Jarmilfest

Dne 11. dubna se v semilském kulturáku konal první (a snad ne poslední) ročník Jarmilfestu. Akce probíhala od 14 hodin na dolní živé scéně a produkce DJ´s v druhém patře odstartovala okolo čtvrté odpoledne. Mezi hlavní plakátové tahouny akce patřily kapely O5&Radeček, Gaia Mesiah a skorosuperstar Gába Al-Dhába, která ale kvůli zdravotním problémům nedorazila..

Na fesťák jsme dorazili okolo půl šesté a tak jsme prošvihli dvě kapely- Five o´clock tea a Českou paní. To mě poněkud rozmrzelo, protože jsem se na vystoupení České paní velmi těšila… Zato hned první skupina, kterou jsem měla možnost slyšet, mě velmi zaujala a potěšila. Pro mě do této chvíle neznámá čtyřčlenná partička se jménem NIL předvedla melodický rock, který do sálu přilákal většinu z tehdy přítomných návštěvníků ( bohužel jich nebylo zrovna moc). Dynamičnost a energie vyzařovaly nejenom ze zpěvačky, ale i z celé kapely. Po tomto příjemném úvodu jsem byla zvědavá, co předvedou následující skupiny.

Na horní taneční scéně se prostřídalo několik DJ´s- například DJ Spinal, DJ Petr Švestka, DJ Tráva a nebo DJ Cubik. Protože ale tento druh hudby není moje krevní skupina, vyhýbala jsem se pokud možno setkání s hlukem, který se odtamtud linul. Díky tomu moje hodnocení shrnují tato tři slova: něco tam dunělo… A teď zpátky dolů.

Dalším účinkujícím byla Benedikta. Kapela se zajímavým obsazením, v němž nechyběl altsaxofon, housle a bonga, zahrála zajímavé jazz/funky úpravy lidových písní, které se mi líbily hlavně díky nápaditým instrumentálním vsuvkám. Jestliže jsem až doposud byla s průběhem vystoupení spokojená, tak v tomto okamžiku následovala ledová sprcha- na scénu vkročil O5&Radeček. Ne že bych měla něco proti davovému šílenství -mírněnáctiletých holek, ale asi jsem z toho už odrostla, a navíc jim k těm davům taky dost chybělo.. Ono to totiž vypadá více než zajímavě a komicky, když přímo pod podiem skandují 3 dívky:“Praha, Praha…..“ Ale jinak Radeček sklidil docela slušný ohlas a díky lepšímu času se mohl těšit z celkem zaplněného parketu.

Zřejmě největší atrakcí byla skorodívčí formace Gaia Mesiah. Měla jsem jakousi mlhavou představu o hudbě, kterou od nich uslyším, ale doufala jsem, že živé vystoupení značně vylepší můj názor. Bohužel se tak nestalo. Sice jim nechyběla energie, ale na mě jí bylo až příliš- hiperaktivní hopsání zpěvačky zadkem směrem k publiku a přílišné nazvučení byly jen některé nedostatky jejich koncertu. Na druhou stranu se mi líbil styl hry basáka a také kytristka, která zároveň zpívá vokály (mimochodem, má mnohem příjemnější hlas než zpěvačka), mě místy zaujala. Během jedné z písní mě napadlo, že by ještě jedna kytara nebyla vůbec marná ( když už si hrajou na drsný holky…). V konečném hodnocení jsem pouze utvrdila v tom, že si Gaiu znovu dobrovolně neposlechnu.

Kapela Jaksi taksi s sebou přinesla jemně punkové skladby, které mi nepopsatelně zvedly náladu. Sice jsem od nich znala jen několik málo profláknutých songů- Zachovejte paniku, Škola… ale vůbec mi to nebránilo v tom, abych se mohla naležitě vyřádit. To byla konečně změna, uf. Ještě následovaly produkce kapel Tleskač a Hallodrn, ale o ty už jsem opět přišla, protože jsem odjižděla. Mohu říct, že celkově jsem byla s festivalem spokojená- poznala jsem nové zajímavé skupiny, na jejichž vystoupení se ráda pojedu podívat a ujistila se kam nejet. Byl to příjemně strávený hudební večer. Škoda jen, že se nedostavila Gába Al-Dhába. Nepatřím mezi její fanoušky, ale zajímalo by mě jaký má repertoár a jestli aspoň trochu vylepšila kvalitu zpěvu… Návštěvnost byla nakonec docela slušná, návštěvníci náležitě veselí a tak věřím, že se oslava Jamilových narozenin bude opakovat i v následujících letech. Tak tedy, všechno nejlepší, Jarmile!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved