Jarní Sázava fest 2006

Kdo prošel v sobotu 1. dubna kolem pražského klubu Abaton, nemohl přeslechnout rytmy ska, raggae nebo elektroniky. Konal se zde již třetí ročník jarního Sázavafestu. Nevěříte, že to není apríl? Čtěte dál.

Hudební program byl skutečně nabytý. Představilo se zde celkem 12 kapel na dvou scénách. Ta první- horní nabídla posluchačům převážnou většinu kapel stylu raggae a ska, druhá, dolní stage nabízela rozmanitý výběr hudby od ska, přes elektroniku až k hip hopu. Každý interpret měl na své vystoupení celou hodinu a právě proto celá akce začala už úderem třetí hodiny, kdy byl umožněn přístup do areálu klubu.

Mezi prvními kapelami na horním podiu se představila partička Al-Yaman, která nám přinesla se zpěvačkou Ashwang zlidovělé písně z Jemenu a arabského světa. Prostorem se rozezněly tóny akustických nástrojů společně v kombinaci s elektronickou hudbou a tak na nás dýchla atmosféra tradiční hudby společně s prvky hudby taneční. Souběžně s touto kapelou se na dolním pódiu rozehřívalo publikum s kapelou Green Smatrol, která nasadila tempo v rytmu ska a dobrá nálada publika se nesla celým jejich vystoupením.

Na pódiích se začala střídat kapela za kapelou a každá se snažila vydat ze sebe to nejlepší. Kdo si potřeboval odpočinout od všudypřítomných hudebních rytmů, mohl využít stolů s fotbálky, odskočit si na jarní zahrádku nebo jen tak lenošit a sledovat videoprojekce z předešlých ročníků letních Sázavafestů.

Z přeplněných prvních řad horního podia bylo patrné, že publikum se dostalo do varu již při první kapele. Nadšeně přivítalo v pořadí druhou kapelu Tleskač, která udržovala nadšený dav po celou dobu svého vystoupení pěkně ve varu. Desetičlenná kapela rozvášnila své fanoušky v rytmu ska a se svými vtipnými texty pobavila i posluchače, kteří si je přišli poslechnout poprvé.

Na dolním podiu se mezitím vystřídala kapela Vokokos, která se představila publiku v rytmu ska, s karlovarskou kapelou Bow wave, která nahradila rychlé skačko svými údernými hiphopovými texty.

Mezitím se na horním pódiu přivítala s posluchači mariánskolázeňská kapela, se kterou jsme měly tu čest se poznat za mřížemi dámských záchodků, kde nám „stydlivým“ děvčatům členové skupiny zanotovali několik lidových popěvků končíc skandováním hesla UKAŽ KOZY!!! Ano, není pochyb o tom, že se jedná o kapelu 100 °C. Při vystoupení jsme se dočkali starých osvědčených hitů jako Azataki nebo Under The Lamp, ale chlapci neopomněli představit i skladby ze svého nového alba Collage jako například Jagger´s Not Dead.

Dechová sekce okořenila vystoupení dráždivými tanečními pohyby, které nenechaly nikoho na pochybách, že muzikanti své nástroje ovládají bez chybiček a dokáží přidat i něco navíc. Ve snaze udržet své publikum, a to převážně dámské, ve varu, se chlapci při svém vystoupení pěkně zapotili…. (Nezbývá tedy než doufat, že po vystoupení provedli pokoncertní hygienu a ke svým fanouškům se vrátili jako z alabastru).

Na dolním podiu se zatím střídaly rytmy kapely Basta Fidel, po které následovala kapela Khoiba se svým elektronickým pojetím hudby a skvělou Emou Brabcovou.

Na horním podiu nastoupila po skupině 100°C kapela Švihadlo, která uvedla rozvášněné publikum do pohodových rytmů raggae, zahrála několik osvědčených hitů a nezapomněla se rozloučit s fanoušky svojí nejznámější písní Zelený list.

Velký potlesk a skandování neznamenalo nic jiného než začátek vystoupení kapely Sto zvířat. Sál narvaný k prasknutí značil, že kapela nemá o své příznivce nouzi a tak jela naplno hned od samého začátku. Dostávala dav stále do většího varu a nadšené publikum se dočkalo svých oblíbených hitů jako Vole na základní škole nebo Nikdy nic nebylo. Nemůžeme se tedy divit, že rozvášněné publikum nechtělo pustit svou oblíbenou kapelu z podia, ale jak to na festivalech chodí, jedna kapela střídá druhou, a tak na podium nastoupila poslední kapela Chancers, která pokračovala v rytmech ska a celou akci uzavřela společně se skupinou Nana Zorin uzavírajíc hudební šňůru na dolním pódiu.

Po skončení hudebních produkcí se začali návštěvníci pomalu trousit všemi směry, někteří zůstali v prostoru klubu a popíjeli u baru nebo ochutnávali dobroty připravované na grilu, někteří prostor opustili s nově nabytými zážitky z vydařené akce. Celkově našli posluchači tento večer vyžití v mnoha směrech a jistě se těší na letní Sázavafest, který odstartuje v srpnu.

(foto – Jana Matulajová)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Na Podzimním O2 Sázavafestu zahraje švédská písničkářka s chilskou výchovou

Rozhovor s písničkářkou Veronikou Padillou, kerá vystoupí na Podzimním O2 Sázavafestu: Máš švédský původ, proč

Sázavafest 2009

Sázavafest 2009

S výhledem slunečného počasí a hudebně nabitého víkendu odjíždíme do Kácova. Už první pohled nás nenechá

Po rekordní návštěvnosti O2 Sázavafestu slíbeno od O2 navýšení rozpočtu

V neděli po 8. hodině ráno začalo utichat středočeské městečko Kácov, kam na oblíbený O2

Na O2 Sázavafestu se bude létat vrtulníkem

Prohlédněte si celý areál pěkně z výšky v exkluzivním vrtulníku, vyzívají pořadatelé O2 Sázavafestu své

Prohlášení ředitele O2 Sázavafestu ke zřícení O2 Arény na slovenské Pohodě.

Slovenský festival Pohoda nechyběl mezi mými zastávkami evropského cestování po festivalech napříč kontinentem. Společně se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved