočili videoklip k duetu Spasitelé. Obrazové ztvárnění jejich společné skladby, která vznikla pro debutové album Johnyho Machetta, jednoho z nejpopulárnějších hudebních interpretů na českém YouTube, je dílem Jana Chramosty. Mladý režisér je známý klipy pro Michala Hrůzu, Tata Bojs, provokativními virály nebo oceňovanými krátkými filmy. Jan zužitkoval své bohaté zkušenosti z reklamního průmyslu a vytvořil originální vizuální zážitek plný odkazů na svět politiky, kultury a reklamy. Pozoruhodný klip vznikl v produkci SoftPillow production ve spojení s kreativní agenturou Popojedem! creative labs, s podporou postprodukčního studia Imagin a grafického studia Matamar.

Zjistil jsem, že i maličkost, která udělá druhé šťastnými, je daleko lepší než drahé dárky. Nejlepší pocit je, když si člověk na to, co chce, dokáže vydělat sám, takže proč jenom brát a sám nic nedávat, to přece ani nemůže ty lidi těšit. A naopak… když už mám všeho dost, proč neobdarovat ostatní? Právě o tom je písnička Spasitelé. A taky o tom, co bych jednou v životě chtěl dokázat, kam směřuji a co bych si tajně přál,“ říká Johny Machette.

Johny Machette je rapper, který svou hudbu neoznačuje za rap, ale RAOP (spojení rapu a popu). Titul Nejpopulárnější český hudební interpret na YouTube s více než 30 000 unikátními odběrateli, vítězství v anketě Český slavík Mattoni v kategorii Hvězda internetu, nejoblíbenější video na českém YouTube (klip Se Zbláznim), první profesionální videoklip, po kterém bude následovat debutové album… Od roku 2013, kdy se vydal na sólovou dráhu, toho charismatický mladík dokázal opravdu hodně!

První studiové album nazvané Snílek Johny Machette vydá 18. března, předprodej se rozběhne už 2. března na www.snapbacks.cz. Novinku předznamenávají tracky Ona říká a Zpátky do školy, naznačující, že tentokrát půjde více o pop než rap. Johny Machette na svůj debut přizval tři hosty. Album nabídne celkem 12 songů, 7 z nich produkoval Ondřej Žatkuliak, který do studia přivedl živou kapelu, což koncept alba zásadně ovlivnilo. Johny by debutovým albem rád přiblížil hudební žánr, který ho baví a kterému se věnuje – atraktivní spojení rapu a popu. Zároveň chce říct víc o sobě, protože řada lidí si na něj udělala názor díky jedné skladbě a je na čase to změnit. A proč právě Snílek? „Album se jmenuje Snílek, protože zkrátka jsem snílek. Neztratil jsem takové ty dětské iluze a sny, o které většina mých přátel a lidí v okolí s přibývajícím věkem přichází. Stále věřím, že spousta věcí není nemožných, a když člověk doopravdy chce, snaží se a důvěřuje sám sobě, může dokázat opravdu hodně. Jsem zastáncem toho, že jedině člověk sám si určuje, co je a není reálné, na co jeho síly stačí a na co už ne,“ vysvětluje Johny Machette.

COVER_Johny Machette_Snilek

Johny Machette

Dvaadvacetiletý mladík vystupující pod jménem Johny Machette vystudoval střední průmyslovou školu v Hradci Králové a pak se pustil do studia na Akademii žurnalistiky a nových medií v Praze. Hudbě se začal aktivně věnovat v devatenácti letech, kdy si s kamarádem založili hudební skupinu HZM, se kterou v roce 2011 vyhráli na jednom z největších českých hip-hopových festivalů soutěž pro mladé talenty. První CD kapely HZM Mixtape 1/2 vyšlo na začátku léta 2012 a sklidilo velký úspěch, a to ne jenom u fanoušků této kapely. Koncem roku 2012 se kapela rozpadla a oba interpreti šli dál svojí cestou.

Johny Machette sólo kariéru začal v roce 2013, kdy vydal 5 songů, které na serveru youtube.com slyšelo celkem přes 10 milionů lidí, a jeho mixtape track Se Zbláznim se stal nejpopulárnějším videem na českém serveru YouTube pro rok 2013 s celkovým přehráním přes 5,5 milionu views (nyní přes 7 mil. views). Během jednoho roku se mu povedlo získat desetitisíce fanoušků a tím se zařadit mezi nejsledovanější interprety na sociálních sítích. Dohromady ho na jeho oficiálních profilech sleduje přes 110 000 lidí a na sociální síti Twitter se stal dokonce třetí nejsledovanější českou osobností ve svém hudebním žánru. O tom, že je Johny Machette na internetu mimořádně úspěšný, svědčí i zařazení mezi TOP 10 nejvlivnějších osobností na českém internetu podle serveru socialbakers.com.

Johny Machette však vzbuzuje značný zájem i mimo internet a sociální sítě, v letech 2013–2014 odehrál přes 100 koncertů. Zatím stihl dvě tour, z nichž jedna byla sólo a druhá ve společnosti vítěze Českého slavíka Mattoni za Objev roku Adama Mišíka a hvězdy televize Óčko Voxela. V roce 2013 byl předskokanem posledního koncertu kapely NightWork v O2 Aréně, ke konci roku se stal vítězem Českého slavíka Mattoni v kategorii Hvězda internetu. Nejnovějším úspěchem je vítězství v Melty Future Awards 2015, ceny pro talentované lidi na internetu, která se předává v Paříži.

Kontakty

Oficiální stránky: www.bookinagency.cz/johny-machette

Facebook: www.facebook.com/JohnyMachette

Mediální servis:

2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved