Jarboe přiváží svou novou desku

Pokud jste před necelým rokem zmeškali její pražské vystoupení, nyní přichází šance na reparát. JARBOE, nepřehlédnutelná ikona hudební scény a bývalá členka kultovní formace SWANS se vydává se svou novou deskou „Alchemic “ na krátké evropské turné, během něhož zavítá také do Prahy, kde se 10. dubna představí v žižkovském klubu Exit Chmelnice. Její hudba je často těžká k poslechu, stejně tak však nádherná a velmi původní. Její hlas nezná hranic, vydává se kamkoliv ho múza zavede a nikdy se za to neomlouvá. Své fanoušky svou hudbou neláká, ale přímo podmaňuje…

Při poslechu hudby JARBOE vám připadá, že to musí být ta nemysterióznější a nejzvláštnější žena, kterou jste slyšeli. Když s ní mluvíte, nestydí se vám ukázat nejtemnější zákoutí svého srdce a zdá se vám těžké uvěřit, že je to stejná bytost, jež s vámi vtipkovala do telefonu ze své farmy. „Proč vlastně začínají lidé s hudbou?“ , táže se Jarboe, když je konfrontována s otázkou, jakým směrem se bude ubírat její následující tvorba. „Domnívám se, že pro mne to bylo zjevení, které jsme měla předtím, než jsem přišla do SWANS. Zní to klišovitě, ale je to tak. Došlo mi to, když jsem jednou seděla v domě s mužem, za nějž jsem byla provdaná. On pracoval pro velkou korporaci. Můj život byl vlastně uzavřený a já si uvědomila, že každý byl spokojený až na mě. Je tohle opravdový život?“ Následuje pouť objevování a zkoušení.

Post SWANS Jarboe éra začíná albem „Thirteen Masks „. Za tímto albem stála myšlenka obměny masek. Základní myšlenka byla udělat eklektické, excentrické album, které bude šokovat. Na albu můžete najít goticko/techno/industriální pasáže, stejně tak jako jazzově ovlivněné songy jako „Wooden Idols “ nebo „Shotgun Road (Redemption)“.

Další CD „Beautiful People Ltd. “ bylo spoluprácí s Larry Sevenem a stylově bylo naprosto odlišné od svého předchůdce. Nabízí mnohem přístupnější kompozice, celé bylo také nahráno čistě analogovým způsobem. Následné „Anehdoniac “ je opět zcela odlišné. Toto slovo je psychologický termín pro neschopnost dosáhnout potěšení a radosti. Celé album bylo pojato jako tribut ke čtrnácti rokům, jež JARBOE strávila se svou domovskou formací SWANS. Hned poté se Jarboe podílí na výběrovce The Swans s názvem „A Mystery of Faith „, která přináší dříve nezveřejněné a raritní skladby z dílny Swans. Z mnoha dalších projektů, na kterých se podílela, jmenujme například spolupráci na posledních albech NEUROSIS, GUAPO, SIG, COBALT, JESU, J2 (with Justin K. Broadrick) nebo Dark Consort. Na pražském koncertě nebudou jistě chybět ani ukázky z aktuálního alba „Alchemic “.

Prohlásit, že JARBOE je důležitou ikonou ve snaze o hudební evoluci, je určitě na místě. V době, kdy světu vévodí vtíravé rádiové hity a popové písně, je JARBOE umělec, který si prošel strastmi hudebního businessu a nyní jde stále nahoru. Její přínos v hudebním světě je nezpochybnitelný. Svým působením na hudební scéně připravila živnou půdu pro umělce jako SLIPKNOT, THE DILLINGER ESCAPE PLAN, DANIELSON FAMILE, GOSPEL, SINCH a mnoho dalších.

Jako support se na celém turné představí americká formace Nachtmystium, která se ze svých blackmetalových počátků vypracovala v zajímavé těleso, jehož nynější hudební podobu lze charakterizovat jako experimental/psychedelic metal.

Vstupenky na pražský koncert JARBOE jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 774 220 183.

Související linky:

http://www.myspace.com/jarboeliving

www.myspace.com/ nachtmystium

www.obscure.cz

www.exitchmelnice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved