Jihočeská filharmonie vydává záznam koncertu se slovenskou legendou Pavolem Hammelem

 

Jihočeská filharmonie vstupuje do 35. sezóny, která bude opět ve znamení rozmanitých programů, které pokryjí hudbu různých žánrů od baroka po současnost. V září vydává také novou desku – záznam loňského koncertu se slovenským zpěvákem Pavolem Hammelem.

Legendární slovenský hudebník Pavol Hammel vystoupil v říjnu 2014 se souborem Jihočeské filharmonie na koncertě v Českých Budějovicích. Záznam vystoupení nyní vychází na jedinečném albu, které obsahuje také skladby, jež zazněly na koncertu vůbec poprvé.

Pavol Hammel a Jihočeská filharmonie (2)

Muzikanti z Jihočeské filharmonie zahráli Hammelovy nejznámější hity jako Nočná galéria, Beriem si ťa či Nemám lásku v malíčku. „Vážím si toho, že mě dramaturgové pro tento jedinečný projekt oslovili. Spolupráce s Jihočeskou filharmonií byla skvělá a celý koncert se nesl v krásné atmosféře. Je až vzácné, že jsme pro desku nemuseli nic opravovat a skladby na ní jsou v ryze koncertním aranžmá,“ říká Pavol Hammel. Podle jeho slov vynikne propojení orchestru s jeho písněmi ve všech nahrávkách, výjimečné jsou ale skladby Predohra k baletu Everest, Vôľa bohov a Unikám, které Hammel na budějovickém koncertu předvedl ve světové premiéře.

JIHOČESKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE

Soubor byl založen v Českých Budějovicích v roce 1981 pod původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. Šéfdirigent souboru Jan Tallich vystudoval Pražskou konzervatoř, poté AMU a v roce 1992 založil Tallichův komorní orchestr, jehož je uměleckým ředitelem a dirigentem.

Repertoár Jihočeské filharmonie zahrnuje především vlastní interpretaci hudby z období klasicismu, pestrá dramaturgie koncertů ale zahrnuje hudbu od baroka po současnost. Stále častěji zahrnuje filharmonie do svých koncertních plánů i obsáhlejší symfonickou a vokálně instrumentální tvorbu.

Pavol Hammel a Jihočeská filharmonie

PAVOL HAMMEL

Narodil se 7. prosince 1948 v Bratislavě. K hudbě ho přivedl jeho otec, houslista Slovenského národního divadla. V roce 1963 založil bigbeatovou skupinu Prúdy, v roce 1967 s ní začal hrát i Marián Varga, který s Hammelem spolupracuje dodnes. Společně s ním Pavol Hammel natočil pět sólových alb.

Hammel_DPtisk.indd

Hammel_DPtisk.indd

V roce 1976 Hammel absolvoval Právnickou fakultu UK v Bratislavě. Působil mimo jiné ve slovenském vydavatelství Opus a v roce 1994 založil také vlastní promotérskou agenturu.

KONTAKTY

Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice Kněžská 411/6, České Budějovice

www.jcfilharmonie.cz, www.facebook.com/jcfilharmonie

Mediální servis:

Michaela Rozšafná, michaela@2media.cz, 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved